İçeriğe Yönlendir

Case IH Jx65C Detaylı İç Temizlik (Traktörümüz)

Görkem Karakaş

Recommended Posts

Görkem Karakaş

Merhabalar abiler. 200 dekara yakın yer hazırladım yazdan beri. bi kez pulluk bi kez goble en son da tırmık çektim. Sonrasında ektik hatta ekim videosunu da paylaşmıştım forumda İzlemek isteyenler için Tekrar link bırakayım. https://www.youtube.com/watch?v=B5Hcip33rfw&t=12s&ab_channel=GörkemKarakaş

EVfJfs.jpg

jKl1Qi.jpg

VaT9UI.jpg

Acvs8B.jpg

X8AoN8.jpg

XzXaQp.jpg

o2nkJl.jpg

Sonra uygulamaya geçtim önce kendime 2 kova su hazırladım 5-6 tane bezim vardı. Tüm yüzeylerin önce kabasını aldım. Islaktan kuru nemliden ıslak arasında hafif sulu bi şekilde sildim. 

Elimde arabayı temizlediğim bi çok amaçlı detay temizleyici ve detay fırçası vardı. Bunlarla birlikte önce  köpürtüp sonra da temiz bi nemli bezle geçtim. kuruyunca yapışmış kirleri bazen iki kat geçtim.

2pM9w9.jpg

9yiQEp.jpg

gha27u.jpg

64Vp7d.jpg

jg52Lj.jpg

ofqwM6.jpg

jgiO4F.jpg

Sonrasında motora binip petrole doğru yola koyuldum. Su köpük su olarak dışını da iyice yıkadım Fırça kullanmadım. Kenara çekip dışını ve dış camlarını sildim.

QQC9Us.jpg

Eve geldim önce camları içerden sildim daha sonra motoru sağ yüksekte olacak şekilde taşın üstüne çıkardım. Bunun amacı motorun tabanını suyla yıkamak. Önce su tuttum sonra oto şampuanından bi parça tabana döküp bu kez düz araba fırçasıyla köpürttüm ve su tuttum içi de tabanı da baya bi temizlenmiş oldu. Sol kapıyı 10 cm kalacak şekilde aralık bıraktım sabaha kadar suyu akmış ve kurumuş oldu. 

VfrCSI.jpg

n9BZfr.jpg

tcMP3h.jpg

Sabah gelip yerine aldım sonra da final fotoğraflarını çektim buyrun son hali.

bWZwsb.jpg

qTsIrj.jpg

SBig9y.jpg

vGPiKF.jpg

AnG5Hq.jpg

letBMd.jpg

caCVTS.jpg

xIvKap.jpg

60tWZa.jpg

DzHBhx.jpg

90tzuQ.jpg

1GoTBY.jpg

Forumdaki üstadlara ulaşmak mümkün değil ama bizde temizlemeye çalışıyoruz. okuduğunuz için teşekkür ederim 

• Beğen 26
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Tebrikler, uğraşmışsiniz ama değmiş. Güle güle kirlettin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
Görkem Karakaş yazdı:

Merhabalar abiler. 200 dekara yakın yer hazırladım yazdan beri. bi kez pulluk bi kez goble en son da tırmık çektim. Sonrasında ektik hatta ekim videosunu da paylaşmıştım forumda İzlemek isteyenler için Tekrar link bırakayım.

Forumdaki üstadlara ulaşmak mümkün değil ama bizde temizlemeye çalışıyoruz. okuduğunuz için teşekkür ederim 

Eline sağlık

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Elinize sağlık güzel olmuş.

Gelip bir tur atabiliyor muyuz ? 🙂

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Tebrikler, uğraşmışsiniz ama değmiş. Güle güle kirlettin
3 saat civarında sürdü. Ama değdi teşekkür ederim
Eline sağlık
Sağolasın abi
Elinize sağlık.
Benim arabadan temiz olmuş.
Teşekkür ederim
Elinize sağlık güzel olmuş.
Gelip bir tur atabiliyor muyuz ? [emoji846]
Başım gözüm üstüne istediğiniz zaman :) ama acele edin böyle temiz bi daha çok zor :) :)
Tebrikler:bravo:
Elinize sağlık.
Teşekkür ederim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Newmix gördüğüm merak ettiğim bir üründü güzel iş çıkarmış. Elinize sağlık 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Çok güzel olmuş, ellerinize sağlık. Daha geçen hafta perşembe günü Afyonda idim, bilsem gelir traktörle bir dolaşır,çayınızı içerdim :) Bi dahaya artık..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Mükemmel olmuş elinize sağlık.

