İçeriğe Yönlendir

Bahçe Depolama Evi- Koçtaş

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Geçen haftalarda uzun süredir baktığım depolama evi indirime girmişti ve çok da begenmedğime rağmen kötünün iyisi diye aldım. Çünkü bisikletler kış dışarda kalma sorunu yaşıyordu ve diğer eşyalar da.  Ürün şu. (şu an 2999 olmuş ben 2bine aldım)

https://www.koctas.com.tr/manor-depolama-evi-17197126/p/2000021643

Önce altına kilittaş aldım 100 adet. bu taşları rıfkı ile taşıdım. Eldiven olunca bir güzel bunları yerleştirdim. Zeminin düz olmasına gayret ettim. Daha sonra kurulum yaptım. Ürün ödediğin parayı hak eder ama içine ayrıca raf felan yapmak lazım. Plastik olduğu için duvarlarına ağır birşey asılamaz. İç büyüklüğü 110x175 gibi birşey ya da biraz daha büyük. Yükseklik 2 metre. Kapısı bacası penceresi yerli yerine oturuyor. Sürpriz bir durum da ürün israil malı. Zaten stanley marka alet çantalarının  israil malı olduğunu biliyordum bu da öyle çıktı. Resimler aşağıda. Babam da süreci izliyor. Kurması nerden baksan üç saatimi aldı. Ellerim de matkap tutmaktan yoruldu. Yüzlerce vida. Ancak yerli yerine oturdu. İkea gibi vidalar tam adet değil biraz fazla da vermişler. Ama ikea kada süper muazzam hassasiyet belki de yok. Yine de oldukça iyi ve düzgün bir ürün çıktı ortaya. Resimleri paylaştım aşağıda. Tavsiye eder miyim evet ederim. Sİtede boyutları yanlış yazmışlar. genişliği.  

image.thumb.png.b7b158470aa965f9f7359c8d42f14fa8.pngimage.thumb.png.f8b839804d82faad74501990572d731c.pngimage.thumb.png.b441359c69895f6a20f5101f532c1a51.pngimage.thumb.png.8e4c1158f1f3f1f4cea72ce95c47b65b.pngimage.thumb.png.3f73ae124800dc4610babaa234a6f8c6.png

• Beğen 23
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Hocam hayırlı olsun. Tabi önce bahçeli bi ev lazım bunun için. Sitenin bahçesine yaptırmazlar sanırım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Güle güle kullan hocam.

Vay be memlekette bunu üretebilen yokmuymuş ki, taa elin israil den ithal etmişler 🤔

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

dolu dayanımı nasıl acaba

Dayanır sanki çatı hafif esnek malzeme aslında hepsi aynı malzeme.

Sani Gerşon yazdı:

Duvarları yumuşak pvc mi?

Yumuşak diyemem hani çocukların resim çantaları olur ya teknik çizim gofret gibi. onun kalını ve daha sağlamı. 

Furkan Avcı yazdı:

Güle güle kullan hocam.

Vay be memlekette bunu üretebilen yokmuymuş ki, taa elin israil den ithal etmişler 🤔

Çin malı sanmıştım İsrail. Tercih ederim bizim adamlar neticede hükümet papaz olsa da kalpler birlikte atar ilişkiler eskidir. (irticaları hariç zaten onlar birşey yapamaz sadece dua ederler).

Memlekette bunu yapamamak gerçekten onur kırıcı. Ne ölü toprağı varsa bizde işte. Lazer kesim önceden teknik çizim planlama bitti gitti.

Marangoza sordum bi sürü laf etti uzattı vazgeçtim aman bulaşma dedim. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Projeyi çok beğendim ama malzemeyi beğenmedim.. Uçar bu :)

Mehmet Göktürk yazdı:

Marangoza sordum bi sürü laf etti uzattı vazgeçtim aman bulaşma dedim. 

Hem bunlar yüzünden ithal ediyoruz şuncacık şeyleri. 

Projeyi yapıp.. kes kardeşim şu ölçülerde demek lazım bunlara. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Gülerek kullan. Rize de ilen hırdavat orman ürünleri mdf osb sunta malzemeleri satan ve istediğim ölçüde kesen yer vardı. 2 tane dolap yapmıştım 3000 liraya mobilyacının yaptığını 800 e halletmiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Boş kalırsa uçabilir. Yere vidalayın diyor kılavuzda. Bu haliyle normal bizim orda uçmaz ama saçma sapan yerde uçmaması için kenarlardan vidalamak şart olur. 

