İçeriğe Yönlendir

Direksiyon Hidroliği Takviyesi

Gencay Bengli

Recommended Posts

Gencay Bengli

Değerli arkadaşlarım merhabalar,

C4 aracımda direksiyon hidroliği kontrol ettiğimde seviyenin minimum hatta minimum'um az biraz daha altında olduğunu farkettim. Üzerine biraz ilave etsem olur mu? yoksa komple değişimi mi yapılması gerek. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Ben olsam komple değişirim, zaten büyük çoğunluğunu ekleyeceksiniz gibi. 

Hem farklı tip vs varsa kalmamış olur hem de daha uzun ömürlü olur

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Aracımı farklı bir sebepten dolayı tamirciye götürecektim. Araba çalışmadığı için cekiciye yuklerken direksiyonla manevra yapmak durumunda kaldım. Tamircide kaputu açtığımda hidrolik sıvısının kapaktan sızdığını gördüm. Bu zorlamalar kapaktan sızmaya sebebiyet verebilir mi?

Yorum bağlantısı
Baris Akkaya

Kapağın içindeki conta zamanla eskiye biliyor. Onuda değiştirmekte fayda var. Yağı komple degistirecekseniz havasını alarak değiştirmelisiniz.yoksa köpürme yapabiliyor. Ustanız daha iyi bilir ama peugeot arabamda başıma geldiği için biliyorum. 

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Gencay Bengli yazdı:

Aracımı farklı bir sebepten dolayı tamirciye götürecektim. Araba çalışmadığı için cekiciye yuklerken direksiyonla manevra yapmak durumunda kaldım. Tamircide kaputu açtığımda hidrolik sıvısının kapaktan sızdığını gördüm. Bu zorlamalar kapaktan sızmaya sebebiyet verebilir mi?

Ben 2004 fiesta aracımda bunu çok yaşadım. Direksiyonu zorlayarak çevirince ''anahtar takılı değilken'' 1-2 defa hidrolik sıvı kabından taşma oldu.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

castrol iyidir marka olarak , eklemek ten ise tamamen yeni yağ koymak her zaman daha mantıklıdır kullanımda fark edersiniz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...