İçeriğe Yönlendir

Yıkama Makinesi (MJJC Foam Lance) Tarzı Ürün Önerisi

Sedat Demircan

Recommended Posts

Sedat Demircan

arkadaşlar mrb.aracıma seramik gtechnic marka seramik kaplama yaptık akadaşlarla beraber,malum seramik olan araçlar benzinlikte yıkanması halinde seramik etkisini çabucak yitiriyo bu sebeple kendim çift kova ile yıkıyorum ama epey zahmetli oluyo böyle,acana mjjc foam lance gibi 1 ltlik ilaçlama aletleri gibi köpük püskürtecek bir araç önerisi olacak olan var mıdır? Nanolex pure shampoo aldım 750 ml fiyatı 100 tl civarı ne yazıkki..bunun gibi sampuanları aşırı harcamadan köpük yapabilecek bir alet tanıyan bilen kullanan var mı:)

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
Haluk Şentürk yazdı:

güzel görünüyo ama bana kullanıp memnun kaldım diyen birisi lazım:) bu gibi ürünler içine köpük koyunca hiç köpürtmeme ihtimali varmış

Köksal Yılmaz yazdı:

Mjj foam lance gibi derken onu neden almıyorsunuz?

koksal abi onu da almayı düşünüyorum ama mjjc için haznesi ufak diyenler vardı ve köpürtme konusunda memnun kalmayanlarda vardı,kullanip memnun kalanlara sormak istiyorum

Buğra Höngül yazdı:

Auto brite foam lance var elimde tavsiye ederim emoji106.png

autobriteyi duydum abi haznesi kaç lt onun?direk kendisi diyelimki 1 lt haznesiyle sedan bi araca yetecek köpüğü tek seferde üretiyo mu?bu ALETİ HERHANGİ Bİ YIKAMA MAKİNESİNE TAKMADAN DİREK kendisi içine su ve sampuan koyarak kullanabiliyosunuz ve memnun musunuz asıl sorduğum bu abi?

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
autobriteyi duydum abi haznesi kaç lt onun?direk kendisi diyelimki 1 lt haznesiyle sedan bi araca yetecek köpüğü tek seferde üretiyo mu?bu ALETİ HERHANGİ Bİ YIKAMA MAKİNESİNE TAKMADAN DİREK kendisi içine su ve sampuan koyarak kullanabiliyosunuz ve memnun musunuz asıl sorduğum bu abi?
Yıkama makinesi olmadan siz foam lance kullanamazsınız
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bende bunudan var, denemek için aldıydım

pianownica-venus-super-foamer-2l.jpg?rev

amatör iş için gayet yeterli, bu 2 lt. lik ama içine 1 lt. su az miktarda kaliteli PH düşük seramiğe uygun şampuan koyup kullanıyorsun, bende gyeon Bath var, düşük ph ön temizlik şampuanı, borde bunun Bath + olanı var, yalnız fena pahalı, + olanda cila ve hidrofobik etki yapan maddede var daha güzel seramiği her sene yenileme işinede düzenli kullanımda gerek kalmıyor, ama pahalı işte...

format:webp

bununla benzlikte yıkacayaksam önce sade su ile aracı yıkıyorum, sonra köpük atıyorum üstteki pompayla ve bekleyip tekrar basınçlı su basıyorum, araç çok kirli değilse yeterli ama değilse çift kova gerekiyor buda benzinlikte zor oluyor, adamlar tüm çeşmeleri kapatmış, su bulamıyorsunki kovaya doldurasın, zor oluyor yani, ama yer bulursan güzel oluyor, bu pompa işi birazda lükse kaçıyor aslında, elle yıkama olmadam alayı hikaye, zaten ön yıkama şampuanı diyorlar, eh iştenin Türkçesi :)  zaman imkan varsa keyfi kullanımda güzel alet bu pompa olayı, mesela biryere gittin araç hafif kirlendi, koy 1 lt. su pas köpüpü su tut devam, benzinlkteki köpüğü kullanmaktan kat be kat daha iyi elbette....

benim uyguladığım hızla yıkama olayı benzinlik versiyonu aynı aşşağıdaki video gibi mesela....

