İçeriğe Yönlendir

Haziran Tatili

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

Gittiğiniz yerde hastalık kapma riskinden korkmuyor musun. Hele de annen ve baban varken. 

Ben burada anne babamı iki haftada bir kere yarım saat gördüm. Biz mi abartıyoruz yoksa. 

İstanbulun kalabalığında hergün Bim markette hınca hınc dolu insanlar arasında alışveriş yapıyorlar. Buarada kapmıyorlarda Muğla marmarisde nezih bir otelde ağacların içindemi kapacaklar. 

Babam haftada 1 2 defa iett ile yolculuk yapar, eşim haftada 2 defa iett biner, Burda istanbuldan bahsediyoruz. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mahmut Yıldız yazdı:

Gittiğiniz yerde hastalık kapma riskinden korkmuyor musun. Hele de annen ve baban varken. 

Ben burada anne babamı iki haftada bir kere yarım saat gördüm. Biz mi abartıyoruz yoksa. 

abartıyoruz bence, yayılalım gezelim dolaşalım, ben van gölünü merak ediyorum mesela. zaten dileyen şu anda istediği şehre 7/24 seyahat edebiliyor , çok  basit bir işlem ile

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

yayılalım gezelim

Benim bi yalama planım vardı ama?

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

abartıyoruz bence, yayılalım gezelim dolaşalım, ben van gölünü merak ediyorum mesela. zaten dileyen şu anda istediği şehre 7/24 seyahat edebiliyor , çok  basit bir işlem ile

En azından van gölü daha az insan vardır. İstanbuldan çıkında nere giderseniz gidin. Taksim meydanını gördünüz. Kızıma Oyuncak almaya avm gittim. Kalabalık hiç azalmamış. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

dil darbesiz gezmem zaten , su içmek igibi onu da mı yazalım

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Darbaz yazdı:

En azından van gölü daha az insan vardır. İstanbuldan çıkında nere giderseniz gidin. Taksim meydanını gördünüz. Kızıma Oyuncak almaya avm gittim. Kalabalık hiç azalmamış. 

Her aklına esen Taksim'e giderse nasıl azalacak.

Servet Aydın yazdı:

hopla-sprey-krem-Santi-sosu-katk%C4%B1-m

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Darbaz yazdı:

İstanbulun kalabalığında hergün Bim markette hınca hınc dolu insanlar arasında alışveriş yapıyorlar. Buarada kapmıyorlarda Muğla marmarisde nezih bir otelde ağacların içindemi kapacaklar. 

Babam haftada 1 2 defa iett ile yolculuk yapar, eşim haftada 2 defa iett biner, Burda istanbuldan bahsediyoruz. 

Zorunluluk olan durumlar var, gerçi hepsi de değil ama bir de keyfi durumlar var. 

İş yerinde yemekten sonra çay iyilirdi, şimdi çay yasak. İnsanlar diyor ki " eee, yemek yiyoruz, çayı niye yasaklıyorsun?" 

Yemek de yemeyelim o zaman deyince aç nasıl çalışacağız oluyor. Yemek yemek zorundasın ama çay olmazsa da olur. 

Anne babam köyden geldi, otobüs kartlarına hes kodlarını tanıtmadım. Zorda kalırsanız beni arayın, her zaman gelir alırım dedim. 

Bu dönemde gereksiz her hareket zarar. İstanbul'dan Van'a gitmek istiyorsun, git ama geri gelme. Git ve orada kal. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mahmut Yıldız yazdı:

Her aklına esen Taksim'e giderse nasıl azalacak.

Ben ailemi batağın içinden 1 haftalığına kurtardığımı düşünüyorum.  Beni bu düşüncede olmama neden  olacak bir çok sebep var. "İstanbul" kavramı zaten başlı başına bir etken. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Valla Ali ben seni anlıyorum. Kendim ve eşim sağlık çalışanıyız. Dedikleri gibi günlerce ayrı kaldık çocuklardan. Eve gelmeden otelde kaldığımızda oldu.Ancak baktık olacak gibi değil mecbur geldik, kalıyoruz. Çok şükür bu zamana kadar pozitif olmadan devam ediyoruz.Ama tedbiri bir an olsun elden bırakmadık. 
Benim görüşüm şudur, ister yanlış ister doğru deyin benim görüşümdür belirtmek isterim!

