İçeriğe Yönlendir

Mustang'te Hasarı Bulamamak

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Kasımpaşa servis yılları, Mustang ler Explorer için özel birim oluşturuldu, başlarında da ben varım (bayinin en büyük hatası :seytan: ) dolayısı ile amerikan müşterilerimiz bayağı yoğun, Dr. psikolog bir müşterimiz vardı, gelir, çayımızı içeriz sohbetini eder arabayı bırakır giderdi.

Yine bir gün bakım için geldiğinde, ufak bir hasarı da varmış, komşusu ön tamponu , mustangin sağ tarafına sürterek çıkmış, onu da yapın haftaya alırım dedi. (o zamanlar kasko , değer kaybı, boya moya falan sorulmazdı, temiz cilalı binmek makbüldü)

Bakımı yapıldı bitti, kaporta bölümünden gelen haber: araçta hasar yok, gittim baktım sağı solu ön arka tertemiz, birşey gözükmüyor, herhalde iz kalmadan sürttü çıktı diye düşündük.

Müşterimiz geldi, arabayı inceliyor:

Aşkolsun dedi hasarı yapmamışsınız duruyor?

yahu diyorum hasar nerde ? ikimiz de arabaya bakıyoruz hasar yok? eğildi marşbiyeli gösteriyor, evet gerçekten öarşbiyelde ezik var ama tüm personel araba sürttü deyince yan panele odaklanmışız, marşbiyele bakmak aklımıza gelmemiş.

Tamam dedim görmedik hatamız kabul , ancak aklıma geldi, hani buna bir araba sürtmüştü? marşbiyele nasıl zarar verdi? Bu sürten araba ne marka?

Cevap: Ferrari.....

• Beğen 10
  • Mutlu 21
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Ferrari'deki hasarı düşünmek istemiyorum :shok:

o fibercide yaptırmıştır, bir ferro  tamir hikayesini sonra yazarım :rofl:

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Adamin yan komşunda Ferrari var benim yan komşuda toros... Gerçi bendede Mustang yok ama neyse... 🤣

• Beğen 4
  • Mutlu 10
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

o fibercide yaptırmıştır, bir ferro  tamir hikayesini sonra yazarım :rofl:

Anadol mevzusu mu abi🤣🤣

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

Anadol mevzusu mu abi🤣🤣

bi anadol hikayesi de var ama yürek burkar

Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Boy ölçüşemez ama yıllar önceki bir anımı paylaşmak isterim;

Bir kış sabahı saat 6buçuk 7 civarı (o yıllarda hava aydınlık) kapı çalındı. Uykudan uyandım kapıda biri. Açtım kapıyı adamın biri "komşu gri clio senin mi?" Evet dedim. "Ya kusura bakma sağ kapına biraz sürttüm de, ben onu pasta cila yaptırım aramızda anlaşırız olur mu?" Sıkıntı yok hallederiz size bişey olmasın dedim. Numarasını alıp adamı uğurladıktan sonra yatıp uyumaya devam ettim. Saat 9'da işe gideceğim; arabaya indim ki ne göreyim. Sağ ön kapı göçmüş, cam açılmıyor, iç döşeme şişmiş. Akşamına kaza tutanağı, yetkili serviste arabayı 10 günlük yatırış ve kapı değişimi, bi kaç ay sonra da o evden taşınma İstiklal Marşı ve kapanış :)    

• Beğen 3
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ

Biz de Broadway'le bahçe duvarı yıkan komşuyu anı diye anlatıyoruz ortamlarda... :)

• Beğen 3
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Çağlar Bayur yazdı:

Kasımpaşa servis yılları, Mustang ler Explorer için özel birim oluşturuldu, başlarında da ben varım (bayinin en büyük hatası :seytan: ) dolayısı ile amerikan müşterilerimiz bayağı yoğun, Dr. psikolog bir müşterimiz vardı, gelir, çayımızı içeriz sohbetini eder arabayı bırakır giderdi.

Yine bir gün bakım için geldiğinde, ufak bir hasarı da varmış, komşusu ön tamponu , mustangin sağ tarafına sürterek çıkmış, onu da yapın haftaya alırım dedi. (o zamanlar kasko , değer kaybı, boya moya falan sorulmazdı, temiz cilalı binmek makbüldü)

Bakımı yapıldı bitti, kaporta bölümünden gelen haber: araçta hasar yok, gittim baktım sağı solu ön arka tertemiz, birşey gözükmüyor, herhalde iz kalmadan sürttü çıktı diye düşündük.

Müşterimiz geldi, arabayı inceliyor:

Aşkolsun dedi hasarı yapmamışsınız duruyor?

yahu diyorum hasar nerde ? ikimiz de arabaya bakıyoruz hasar yok? eğildi marşbiyeli gösteriyor, evet gerçekten öarşbiyelde ezik var ama tüm personel araba sürttü deyince yan panele odaklanmışız, marşbiyele bakmak aklımıza gelmemiş.

Tamam dedim görmedik hatamız kabul , ancak aklıma geldi, hani buna bir araba sürtmüştü? marşbiyele nasıl zarar verdi? Bu sürten araba ne marka?

Cevap: Ferrari.....

+1

çok iyi ya:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...