Buğra bey, bu kwazar pompayla istediğim yoğunlukta köpük alamadım, elbette büyük makina gibi atmıyor sonuçta el pompası bu, bunun için enazında daha baba köpük yapacak seramiğe uygun ne şampuan önerirsin, Bath 1lt. ye yazık oluyor, fena pahalı, bunu çift kovada elle yıkamada kullanmak niyetindeyim...

NOT: Köpük sıkmaya aracın altında başlanır arkadaşlar, direk tavana falan sıkılmaz, cama sıktınız mesela, sonra alta sıktınız, bu köpük önce biraz araç üstünde asılı kalır, kiri çözünce aşşağı aklamaya başlar, üstten köpüğe başlarsanır ilk bu kısım aşşağı kacağından sonradan alt kısımlara attığınız köpük kir çözme işini bitiremeden üstten akan kirli köpükle kayar gider, o yüzden köpüğe alt kısımlardan başlamak lazımdır. Videoda hatalı işlemide görüyorsunuz, ayrıca ilk köpükleme ön yıkamadır, bu esnada eldivenle köpük yaymak yanlış, kir var aracın üzerinde çizer, önce basınçlı suyla durulanacak ondan sonraki köpük uygulamasındayada çift kova tekniğinde eldiven kullanılabilir.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bende bunudan var, denemek için aldıydım

pianownica-venus-super-foamer-2l.jpg?rev

amatör iş için gayet yeterli, bu 2 lt. lik ama içine 1 lt. su az miktarda kaliteli PH düşük seramiğe uygun şampuan koyup kullanıyorsun, bende gyeon Bath var, düşük ph ön temizlik şampuanı, borde bunun Bath + olanı var, yalnız fena pahalı, + olanda cila ve hidrofobik etki yapan maddede var daha güzel seramiği her sene yenileme işinede düzenli kullanımda gerek kalmıyor, ama pahalı işte...

bununla benzlikte yıkacayaksam önce sade su ile aracı yıkıyorum, sonra köpük atıyorum üstteki pompayla ve bekleyip tekrar basınçlı su basıyorum, araç çok kirli değilse yeterli ama değilse çift kova gerekiyor buda benzinlikte zor oluyor, adamlar tüm çeşmeleri kapatmış, su bulamıyorsunki kovaya doldurasın, zor oluyor yani, ama yer bulursan güzel oluyor, bu pompa işi birazda lükse kaçıyor aslında, elle yıkama olmadam alayı hikaye, zaten ön yıkama şampuanı diyorlar, eh iştenin Türkçesi :)  zaman imkan varsa keyfi kullanımda güzel alet bu pompa olayı, mesela biryere gittin araç hafif kirlendi, koy 1 lt. su pas köpüpü su tut devam, benzinlkteki köpüğü kullanmaktan kat be kat daha iyi elbette....

benim uyguladığım hızla yıkama olayı benzinlik versiyonu aynı aşşağıdaki video gibi mesela....

Buğra bey, bu kwazar pompayla istediğim yoğunlukta köpük alamadım, elbette büyük makina gibi atmıyor sonuçta el pompası bu, bunun için enazında daha baba köpük yapacak seramiğe uygun ne şampuan önerirsin, Bath 1lt. ye yazık oluyor, fena pahalı, bunu çift kovada elle yıkamada kullanmak niyetindeyim...

NOT: Köpük sıkmaya aracın altında başlanır arkadaşlar, direk tavana falan sıkılmaz, cama sıktınız mesela, sonra alta sıktınız, bu köpük önce biraz araç üstünde asılı kalır, kiri çözünce aşşağı aklamaya başlar, üstten köpüğe başlarsanır ilk bu kısım aşşağı kacağından sonradan alt kısımlara attığınız köpük kir çözme işini bitiremeden üstten akan kirli köpükle kayar gider, o yüzden köpüğe alt kısımlardan başlamak lazımdır. Videoda hatalı işlemide görüyorsunuz, ayrıca ilk köpükleme ön yıkamadır, bu esnada eldivenle köpük yaymak yanlış, kir var aracın üzerinde çizer, önce basınçlı suyla durulanacak ondan sonraki köpük uygulamasındayada çift kova tekniğinde eldiven kullanılabilir.

