İçeriğe Yönlendir

Fiesta ICA 5K TİT 1.4 TDCI E5 Motor Yağı Ne Olmalı?

Hasan Turakine

Recommended Posts

Hasan Turakine

Selam arkadaşlar, aracımın yağ değişim zamanı geldi ama bir türlü yağ seçemiyorum. Sanayide sağolsun her usta ayrı bir Cumhuriyet, her birinden farklı yağ tavsiyesi geliyor o nedenle buradan öğrenmeyi uygun buldum.

Aracım Ford Fiesta 2012 1.4 TDCI Titanium. Ruhsatta "FIESTA ICA 5K TİT 1.4TDCI E5" diye geçiyor.. İyi bir yağ tavsiye eder misiniz?

Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Hasan Turakine
Çağlar Bayur yazdı:

dpf e uygun motor yağı alınacak

Hocam DPF ne demek bilmiyorum? Yani hangi yağı almalıyım?

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

2013 Focus 1.6 TDCi 'de Liqui Moly Special Tec F 5W30 kullanıyoruz. Bir sorun yaşamadık memnunuz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Recep Selim Kaya yazdı:

2013 Focus 1.6 TDCi 'de Liqui Moly Special Tec F 5W30 kullanıyoruz. Bir sorun yaşamadık memnunuz.

Recep Bey' in önerdiği yağı öneririm, liquimolyturkey adlı siteden alabilirsiniz. Bizzat distribütördürün sitesidir. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya

Motul Eco-nergy 5W30 kullandım, iyi ve ekonomik yağdır. Daha iyisini istiyorsanız yukarıda bahsi geçen Liqui Moly Special Tec F veya Motul Specific 913 D. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Turakine

Öncelikle cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim ben " Mobil Süper 3000 XE 5W-30 4lt DPF " almaya karar verdim. Yine de aynı aracı kullanan arkadaşlara tavsiye niteliğinde bilgiler burada bulunsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Hasan Turakine yazdı:

Öncelikle cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim ben " Mobil Süper 3000 XE 5W-30 4lt DPF " almaya karar verdim. Yine de aynı aracı kullanan arkadaşlara tavsiye niteliğinde bilgiler burada bulunsun...

Filtre de değişecekse 4,25 LT diyor Motul yağ seçici.

https://www.motul.com/tr/tr/lubricants/recommendations/515ecb679570b828accf53c56e877842?mileage=low&model_id=5cf396102586b338

Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya
Recep Selim Kaya yazdı:

Filtre de değişecekse 4,25 LT diyor Motul yağ seçici.

Euro 5 motor Fiestalarda kapasite aynı ve 3,85 lt filtre kapasitesi dahil toplam yağ kapasitesi. 4 lt fazla oluyor, son bakımımda enjektörle 250 ml çekmek zorunda kaldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
Hasan Turakine yazdı:

Super 3000 Euro4 için uygun yağ. Sizin Mobil ESP almanız gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...