İçeriğe Yönlendir

Haziran Tatili

Ali Darbaz

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

SOğuk hava ağırdır ve yere doğru çöker. Bosh bununla ilgili bir makale yayınlandı. bulursam paylaşırım. 

yani apartmanda 1. kattaki derin dondurucu 5. kattakinden daha mı az tüketir? yükseklik konusunu bir daha hesapla derim.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

yani apartmanda 1. kattaki derin dondurucu 5. kattakinden daha mı az tüketir? yükseklik konusunu bir daha hesapla derim.

Abi tamamen bosch'un bir reklam makalesindeki yazıyı söylüyorum. Buzdolabı a++ olunca vardır bildikleri. Sonucta 45 lire gelen fatura bu seneki en yüksek faturalarımdan biri. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kaplaı bir alan/kutu/oda/hangar içinde soğuk hava o hacim içinde  aşağıda olur fizik kanunu, bunun dipfrizin yukarıda veya aşağıda olması ile ilgisi yoktur. kapalı alandaki fizik kanunu o.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

yahu zamane arabalarında cam açarak gidilmiyorki zaten. illaki kapatılıyor sesten rüzgardan kibar insanlarız rahatsız oluyoruz hemen :kutlama:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

kaplaı bir alan/kutu/oda/hangar içinde soğuk hava o hacim içinde  aşağıda olur fizik kanunu, bunun dipfrizin yukarıda veya aşağıda olması ile ilgisi yoktur. kapalı alandaki fizik kanunu o.

Kompresöre yakın belki faidesi vardır. 

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Sizin evde yaşayan yok, 45 TL elektrik faturası bence fazla gelmiş. Hatlarda kaçak falan olmasın? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Kompresöre yakın belki faidesi vardır. 

tersine altta dipfriz olunca kompresörün ömrü azalıyor. büyük resimde üst dipfriz daha bütçe dostu

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Darbaz

Marmarisde bir tane otel buldum. Önden 1300 tl istiyor. 

4 kişi 1 çoçuk 5150 tl fiyat verdi. AKşam hanıma sunum yapacam. Beğenirsek rezervasyonu yapınca sizinle paylaşırım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

iyi olur abi özellikle ingiliz flan bolsa otelde dahada tavsiye ederim . bu yeni cins coronayı çok tavsiye ediyorlar

• Beğen 3
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

iyi olur abi özellikle ingiliz flan bolsa otelde dahada tavsiye ederim . bu yeni cins coronayı çok tavsiye ediyorlar

O zamana kadar korono morona aşıdan başıdan dolayı kalmaz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz yazdı:

150 sene sürebilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Hanıma sunu 😁

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Aylardır çoluğunu çocuğunu kucaklayamayan sağlık çalışanları bu sayfaları görmesinler kahrolurlar..

• Beğen 8
  • Teşekkür 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Truzim bakanlığı önlemini almış. Benim pandemide ilk tatile gidişim değil. Daha öncede Ak yakaya gitmiştik. Sıkıntı yoktu açıkcası. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Darbaz yazdı:

Kaç doz aşı gelecek?

Sana aşı sırası ne zaman gelecek? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

garip, ecnebiler ülkeler arası seyahati kapattı, neymiş fazlaca dolaşan gezginlerin nefesi ile virüs mutasyona uğrayıp bir de sağa sola dağılıyormuş, acaip acaip icatlar sanırım?

Ali Darbaz yazdı:

Truzim bakanlığı önlemini almış

yaşasın 🥳

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mahmut Yıldız yazdı:

Kaç doz aşı gelecek?

Sana aşı sırası ne zaman gelecek? 

6 ay var hocam. 6 ay sonra sokağa çıkma yasağı gelirse zaten gidemeyiz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

sokağa çıkma yasağı gelirse zaten gidemeyiz.

yasak yok dilediğin şehre 7/24 gidebilirsin?

edit: magazin haberi o yasaklar

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

Bu  dingilizler virüs mutasyona uğradı sınırları kapatıyoruz demeden önce bilmem kaç milyonluk londra da sokakta maske takmak zorunlu değildir millet dip dibe yürüyordu

sadece kapalı mekanlarda maske takma zorunluluğu vardı bu dingiliz milleti ilk virüs patladığında sürü psikolojisi yapalım dediler herkes kapsın geriye kalan sağlar bizimdir dediler baktılar hastaneler doldu taşıyor hemen karantinaya girdiler

sonuç olarak tatile gidecekseniz bile büyük oteller yerine az insan olan butiklere falan gidin

%60 lık doluluk oranı olan bir otele gideceğim. Çok büyük değil. Marmarsin 3 yıldızlı ucuz otellerinden birine. Otelin tanıtım videosunda korona önlemlerini seyrettim. Benim çalışma alanımdaki önlemlerdan daha sıkı gibi duruyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz yazdı:

Truzim bakanlığı önlemini almış. Benim pandemide ilk tatile gidişim değil. Daha öncede Ak yakaya gitmiştik. Sıkıntı yoktu açıkcası. 

aaa o zaman kesin gitmelisin sorun yokmuş . ben olsam maskede takmam

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Darbaz yazdı:

%60 lık doluluk oranı olan bir otele gideceğim. Çok büyük değil. Marmarsin 3 yıldızlı ucuz otellerinden birine. Otelin tanıtım videosunda korona önlemlerini seyrettim. Benim çalışma alanımdaki önlemlerdan daha sıkı gibi duruyor. 

İçmeler daha sakin olabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

aaa o zaman kesin gitmelisin sorun yokmuş . ben olsam maskede takmam

Valla Ali, beni bu tatilden 3 şey alı koyabilir. 

Devletimiz

Cruzumuz

Aile içind hastalık. 

Maskeyse maske, dezenfektansa dezenfektan. Hepsi mevcut bizde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Darbaz yazdı:

Valla Ali, beni bu tatilden 3 şey alı koyabilir. 

Devletimiz

Cruzumuz

Aile içind hastalık. 

Maskeyse maske, dezenfektansa dezenfektan. Hepsi mevcut bizde. 

Gittiğiniz yerde hastalık kapma riskinden korkmuyor musun. Hele de annen ve baban varken. 

Ben burada anne babamı iki haftada bir kere yarım saat gördüm. Biz mi abartıyoruz yoksa. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...