İçeriğe Yönlendir

Google Photos Ücretli oluyor

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Maalesef Photo artık ücretli olucak. Haziran 2021 tarihi verilmiş.  Ayrıca daha rahat resimleri silmemize yardımcı olması için uygulamada çıkaracaklarmış. 5 sende 1 tb kadar resim çeken biri olarak beni derinden üzdü . Bu nedenle videoları yeni bir Yutube hesabı açıp liste dışı saklama yöntemine gitmeyi düşünüyorum. Cİddi oranda yer işgal ediyorlar.  Benim gibi eli fotoraf çekmeden duramayan insanlara tavsiyelerinizi bekliyorum. Resimleri nerde saklıyalım, google para ödemeye devammı edelim. 200 gb alanım var ama 6 ayda kala kala 90 gb kaldı. 

https://www.webtekno.com/google-fotograflar-1-haziran-2021den-itibaren-ucretli-olacak-h101993.html

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Ali Darbaz yazdı:

Maalesef Photo artık ücretli olucak. Haziran 2021 tarihi verilmiş.  Ayrıca daha rahat resimleri silmemize yardımcı olması için uygulamada çıkaracaklarmış. 5 sende 1 tb kadar resim çeken biri olarak beni derinden üzdü . Bu nedenle videoları yeni bir Yutube hesabı açıp liste dışı saklama yöntemine gitmeyi düşünüyorum. Cİddi oranda yer işgal ediyorlar.  Benim gibi eli fotoraf çekmeden duramayan insanlara tavsiyelerinizi bekliyorum. Resimleri nerde saklıyalım, google para ödemeye devammı edelim. 200 gb alanım var ama 6 ayda kala kala 90 gb kaldı. 

https://www.webtekno.com/google-fotograflar-1-haziran-2021den-itibaren-ucretli-olacak-h101993.html

2 tb lik harici disk kullaniyorum. 

En temizi. 

Online ortamlarda resim saklamiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

pratikliği ve güvenirliliği ön planda microsoft one drive aile paketini akrabalarımdan 6 kişi bulabilirsem düşünüyorum,kişi başı 1tb hertürlü yeter,nelere para vermiyoruz hersene 100küsür tl verilir...elimin altında internet olduğu sürece 1tb bellek kim istemez?

Yorum bağlantısı
Murat Karahan
(düzenlendi)

Sizin için yer biraz ufak olabilir ama degoo diye bir site var ömür boyu ücretsiz 100 GB alan veriyor. Tanıtımı aşağıda.

Deego ile dosyalarınızı ömür boyu ücretsiz saklayın. 100 GB ücretsiz depolama alanı sunan Deego bu alanda en yüksek ücretsiz alan vermektedir.

• Askeri güvenlik kriptolamayı kullanan Deego size çok güvenli bir bulut depolama hizmeti sunmaktadır.
  • Yeni bir fotoğraf çektiğinizde veya dosya  eklediğinizde otomatik olarak algılayıp sürekli güncel tutuyor.

$3 aylık ücretle 500 GB depolama alanı $9.99 aylık ücrete 10 TB bulut depolama alanı sunmaktadır. Deego depolama alanı olarak çok cömert davranmaktadır.

tarihinde Murat Karahan tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Murat Karahan yazdı:

Sizin için yer biraz ufak olabilir ama degoo diye bir site var ömür boyu ücretsiz 100 GB alan veriyor. Tanıtımı aşağıda.

Deego ile dosyalarınızı ömür boyu ücretsiz saklayın. 100 GB ücretsiz depolama alanı sunan Deego bu alanda en yüksek ücretsiz alan vermektedir.

• Askeri güvenlik kriptolamayı kullanan Deego size çok güvenli bir bulut depolama hizmeti sunmaktadır.
  • Yeni bir fotoğraf çektiğinizde veya dosya  eklediğinizde otomatik olarak algılayıp sürekli güncel tutuyor.

$3 aylık ücretle 500 GB depolama alanı $9.99 aylık ücrete 10 TB bulut depolama alanı sunmaktadır. Deego depolama alanı olarak çok cömert davranmaktadır.

rakamlar microsofta göre epey makul,tercih edilebilir...

Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Bu bulut sistemleri (google microsoft gibi büyükler değil de) diğerleri bana pek güven vermiyor bir anda patlarsa hadi 😁

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Şu anda Google One 100 GB kullanıyorum. Burası doldukça evdeki 1 TB diskime aktarıyorum ve Google drive boşaltıyorum. Lazım olursa harici diskten alıp kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

https://www.vatanbilgisayar.com/wd-3-5-4tb-my-cloud-nas-gigabit-ethernet-kisisel-bulut-depolama.html