Biz bu mikrobun içinde çalışıyoruz, eşim yoğun bakım hemşiresi, ben tomografide çalışıyorum. Yani her gün temas, her gün ortama maruz kalma.Ama hastaneden kapma olasılığımız dışarıdan kapma olasılığımızdan daha az. Orada full koruma modundayız. 
Ee işten çıkınca napıyoruz, mecbur market, kuaför, mağaza, sokak vs. ihtiyaçlarımız için dışarıdayız. Mecburuz.

Şimdi burda bana söyleyin, kimler kendini tamamen izole edebiliyor? Ben size söylim, hiç kimse.

Evet hiç kimse. Mutlaka bir yerde açık veriyoruz. Ya apartmanda, ya benzincide, ya lokantada, ya bilmem nerde.

Mutlaka maskemizi çıkarttığımız bir yer oluyor. En başında yakınlarımız geliyor. İşyerimize biri geldiğinde, aynı evin içinde yaşadığımız insanlarla birlikteyken, ya da eş dost ziyaretinde. Sanıyoruzki, yanımızdakilerden bulaşmıyor. Çevremizde olanlar negatif. Bunun garantisi yok. 
Demem o ki, bu virüs bulaşacaksa kaçış inan çok zor.

Haberlerde görüyoruz, maske takmayanları. Polise direnenleri.Bu gibi insanları cezayla kontrol edemezsin. 

Herkesin psikolojisi bozulmuş. Geleceğe umutla bakmak her zaman iyidir. Sen planını yap, olur da virüs tehlikesi kalkarsa gidersin, olmadı iptal edebiliyormuşsun zaten. 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Pınar yazdı:

Şimdi burda bana söyleyin, kimler kendini tamamen izole edebiliyor? Ben size söylim, hiç kimse.

tamamen imkansız, ekmek su şart ancak, kimler bulaş riskini artırır? keyfi sehayat edip piramit fotosu çekmeye gidenler mesela.

vesile ile ailenze bol sağlıklı yıllar dilerim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Çağlar Bayur yazdı:

tamamen imkansız, ekmek su şart ancak, kimler bulaş riskini artırır? keyfi sehayat edip piramit fotosu çekmeye gidenler mesela.

vesile ile ailenze bol sağlıklı yıllar dilerim.

Sağol abi. Ama bunun kriteri yok ki.Yani göreceli bu işler. Kimi maksimum tedbir alır, kimi kafasına takmaz. Benim gördüğüm kafasına takmayan insan çok fazla maalesef.

Yani sen maksimum dikkat edersin, bakkala gelen adam pozitif olabilir. Pozitif olupta söylemeyen çok var. Bana öcü  muamelesi yaparlar diyor adam. Ya da çalışmak zorunda olup evde kalamayan insan çok. Geçende bir berber 10 gün müşteri traşı yapmıştı pozitif olduğunu gizleyerek.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Helal olsun yaz tatili şimdiden alabilmek. Önden alınan ücret ne icin oluyor.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
Mehmet Pınar yazdı:

Valla Ali ben seni anlıyorum. Kendim ve eşim sağlık çalışanıyız. Dedikleri gibi günlerce ayrı kaldık çocuklardan. Eve gelmeden otelde kaldığımızda oldu.Ancak baktık olacak gibi değil mecbur geldik, kalıyoruz. Çok şükür bu zamana kadar pozitif olmadan devam ediyoruz.Ama tedbiri bir an olsun elden bırakmadık. 

Pozitif çıkmaması önemli değil antikor baktırdınız mı? Geçen hafta Çarşamba günü antikor testi yaptırdım hiçbir emare olmaksızın covid geçirmişim. Bana kalırsa siz de ortamdan ötürü büyük ihtimal geçirmişsinizdir.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Darbaz yazdı:

%60 lık doluluk oranı olan bir otele gideceğim. Çok büyük değil. Marmarsin 3 yıldızlı ucuz otellerinden birine. Otelin tanıtım videosunda korona önlemlerini seyrettim. Benim çalışma alanımdaki önlemlerdan daha sıkı gibi duruyor. 

Onlar sadece video çekerken yapıldı :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Helal olsun yaz tatili şimdiden alabilmek. Önden alınan ücret ne icin oluyor.

yutupta videolar var, mersoyla öyle şeyler yapamassın.. maceracı Ali kardeşimiz

Mehmet Pınar yazdı:

Benim gördüğüm kafasına takmayan insan çok fazla maalesef.

Yani sen maksimum dikkat edersin, bakkala gelen adam pozitif olabilir. Pozitif olupta söylemeyen çok var.

olabilir ve hatta oluyor, benim başıma gelirse ama o bakkala gidenin son gidişi olur, net yani....açık...