Metin Akbal yazdı:

Gülerek kullan. Rize de ilen hırdavat orman ürünleri mdf osb sunta malzemeleri satan ve istediğim ölçüde kesen yer vardı. 2 tane dolap yapmıştım 3000 liraya mobilyacının yaptığını 800 e halletmiştim.

Ben aslında dekupajla düzgün kesiyorum birçok işi yapabiliyorum ama bunda çok uzayacak cesaret edemedim bir de sonra boyamak gerekecek vs vs. Yoksa su kontrası ile harikalar yaratırdım raf da yapılırdı. 

Kendi evimi alabilirsem oraya kendim yaparım. 

Taş olayı hoşuma gitti ama tıkır tıkır döşeniyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Bu evsafda malzemelerin en büyük düşmanı güneş. Gün ışığının kuvvetli olduğu yerlerde, zamanla kuruyup, kırılganlaşabiliyorlar.

Boya veya polimer esaslı lastik bakım ürünleri, ömrünü uzatır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Kerem Kurluva yazdı:

Bu evsafda malzemelerin en büyük düşmanı güneş. Gün ışığının kuvvetli olduğu yerlerde, zamanla kuruyup, kırılganlaşabiliyorlar.

Boya veya polimer esaslı lastik bakım ürünleri, ömrünü uzatır.

israilli düşünmüştür içine tuz muz koymuştur hamurun inşallah. 

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Mehmet Göktürk yazdı:

israilli düşünmüştür içine tuz muz koymuştur hamurun inşallah. 

Zaman meselesi olarak bakmak lazım. Kaliteli plastikle, kalitesizi ayıran en önemli fark, güneşe dayanma süresi. Kimisi, üç yılda, kimisi de yirmi yılda sertleşiyor.

Güneşi yenebilen çıkmıyor ama.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

hocam hayırlı olsun

mersinde bahçeye bundan koysam bitane komple klubeyi beğenip klubeyi çalarlar içindekilerle

çinkodan yapacağım malzemeleri taşıdım

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Hayırlı olsun, sizi idare eder. Uçmaması için yere sabitlemelisiniz.

Aslında 4 adet 10*10 , 4 adet 5*10 tahta , 4 sandwich panel , 1 osb, 1 paket şıngıl ile daha güzelini ve sağlamını kendini yapardınız. Tabanına da bir torba çimento 3 çuval kum yeterli olurdu. 

Geçen hafta bauhaus büyük sera görmüştüm, 1500 gibi bir fiyatı vardı. Aluminyum çerçeveliydi.o da iş görürdü. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Güzel olmuş. Kapı önüne birkaç sıra daha taş olsa daha iyi olur sanki.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

çinkodan yapacağım

çinko levha nerede buldun?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Nihat Palolu yazdı:

Güzel olmuş. Kapı önüne birkaç sıra daha taş olsa daha iyi olur sanki.

Ancak yetti ilave olur

Çağlar Bayur yazdı:

Galvaniz sacdır o.

Lamarina mı derlerdi?

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

yok yahu direk çatı çinkosu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

yok yahu direk çatı çinkosu

tüh her yerde arıyorum ince levha çinko. 3D printer yoktu, çinko ile parça yapardık

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

yayladaki evin çatısından çıkanları getirdim

yıllar geçse de eskimez malzeme

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

yıllar geçse de eskimez malzeme

eskimez. Dedemin tahmini olarak verdiği tarih 40 yıl. ayağımla basarak eğemiyorum 

bizim yaylada bütün evlerin çatısı onla yapılıyor . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Furkan Avcı yazdı:

Güle güle kullan hocam.

Memlekette herhangi bir demirciden parçaları alınıp daha iyisi yapılabilir abi ;)

Erhan Doruk yazdı:

Hayırlı olsun, sizi idare eder. Uçmaması için yere sabitlemelisiniz.

Aslında 4 adet 10*10 , 4 adet 5*10 tahta , 4 sandwich panel , 1 osb, 1 paket şıngıl ile daha güzelini ve sağlamını kendini yapardınız. Tabanına da bir torba çimento 3 çuval kum yeterli olurdu. 

Geçen hafta bauhaus büyük sera görmüştüm, 1500 gibi bir fiyatı vardı. Aluminyum çerçeveliydi.o da iş görürdü. 

Hocam güle güle kullanın. Çok şık.

Bizimki el yapımı, bundan daha ucuz, sağlam ve istediğim büyüklükte oldu.  
T4aP3c.jpg

T4aooR.jpg

T4Y0Zs.jpg

T4YAQQ.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Güle güle kullanın, bunu keşke ahşap renkli yapsalarmış, bu renk çok ruhsuz duruyor.  :)  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...