İçeriğe Yönlendir

VDSL Modem Tavsiyesi

Emin Onuk

Recommended Posts

Emin Onuk

Arkadaşlar modemim hız da ve wifi bağlantısında sorun çıkarıyor önerebileceğiniz modem varmı. Wi-fi ağı geniş olsun birde evde fazla duvar var bana sıkıntı çıkarmasın yeter

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tahir İlter
(düzenlendi)

Asus kullanıyorum ben. Adsl destekli vdsl memnunum 

Asus DSL-N16 300 Mbps Ebeveyn Kontrollü Ewan-Vpn-Vdsl-Adsl Fiber Modem Router 379,90 TL yerine 369,89 TL
https://www.n11.com/urun/asus-dsl-n16-300-mbps-ebeveyn-kontrollu-ewan-vpn-vdsl-adsl-fiber-modem-router-1412277?magaza=vizyonbilgisayar

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya

Asus DSL-AC51 modem kullanıyorum, çekim alanı oldukça iyi ve yazılım olarak da malzeme olarak da çok kaliteli.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Ben de ASUS DSL-N16 kullanıyorum ve tavsiye ediyorum.

Hiç sorun çıkarmıyor.

Yorum bağlantısı
Emin Onuk

Çekim durumları nasıl ve normal hızınızı veriyormu. En fazla arada kaç duvar varken denediniz. Benim 4 5 duvar giriyor araya

Yorum bağlantısı
Serdar Özbekar

Modemlerin wifi gücü yıllar geçtikte azalır. Ancak yeni modemde daha güçlü wifi istiyorsanız çözüm home plug(wifi destekli olan) yada wifi yükseltici cihazlar olmalı. Bağlantı sorunları kopmalar Yaşıyorsanız yeni modem bakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

4 duvar ötedeki odadan çekiyor. Evim 5. kat aşağıdan ucu ucuna da olsa bağlanıyorum. Adsl olarak kullandığım için hız konusunda birsey diyemem ama adsl in gerekliliğini karşılıyor 

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Ben evde tam merkeze koydum. Üst katta da her yerden çekiyor.

4-5 duvar hiç denemedim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Zyxel 2.4 ve 5 GhZ destekli bir model kullanıyorum ve memnunum. Asus kadar dandik bir modem görmedim. Uzak durun :) 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Parasına göre modem var. Ben 2 sene önce tp-link vdsl modem almıştım, halende aktif kullanıyorum. O zaman 250-tl almıştım. Modemi oturma odasına koyduğumda salondan bağlanamıyorum. Arada yatak odası var. Ne hikmetdirki sabah işe gitmek için arabay bindiğimde arabadan çekiyor. Araba eve 50 metre uzak evde 2.kat. Şimdi vdsl modem alacak olsam tp-link almazdım. Modem antenlerini eğip bükmemek gerekiyormuş.Herdaim dik durmalıymış. Eğip bükünce modem eğilen tarafa daha çok sinyal vermiyor aksine gücü azalıyormuş diye duydum bu işi yapan vatandaşlardan.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ikinci el olarak bir tane satışta modemim var. o işinizi görürmü?

ben şu anda asus kullanıyroum n16 modeli. gayet yeterli. onu da tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Modem sinyalleri dairesel yayılıyor. O yüzden model evde bel hizasında bir noktaya konumlanmalı. Çevresinde televizyon vb elektronik eşyalar olmamalı. En sağlıklı çekim böyle sağlanıyor. 

Yorum bağlantısı
Ozkan çoban

Değerli büyüklerim modemi biz aldığımız zaman direkt takıp kullanabiliyor muyuz ? bilgilendirirseniz sevinirim. (İnternet sağlayıcısı Türk telekom)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa Yanar yazdı:

ttnetin zyxel vdsl modemleri iyi, letgoda 100tlye bulursunuz. 

80 tl ye airties var ilanlarda? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
Ozkan çoban yazdı:

Değerli büyüklerim modemi biz aldığımız zaman direkt takıp kullanabiliyor muyuz ? bilgilendirirseniz sevinirim. (İnternet sağlayıcısı Türk telekom)

TTNet kullanıcı adını ve şifreni bilmen gerekiyor.

Modemin arayüzüne bunları girmen yeterli.Gerisi yönergeleri takip etmek.

Tabii wifi şifresi atamayı unutmamak lazım.

Problem yaşarsan TTnet çağrı merkezi yardımcı oluyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bu ürünler sıfır alınmalı. Çünkü tam 15 senedir 24 saat açık şekilde modem + router kullanıyorum. 4 farklı marka denedim. Hepsi 3-4 sene sonra bozuluyor. Kullandıklarım nispeten ucuz modellerdi tabi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Osman Karasu

Türk telekomun kullanıcılara verdiği modemler son yıllarda kullanılabilir seviyede.Dışarıdan alıp kullanacağım diyorsanız modem ve adaptörün birbiriyle uyumlu olması çok önemli bu detayı atlamayın.

Modem dual band olur, 5Ghz ve 1000 mbps hız destekler, adaptör alırsınız 150 mbps maximum çekim gücü olur verim alamazsınız.Genellikle bazı üreticiler hem modem hem de adaptörünü beraber üretip satmaktalar.

Bu tarz modemler biraz pahalı olsa da;  telefon gibi 2-3 yılda değiştirilecek cihazlardan değillerdir.Bir defa alırsınız 8-10 yıl bozulmadığı sürece verim alır kullanırsınız.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bir tane USrobotics USR9111 adsl2 modem var. buradan spam  yapayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Dogan Arsiray yazdı:

bir tane USrobotics USR9111 adsl2 modem var. buradan spam  yapayım.

Benim 9108 de sapasağlam kutusunda duruyor. 3 yıl önce  fiber gelene kadar kullanıyordum hatta. İnterneti bağlamaya gelen eleman modemi görünce küçümser bir edayla gülümsemişti. ☺️

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Yurdaer Elay yazdı:

Benim 9108 de sapasağlam kutusunda duruyor. 3 yıl önce  fiber gelene kadar kullanıyordum hatta. İnterneti bağlamaya gelen eleman modemi görünce küçümser bir edayla gülümsemişti. ☺️

iyi modemle, imanın kimde olduğu belli olmaz. 😛

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...