İçeriğe Yönlendir

Fiesta 2008 Dizel El Freni Sorunu

Osman Göktepe

Recommended Posts

Osman Göktepe
(düzenlendi)

2005 model fiestam vardı aynı sorun onda da vardı ordan biliyorum daha sonra 2008 ini aldım ve baktım ki aynı sorun orda da devam ediyor daha önce başına gelen var mı yani 2 tane vida ile tutturulmuş el freni alttaki civata sacı delip çıkacak bu durum başına gelen var mıdır nasıl bi yol izlemiştir iyi günler 

tarihinde Osman Göktepe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Göktepe

Onu denedim öyle şuan fazla da çekmiyorum iyice açılmasın diye ne kadar saçma insan orayı sağlam yapmaz mı el freni bu

Yorum bağlantısı
Osman Göktepe

Esneme var tabi abi hızlı resimden yükledim resimleri ama buraya atamadım daha kısa sürede resim gelcek

okPk41.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Göktepe

lT1TUj.jpg

Resimde de el freni görüyorsunuz 2 tane tutma yeri var yani bu nasıl bir mühendisliktir ? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

koltuğun da 4 vida yeri vardır, motor takozu da 3 vidalıdır, yani sayısı çok önemli değil, dayanımı önemli. zaten elfreni genelde 2 vidalı olur da, esneme veya kopma gibi bir durumu mu var?

Yorum bağlantısı
Osman Göktepe

Abi şöyle ben el frenini çekerken çok kasmıyorum neden çünkü sacın altındaki vida çıkmasın diye bende ki 2005 model fiesta da vardı aynı durum sac çatlamıştı ve kaynak attırdım en son çare şimdi bunda da fazla asılmıyorum daha fazla zarar görmesin diye abi şöyle gönül rahatlığıyla el freni çekemiyorum :) 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Evet şimdi bakınca gerçekten çok dandik bir işçilik bunu arabanın altına girip oradan bir şekilde sağlamlamak lazım

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

El freni çekip drift atmaktan olmasın bu işler, el frenini çekmek için frene basıp elfreni düğmesine se basıp kaldırırsın ama genelde gördüğüm aracı parketmeden önce hep el freniyle durduran sürücüler, muhtemelen böyle bşr geçmişi olabilir aracınızın. 

Burada kesinlikle fiestayı aklamaya çalıştığım düşünülmesin lütfen. 

Yorum bağlantısı
Osman Göktepe
Mustafa Yanar yazdı:

El freni çekip drift atmaktan olmasın bu işler, el frenini çekmek için frene basıp elfreni düğmesine se basıp kaldırırsın ama genelde gördüğüm aracı parketmeden önce hep el freniyle durduran sürücüler, muhtemelen böyle bşr geçmişi olabilir aracınızın. 

Burada kesinlikle fiestayı aklamaya çalıştığım düşünülmesin lütfen. 

Yok abi ne dirifti benim bu sorunu bulmam şöyle oldu 2005 model fiestam da el freni yamuk duruyordu bakınca söktüm açtım ve gördüm ki çeke çeke yamulmuş diğer tarafta vida olmayınca haliyle ordan biliyorum bu sorunu 

Ersen şahin yazdı:

Evet şimdi bakınca gerçekten çok dandik bir işçilik bunu arabanın altına girip oradan bir şekilde sağlamlamak lazım

Aynen abi bende foruma yazdım konularda da bulamadım bu sorunu 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...