Koray Demir yazdı:

Pozitif çıkması önemli değil antikor baktırdınız mı? Geçen hafta Çarşamba günü kontrol amaçlı kan verirken antikor testi yaptırdım hiçbir emare olmaksızın covid geçirmişim. Bana kalırsa siz de ortamdan ötürü büyük ihtimal geçirmişsinizdir.

TCkIbu.jpg

geçmiş olsun, bunun gibi örneklersek aynı otelde kalan birisine  vürsü istemeden bulaşacak ve belki de o vefat eden 250 kişi içine girecekti, risk böyle yürüyor.  bleki biz de geçirdik ve belirti olmadı, istemeden de olsa riske girmemek en iyisi

bunu devlet sopası ile değil sivil insiyatif ile yapmalıyız.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

geçmiş olsun, bunun gibi örneklersek aynı otelde kalan birisine  vürsü istemeden bulaşacak ve belki de o vefat eden 250 kişi içine girecekti, risk böyle yürüyor.  bleki biz de geçirdik ve belirti olmadı, istemeden de olsa riske girmemek en iyisi

bunu devlet sopası ile değil sivil insiyatif ile yapmalıyız.

Teşekkür ederim. Aynen. Tatil planlaması bir süre ertelenmeli diye düşünüyorum az biraz daha sabır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Koray Demir yazdı:

Pozitif çıkmaması önemli değil antikor baktırdınız mı? Geçen hafta Çarşamba günü antikor testi yaptırdım hiçbir emare olmaksızın covid geçirmişim. Bana kalırsa siz de ortamdan ötürü büyük ihtimal geçirmişsinizdir.

TCkIbu.jpg

Ben test bile yaptırmadım.Belkide geçirdik, bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Pınar yazdı:

Ben test bile yaptırmadım.Belkide geçirdik, bilemiyorum.

Yaptırma.. Geçirmişsen rahatlarsın, iyi olmaz.. Geçirmediysen kasılırsın tedirgin olursun iyice :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ne güzel aşlar gelmiş. Artık rahat rahat konuşuruz. 

2 tane yan yana otel buldum. ikside birbirinden güzel. İkiside aynı fiyat. Labranda mares 2018de gittim. Ama değişiklik olsun marmaris park diyorum. 

Annemi Babamı ilk defa herşey dahil otel gösterecem. Elimize yüzümüze bulaşmaz umarım :D 

https://www.etstur.com/Labranda-Mares-Marmaris

https://www.jollytur.com/marmaris-park-hotel?StartDate=2021.05.31&EndDate=2021.06.04&Rooms=2-3,3

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ali Darbaz yazdı:

Ne güzel aşlar gelmiş

Herhalde "aşı" yazacaktınız ama emin misiniz "aşıların" geldiğine. Sağlık Bakanı öyle söylemiyor sanki

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Alptuğ Özcan yazdı:

Herhalde "aşı" yazacaktınız ama emin misiniz "aşıların" geldiğine. Sağlık Bakanı öyle söylemiyor sanki

Aşı olacaktı evet. DÜn sabaha karşı 4 de ucak geldi çinden , aşı varmış içinde diyolardı. :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

İçmeler çok güzel zaten, virüsten kurtulabilirsek güzel güzel tatil yaparsanız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

Alicim

MArmarisli birisi olarak yaayım marmariste doğdum büyümedim ama ailem ve 7 sülalem orada

2 otelde eski tatil köyü diye adlandırdığımız bölgenin içinde

2 otelde güzeldir tabi işletme olarak nasıldır bilemem

koyu gölgenin bol olduğu insan nüfusunun az olduğu bir bölgedir

marmaris ile içmelerin tam ortası

annen baban o bölgede gölgede yürüyüşler yaparlar daha az sıcağa maruz kalırlar

oteller biraz hafif eğime kurulduğu için otel ile sahil arasında biraz rampa ve merdiven çıkmak durumunda kalabilirler 

fiyatlarda uygun ise 2 otelden birisini gözün kapalı tercih edebilirsin

Akyaka tatilinde, denize 13 dkda yürüyerek ulaşmak sıkıntı olmuştu :D

O sebebden işi abartıp deize sıfıra yakın yerler seçtim :D 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Tatil kredisi imkanı vardı. onu nasıl alacaz , madem devlet böyle bir imkan sunuyor kullanalım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...