İçeriğe Yönlendir

Abs Var mı?

Tuncay Erdoğan

Recommended Posts

Tuncay Erdoğan
(düzenlendi)

Merhabalar Bi sorum olucak bilgilendirir seniz çok mutlu olurum

aracım 2006 confort model makyajlı kasa abs işareti var ama kontağı açtığımda diğer ışıklar yanıyor o abs ışığı yanmıyor  bu şu anlamamı geliyor araçta abs yok mu 

tarihinde Tuncay Erdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

2006 comfortlarda yok diye biliyorum, ama emin olmak için toprak zeminde ve müsait bir yerde araca ani fren yapın bakalım abs devreye girecek mi yoksa kızaklanacak mı görmüş olursunuz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

benim 2006 makyajsız kasada vardı.  comfortların kiminde var kiminde yok ama sizinli makyajlı kasa. devre dışı bırakılmış olmasın?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
(düzenlendi)

Abs ışığı kontak açıldığında yanmıyorsa abs yoktur araçta.

Işığın arızalı olma ihtimalini düşünüp motor bölümünde abs beyni aranabilir.

tarihinde Oğuzkan Erışık tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Aynı soruyu kendi aracım için sormuştum, şöyle cevap vermişlerdi:

"Tekerleri sonuna kadar döndürün, tekerin arkasına bakın bakalım yukarılardan tekere gelen bi kablo var mı yok mu"

Ya da böyle bir şeydi :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Tekerin içine bakın. Amortisöre perçinlenmiş ve aks çarkının oradaki sensöre giren kablo yoksa abs yoktur. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Sizin ışıklar iptal edilmiş olabilir, ekran testi yapmayı deneyin. Benim Fiesta da ABS yoktu ama ışıklar yanıyordu hatırladığım kadarıyla.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Teker yerine beyne bakın onun yeri daha basit kaputta kare bir parça olur içine demir borular girer üstünde yuvarlak siyah bir parça olur , gerçi internetten ABS beyni resimlerini inceleyerek öğrenilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...