İçeriğe Yönlendir

Golf 3 1.8 Soğukken Yanan Motor Yağ Lambası

Enes Kapar

Recommended Posts

Enes Kapar

Bu sabah arabayı çalıştırdım . 30 saniye bekledikten sonra acilen gitmem gerekti . Motor normal çalışmasında değilde değişik çalışıyordu dizel gibi . Sonra yolda arıza lambası yaktı  . Stop ettik çalıştırdık düzeldi neden olur ? Arada bi cold startta oluyor .

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Enes Kapar yazdı:

Bu sabah arabayı çalıştırdım . 30 saniye bekledikten sonra acilen gitmem gerekti . Motor normal çalışmasında değilde değişik çalışıyordu dizel gibi . Sonra yolda arıza lambası yaktı  . Stop ettik çalıştırdık düzeldi neden olur ? Arada bi cold startta oluyor .

1- yanlış yağ konmuş, muhtemelen 10-40 ya da 20-50

2- yan sanayi filtre konmuş

3- motorunuza koruyucu birşeyler uygulanmış kanalları tıkamış

4- yağ pompanız arızalanmış kötüleşmiş

5- yağınız bitmiş

yukarıdakilerin bir ya da birden çoğu aynı anda da olabilir. Yağınıza baktınız mı ve en son ne zaman değişti?  Bu şekilde aracı kullanmayın. 

Allah bilir lpg de vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ses değiştiyse sakın kullanmayın. demekki gerçekten bir yağlama problemi var. ses değişmeseydi yağ seviye sensörü bozuk diyebilirdik.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

95 model 1.8 golf bende de vardı. Arıza lambası veya yağ seviye göstergesi yoktu diye hatırlıyorum. Yağ lambası yanmıştır. Yağ pompasında sorun olabilir. Gösterseniz iyi olur. Hatta çalıştırmadan gösterseniz daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Mehmet Göktürk yazdı:

2001 yazıyor?

Hocam, 2001 kullanıcının modeli. Beni de yanılttı. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...