Ben bundan aldım 3 TB. Dünya varmış keşke daha önce alsaydım dedim. Aslında niyetim NAS sistemi kurmaktı ama o kadar para yatırmaya kıyamadım. Çektiğiniz fotoları otomatik olarak kişisel bulutunuza yüklüyor. Duo olan modelleri aynalama yöntemi ile yedekleme yapıyor. En güzeli ise fotoğraflarınız her daim yanınızda. Bilmem kaç terabaytlık çekmecede yatan HDD içindeki fotoların kimseye faydası yok. Fotoları kronolojik sırada gösterdiği için 2013 Nisan'a hop zıplayıp hatıralarımızı beş saniyede tazeleyebiliyoruz. Fiyat da bence uçuk değil. Şiddetle tavsiye olunur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Haluk Şentürk

benim de 15 gb ım dolmuş sana yer satalım diyorlar. ayda 6 liraya 100 gb. siz nasıl çözüyorsunuz sorunu.çok fotoğraf çeken biri değilim ama sürekli uyarı almak da rahatsız etmeye başladı. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Haluk Şentürk yazdı:

benim de 15 gb ım dolmuş sana yer satalım diyorlar. ayda 6 liraya 100 gb. siz nasıl çözüyorsunuz sorunu.çok fotoğraf çeken biri değilim ama sürekli uyarı almak da rahatsız etmeye başladı. 

Ayda 12 liraya 200 gb aldım çoktandır kullanıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Ayda 12 liraya 200 gb aldım çoktandır kullanıyorum. 

yakıt harici bilişimde faturaların oldukça kabarık olmalı , mesleki alışkanlık :mangal:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

yakıt harici bilişimde faturaların oldukça kabarık olmalı , mesleki alışkanlık :mangal:

Arabada yaptığım tasarrufu elektronik ilk alımda yapmıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Arabada yaptığım tasarrufu elektronik ilk alımda yapmıyorum. 

mesleki alışkanlık ben de lastiğe anfiye yığıyorum :crazy:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Ben olsam Dahili depolamadan devam ederdim. Kira tarzı olan hiç bir uygulamayı kullanma taraftarı değilim. Youtube'dan ayrı Photos'tan ayrı iyi azıttı bu google. Dur bi Iphone'a geçeyim de aklı başına gelsin

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Çağrı Alaf yazdı:

Ben olsam Dahili depolamadan devam ederdim. Kira tarzı olan hiç bir uygulamayı kullanma taraftarı değilim. Youtube'dan ayrı Photos'tan ayrı iyi azıttı bu google. Dur bi Iphone'a geçeyim de aklı başına gelsin

Onun daha ucuz olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Yıl 2004 o zamanlar böyle bulut filan yoktu. Geçmişte ücretsiz FTP hizmetleri ve ücretsiz web sayfaları vardı. ( Hala var mı bilmiyorum) Ben o zaman herşeyi FTP serverlarda saklardım. O zamanlar öyle büyük boyutlu pek dosya olmazdı, mp3 ler bile 3,5 mb filandı. Neyse tüm foto albümleri tarayıp hepsini FTP ye atmıştım ancak gün geldi CJB.net gümleyince herşey silinip gitmişti. Bulut sisteminin her zaman bir güvenlik açığı olabiliyor yada veriler silinebiliyor. Karşılığında da hak iddia edemiyorsunuz.  Önemli verileri harddrive da saklamak en temizi. Alın bir NAS server , statik IP ile internete açıp, heryerden bağlanıp istediğiniz dosyaları içine yedekleyin. Ekstra güvenlik istiyorsanız çift hdd takabilirsiniz. Birbirinin yedeği olurlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Cihat Küçükay yazdı:

Onun daha ucuz olduğunu mu düşünüyorsunuz?

İkisi de aynı işlem birisi kısa vadede uygun gibi görünen Verilerin nerede tutulduğu bilinmeyen bir Sabit Disk, birisi de Kendi elimizde kendi istediğimiz şekilde depo edeceğimiz biçimde daha kullanışlı. Ucuz Çin Serverlarına para vereceğime kendi mini veri bankamda takılırım. Hiç değilse kendi arşivim temalara göre kendimi göz önüne alarak dizayn ettiğim bir galerim olur. ileri zamanlara ışık tutacak hatıra niteliği taşıyacak gerçek zamanlı bir sürücüm olmuş olur. Zaten 6 ayda 100 gb dolduran birisi 1 TB'lik alan için 5 seneye ihtiyaç duyar. 5 seneye kim öle kim kala

Yorum bağlantısı
Osman Karasu

Resimlerinizi cebinizde taşıyabilirsiniz. Cloud platformlarda veri saklamak bir noktaya kadar kullanışlı olabilir.Fakat bu veriler görsel veriler ise unutmamak gerekir ki; saklanan sunucuya erişimi olan herkesin size özel görsel dosyaları görebilmesi mümkündür.ID şifrenin bir başkasının eline geçmesi durumunda ise; tüm verilerinizin çalınması silinmesi gibi sorunlarıda beraberinde getirebilir.Her ihtimale karşı bir kopyası sabit bir diskte, diğer bir kopyasıda kullanım şeklinize bağlı taşınabilir bir diskte olması tüm olası kötü ihtimalleri ortadan kaldırabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...