İçeriğe Yönlendir

2011 1.6 Tam Otomatik 207 Active

Erdal Brn

Recommended Posts

Erdal Brn
(düzenlendi)

Otomatik hatchback araç bakarken  207 gözüme çarptı. Görünüşü baya hoşuma gitti. ufak bi araştırma yaptıktan sonra 2007 2008 model boş paket 1,2 motor yarı otomatik  arka camlar manuel elle açılıp kapanan corsa'dan daha uyguna (aşağı yukarı 10.000TL) hız sabitleyici limitleyici 4 cam otomatik 2011-2012  model tam otomatik (tork konvertörlü) vs gibi artılarıyla Peugeot 207 alabiliyorum.

Araba fiyatları yavaş yavaş artmaya başladı ve satıcı arkadaşlarda sürekli gizleme ve kandırma politikası izlediklerinden sıkıntılı bir süreçti. 16 Ocak 2020 tarihinde resimlerini eklediğim 2011 Model 1.6 tam otomatik Active paket 86.000km'de temiz, Spor yay ve anfili ses sistemi olan güzel bir araç satın aldım. Tabi çevremden ''bu araca 61.000 TL verilir mi?''  ''satmak istesen satamazsın'' gibi sözleri çokça duydum. Ancak arabamdan memnundum severek biniyordum. Sosyal Medyalarda 207 Fan Club gruplarına dahil oldum. bu mecrada her gün yeni bir arıza öğreniyordum. Her gün başkasının başına farklı farklı arızalar yolda kalmaları görünce acabalarım başladı haliyle. Prins Lpg mevcuttu aracta iyi bakımlı bir araçtı sadece bir defa kornası çalışmadığı için sanayiye gittim 50tl ye ki oda çoktu halledildi. Aracı tam 10 ay kullandım 14.000km yaptım çoğu uzun yol iyi bakımlı olan araç kolay kolay baş ağrıtmıyor markası ne olursa olsun. Araç alırken iyi didiklemek gerekiyor diye düşünüyorum. Para kolay kazanılmıyor ve maalesef dürüstlüğü kaybeden birçok şahıs var genelleme yapmıyorum az veya çok varlar. neyse neticede 207'den oldukça memnundum.  Beni rahatsız eden özelliği ise 4 ileri vitesinin olmasıydı. Uzun yolda devri yüksek oluyor ve ses olarak fazlaca kafa şişiriyordu.

100.500km de pandemi, ötv, araç fiyatlarının artmasıyla yaklaşık 2 katı fiyatına ilana koyduktan sonra 4. günde sattım. Amacım model yükseltmek ve sedan bir araca sahip olmaktı uzun yol fazlaca yapıyor ve bagaj eksikliğini de bir nebze azaltmak. Allah şimdi ki sahibine güle güle binmeyi nasip etsin kaza bela vermesin.

Inked20201113_162206_LI_1.jpg  

Inked20201108_172820_LI_1.jpg

20201108_172811_1.jpg

Maalesef Fotoğrafları yükleyemiyorum. Bilgisayarımdan foto yükleme özelliği yokmuş .

tarihinde Erdal Brn tarafından düzenlendi
Resim ekleme
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdal Brn
Çağlar Bayur yazdı:

hayırısı olsun, ne alacakasanız beklmeyin alın derim bu arada

Amin hocam teşekkür ederim. Aynı gün hemen aldım hocam :) 2015 Civic

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

foto sitesindeki forum linki değil de en alttki direkt link yapışıtırınca foto görünür oluyor sayfada

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erdal Brn
Çağlar Bayur yazdı:

foto sitesindeki forum linki değil de en alttki direkt link yapışıtırınca foto görünür oluyor sayfada

Sonunda yapabildim heralde.

Furkan Sumer yazdı:

Bir iki cm basıp, rc jant takmak ne güzel olur buna.. 😍

Aynen Rc Jant güzle olurdu. Basıklığı yeterli gibiydi bide karadenize köye yayla bu araçla çıktığımı da düşünürsek fazla basık bile :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdal Brn yazdı:

Sosyal Medyalarda 207 Fan Club gruplarına dahil oldum. bu mecrada her gün yeni bir arıza öğreniyordum. Her gün başkasının başına farklı farklı arızalar yolda kalmaları görünce acabalarım başladı haliyle.

vesile ile bu insanın kendisi  çok sorduğu bir sorudur, tüm marka gruplarında aynı soru oluşuyor, şöyle düşünün, oralara insanlar herhangi bir arıza olmayınca yazmaz, ancak arızası olan yazar, dolayısı ile yazıların çoğunluğu arıza üstüne olmakta. bir de face de suya yazı yazıldığı için, aynı arıza tipi 500 defa yazılıyor .

Yorum bağlantısı
Erdal Brn
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile bu insanın kendisi  çok sorduğu bir sorudur, tüm marka gruplarında aynı soru oluşuyor, şöyle düşünün, oralara insanlar herhangi bir arıza olmayınca yazmaz, ancak arızası olan yazar, dolayısı ile yazıların çoğunluğu arıza üstüne olmakta. bir de face de suya yazı yazıldığı için, aynı arıza tipi 500 defa yazılıyor .

Doğru haklısınız yazdıklarında oldukça haklılar arızalar bitmiyor. Ancak bakımlı düzgün kullanılmış araçla bunların biraz önüne geçmek mümkün demek istedim. şansıma güzel araç denk geldi başımı ağrıtmadı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...