ABİ ELİNE SAĞLIK...videoyu açmadı ama izlicem yakında,anlamadığım şey şu,sizdeki foamer aleti 2 lt su alabiliyoken siz 1 lt su ile tek sefer sıkarak sanırım bir arabayı köpüklediğinizi söylediniz doğru mu? bendeki sampuanda nanolex pure sampoo adında ve 750 ml olanı ne yazıkki 100 tl:( sırf seramik var diye kullanıyorum yoksa kullanmam böyle pahalı sampuanı,peki ben surayı da tam anlayamadım,siz o foamer aletinin kapağını açıp normal musluktan basıncsız su doldurup kapatıp ardından foamerin basma yerine bastığınızda bu foamer kendisi basınçlı olarak atıyo demi ?yani foamere su doldururken normal musluktan doldurabiliriz ?son sorum da aleti nerden kaça aldınız acaba

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Sedat Demircan yazdı:

ABİ ELİNE SAĞLIK...videoyu açmadı ama izlicem yakında,anlamadığım şey şu,sizdeki foamer aleti 2 lt su alabiliyoken siz 1 lt su ile tek sefer sıkarak sanırım bir arabayı köpüklediğinizi söylediniz doğru mu? bendeki sampuanda nanolex pure sampoo adında ve 750 ml olanı ne yazıkki 100 tl:( sırf seramik var diye kullanıyorum yoksa kullanmam böyle pahalı sampuanı,peki ben surayı da tam anlayamadım,siz o foamer aletinin kapağını açıp normal musluktan basıncsız su doldurup kapatıp ardından foamerin basma yerine bastığınızda bu foamer kendisi basınçlı olarak atıyo demi ?yani foamere su doldururken normal musluktan doldurabiliriz ?son sorum da aleti nerden kaça aldınız acaba

:)  evet alet 2 lt. lik, yoğun köpük olması için 1 lt , doğru yazdım, 1 lt su koyup 3-4 kapak şampuan koyuyoruz, direk çeşme suyu, terkos suyu yani :D, ne yapalım saf suylamı yıkayalım, aslında fena fikir değil haa, ee arabayı neyle duruluycaz, neyse çeşme suyuna devam....

suyu koy-şampuanı koy az çalkala, 20 kez pompala, zaten sertleşir, zorlasan üstte sibob var, orada hava atar anlarsın, onsan sonra sık gitsin, kullanınca anlayacaksın, arada pompalaman gerekiyor, aceleye gerek yok zaten, 1 lt. su ile benim kilyoyu 2 kez dönüyorum sen düşün artık...

alet biraz tuzlu 190 tl ye aldım sanırım, şuan az zamlanmış, pompa için büyük para aslında, millet basit ilaç pompalarıya yaparız diyor ama köpük işi öyle olmuyor, tatminkar köpük için böyle pompa şart, tabi bundan basınçlı makina performansı beklemeyeceksin, yeterli köpük alıyorsun ama, bunun olayı basit ufak taşınabilir olması, ayrıca çokta sağlamdır.

bu alete 2 farklı şampuanı katıp öylede kullanıyorlar, o zaman çok daha kıvamlı köpük alıyorsun, henüz deneyemedim....

https://www.hepsiburada.com/kwazar-kopuk-yapan-basincli-pompa-2lt-p-HBV00000GN09U

bu alete elektrikli pompa takıp iyice tembel işide yapıyorlar, bence gerek yok

büyüğüde var, bu çok daha tatminkar,  dikkat et, çift şampuanla çok daha yoğun köpük oluyor,yalnız az modifiyeli bu pompa, asıl dert olan şampuanlar, çok pahalılar...

Valet Pro Advanced Neutral Snow Foam

bak buda iyi, Burak bey neredesin :)

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Al bi karcher k5 yanına foam lance benzinliğin kireçli sularından da kurtar kendini

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sedat Demircan

abi eline sağlık tekrardan cok acıklayıcı olmuş:) ucuza yurt dışından kaliteli bişey mi alsam acaba acelem yok çünki,yada direk kwazar alsam 2 lt olan sizin işinizi görüyorsa bizim de görür:)

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
(düzenlendi)

Karcher marka K serisi basınçlı yıkama makinesi ve resimdeki köpük aparatı işinizi görür. Haznesi 1 litre.