Traktör kullanmayı özledim yakın zamanda köy e gidip 285 ile bi tur atmam lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kenan Aydemir

Çok güzel olmuş, elinize sağlık. Geçen sene ORKÖY bir kampanya yapmıştı bende çiftçilik yapmamamıza rağmen traktör aldım babamın adına. Arada ilçeye gidip biniyorum. Daha 20 saat doldurabildim:) İlk başta  herkes ne işin var vs. diyordu ancak fiyatı bir yılda iki katına çıkınca... Güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Keskin yazdı:

odun da  da toplayalım kuzineye

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Keskin yazdı:

Hafta sonu gidelim temiz hava iyi gelir

herkesin izin kağıdı yok cebinde, bagaja sığar mıyım?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Eline sağlık tertemiz olmuş, traktör hiç kullanmadım,merak ettiğim bir araç hele ki böyle 4 çekeri :)

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Çok güzel olmuş, elinize sağlık. Geçen sene ORKÖY bir kampanya yapmıştı bende çiftçilik yapmamamıza rağmen traktör aldım babamın adına. Arada ilçeye gidip biniyorum. Daha 20 saat doldurabildim:) İlk başta  herkes ne işin var vs. diyordu ancak fiyatı bir yılda iki katına çıkınca... Güle güle kullanın.
Yatırım yatırımdır kazandıracak :)
Maşallah :nazar:
 Güzel hasatlarınız olsun.
İnşallah abi sağolasın
Newmix gördüğüm merak ettiğim bir üründü güzel iş çıkarmış. Elinize sağlık 
Profesyonel bi ürün değil sonuçta 500 ml'si 30 lira civarında. Traktör için falan büyük nimet :)
Çok güzel olmuş, ellerinize sağlık. Daha geçen hafta perşembe günü Afyonda idim, bilsem gelir traktörle bir dolaşır,çayınızı içerdim [emoji4] Bi dahaya artık..
Keşke hocam yine yolunuz düşerse beklerim :) ekinlere bakmaya giderdik
Masseylerde güzel makineler :) sağolun
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Görkem Karakaş yazdı:

Yatırım yatırımdır kazandıracak :)İnşallah abi sağolasınProfesyonel bi ürün değil sonuçta 500 ml'si 30 lira civarında. Traktör için falan büyük nimet :)Keşke hocam yine yolunuz düşerse beklerim :) ekinlere bakmaya giderdikMasseylerde güzel makineler :) sağolun

Fiyatına göre çok iyi iş çıkarmış 

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Eline sağlık tertemiz olmuş, traktör hiç kullanmadım,merak ettiğim bir araç hele ki böyle 4 çekeri default_smile.png
Güzel makineler bi kere çok rahat 4 çekerin avantajı büyük araba gibi batma kalma yokuşta çalışırken bayılmıyor patinaja kalmıyor ama sonuçta kabinli kapıyı kapatınca araba gibi. Türk Fiat 480 imiz var 84 model onu kullanması daha eğlenceli sesi ciğerli ciğerli :) 656bb5b8f7a6617aeabcb8dbb880b891.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Ne yakıyor abi bunlar
Tarla dönüm başı hesaplıyoruz kimi ekipman dönümde 1.6-2 litre arası yakıyor kimisi 1-1.5 civarı kimisi 0.8 litre civarı. Tarlanın tavı ekipmanın türü önemli. Ama senelik rahat rahat 15.000 liralık bi mazotumuz var fazlası vardır da kabaca hesapladım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Tarla dönüm başı hesaplıyoruz kimi ekipman dönümde 1.6-2 litre arası yakıyor kimisi 1-1.5 civarı kimisi 0.8 litre civarı. Tarlanın tavı ekipmanın türü önemli. Ama senelik rahat rahat 15.000 liralık bi mazotumuz var fazlası vardır da kabaca hesapladım.
Yaptığı işe göre yakıtı çok iyi ama mazot fiyatları çiftçinin alım gücünün çok üstünde. Gübreyi, ilacı, tohumu hiç saymıyorum. Çözülmesi gereken en önemli konu. Kolaylıklar dilerim
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Elinize sağlık, maşallah. Benim bile içim ferahladi son halini görünce [emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...