İçeriğe Yönlendir

Focus 2.5 Dizel Yakıt Alırken Sürekli Tabanca Atıyor

Kadir Çarboğa

Recommended Posts

Kadir Çarboğa

Herkese iyi geceler diliyorum. Focus 2.5 aracıma 7 farklı istasyondan yakıt alarak denedim. 100 liralık yakıt alıyorum ve 6-7 defa tabanca atıyor. En yavaş konuma getirdiğimizde atmıyor. Sorun neyden kaynaklanıyor acaba? Hava tahliye hortumunu kendim söküp içine basınçlı hava basmalı mıyım sizce?

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

Pompacı hızlı dolduruyordur,depoda köpükleşip hava yapıyor,yakıtta taşmaya başlayınca pompa tabancasına geliyor ve atıyor.

pompacıyı uyarın,yavaş doldursun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadir Çarboğa
Kutluay Selçuk yazdı:

Pompacı hızlı dolduruyordur,depoda köpükleşip hava yapıyor,yakıtta taşmaya başlayınca pompa tabancasına geliyor ve atıyor.

pompacıyı uyarın,yavaş doldursun

Abi hızlıda sürekli atıyor sorun ne olabilir? Hava tahliye hortumu tıkanmış olabilir mi? Ya da şamandıra arızlalı olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Tanka ulasan kisimda bi sıkıntı soz konusu. Ya tikaniklik ya egrilik var ki yakit tabancasi yuvaya girdigi zaman gerekli hava disari atilmiyor. Bu da yakit doldu sanip, tabancayi disari atiyor..

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Kolay dolum ağzı var ise onun kontrolü şart, 1 kere benim başıma geldi. Depoya 7 8 litre yakıt koyup doldu dedi, depo boş nasıl doldu deyince farkettik ki depo ağızı tam açılmamış

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...