Resimdeki aparatın içine bulaşık deterjanı bile koysanız köpük yapar.

https://hizliresim.com/dpfjOa

tarihinde Nihat Palolu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bu karcherin şarjlı olanı varmı acep :D

Buğra Höngül yazdı:

Al bi karcher k5 yanına foam lance benzinliğin kireçli sularından da kurtar kendini

peki şampuuu ne alayım? :)

Mert Gulkokan yazdı:
Nihat Palolu yazdı:
Karcher marka K serisi basınçlı yıkama makinesi ve resimdeki köpük aparatı işinizi görür. Haznesi 1 litre.
Resimdeki aparatın içine bulaşık deterjanı bile koysanız köpük yapar.

https://hizliresim.com/dpfjOa

Garajlı bir evim olursa bu sistemi kuracağım

ah ülem, o olsa neler yapacağım neler...

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bu karcherin şarjlı olanı varmı acep :D

ah ülem, o olsa neler yapacağım neler...

Şarjlı var ama arabaya yetmez, yani bizlere yetmez. Aslında imkan olsa Karcher HDS serisi alınmalı. (Sıcak/soğuk)

Bizim taunus varken motoru sıcak suyla yıkıyordum fabrikadan yeni çıkmış gibi oluyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

überrr seri yani, yerim olsa kesin alırdım vallahi, şimdi bunu al sokakta hortum çek yıka falan millet bakacak ohooo rahatsız olurum, zaten nazarda değer, müstakil ev lazım :)

neyy sudan ucuzmuş dur bir daha düşüneyim sokakta falan olmaz bu ne yaptın Kardeeeşşş :D, 16-29 bin oynak fiyat bu ne yahu :shok:  yalnız aypon alacağına bunu alırsın...

d1.jpg

yada 8 bin tl ye kasmadan monofaze şunu alırız mesela...

626170578_0.jpg?1607699

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Yıkama makinesinin ağa babası, bunu kullansan önce bunu sonra arabayı alırsın 🙂

İstersen sıcak çalıştır, istersen soğuk, sıcakta eco modu da var. İstersen sıcaklık derecesini de ayarlıyorsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

yada 8 bin tl ye kasmadan monofaze şunu alırız mesela...

Karcher'in sıcak/soğuk monofaze modeli de var Karcher HDS 5/11

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

şevkat yerim dar :)   yoksa aldıydım....

bununla tükkan açarım yahu, ama alet baba...

d1.jpgd1.jpg

HDS_5_11_UX_app_ant_39_CI15502x502.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
şevkat yerim dar [emoji4]   yoksa aldıydım....

bununla tükkan açarım yahu, ama alet baba...
d1.jpgd1.jpg
HDS_5_11_UX_app_ant_39_CI15502x502.jpg
Tl karşılığınıda yazalım [emoji23]
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

23 bin sudan ucuz

https://www.hepsiburada.com/karcher-sicak-soguk-basincli-yikama-makinasi-hds-5-15-u-150-bar-karcher-p-HBV000003UT7I?magaza=hedefithalat :D

bu dediğim gibi tükkan açarsın bununla, bana 8 bin tl. lik yeter almıyım sağolun....

şu alet köpük atsa süper olurdu, sadece köpük atsa adam gibi yeter....

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

23 bin sudan ucuz

https://www.hepsiburada.com/karcher-sicak-soguk-basincli-yikama-makinasi-hds-5-15-u-150-bar-karcher-p-HBV000003UT7I?magaza=hedefithalat :D

bu dediğim gibi tükkan açarsın bununla, bana 8 bin tl. lik yeter almıyım sağolun....

şu alet köpük atsa süper olurdu, sadece köpük atsa adam gibi yeter....

Bu model köpük atmıyor. 8 binlik dediğin makinelerle bir arabayı zor yıkarsın kolların parmakların yorulur.

Karcher suyun geri tepme kuvvetiyle tabancayı elinin içine oturtuyor, kolunu parmaklarını yormaz 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

o kadar bilmem, köpük olayında hakikaten o basınçla nasıl olacak o iş, yani ille baba makine aldıracaksınız, peki o zaman :)

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan

hepinize teşekkürler,konuya 200 tllik foam lance ile başlayıp nası böyle 23 bine çıkmış benden ne meraklılar varmış ya:) ben MAROLEX Foamer buldum sanırım bunu alıcamm alanlar hep memnun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

o kadar bilmem, köpük olayında hakikaten o basınçla nasıl olacak o iş, yani ille baba makine aldıracaksınız, peki o zaman :)

Köpüğü yüksek basıçta atmaz, atamaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...