İçeriğe Yönlendir

Tırnak Mantarı

Servet Aydın

Recommended Posts

Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

tıbbın sana yetişmesi imkansız

bence patlatsa olur.

Servet Aydın yazdı:

Bi karaciğeri haşat eden ilaç kaldı.

o ilaçların etken maddesi yanlış doz alındığında siroz yapar. buradan ilacı yazmıyorum ama bunu işi iyi bilen bir eczacıya danışman lazım. ben bu ilacı bir türlü iyileştiremediğim artık tüyü kalmayan sokak köpeklerinde kullanıp inanılmaz şekilde sonuç almıştım. benzetme yanlış anlaşılmasın, çok hızlı çok tehlikeli o nedenle bilmeden girişmemek lazım. ne bileyim elektrik filan veren adama uyarıda bulunmak istedim. :D

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Geçmiş olsun abi. Benim ayağımda da yıllar önce olmuştu ve tek etkili gelen "Trivazol" adlı krem olmuştu. Bunu iki üç hafta kullandım ve mantardan eser kalmamıştı. Belki kullanmamışsındır diye yazdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Eyüp Çetin yazdı:

Geçmiş olsun abi. Benim ayağımda da yıllar önce olmuştu ve tek etkili gelen "Trivazol" adlı krem olmuştu. Bunu iki üç hafta kullandım ve mantardan eser kalmamıştı. Belki kullanmamışsındır diye yazdım.

krem işe yaramıyorsa hap gerekiyor işte. dermatolog karar vermeli. herbokolog olarak fikrim bu yönde.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Servet Aydın yazdı:

Güzel kokar hiç olmazsa

Aynı zamanda ayak serin oluyor, ferah hissediyorsun.

Dogan Arsiray yazdı:

krem işe yaramıyorsa hap gerekiyor işte. dermatolog karar vermeli. herbokolog olarak fikrim bu yönde.

Ayda bir kez olmak üzere 3 ay kullandım, azaldı ama sonra tekrar arttı. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ayakkabıya cpu fanı takmalı ayakkabıyı yandan delip.Güzel havalandırma yapar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

ben bir süre limon sıktım.  çok acayip kurutuyor. sabırlı olmak lazım. tırnağı iyi etten ayırıyor. kolayca dibine kadar kesebiliyorsunuz dibini elinizle ayıramazsınız ben acısına dayanamadım. dibine kadar kestim. bir süre götürüyor.  hatta bir ara iyileşti tamamen  ihmal edince sonra yine başladı.  kuruyunca çok kötü koku yapıyor :):)

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Oje sür geçer abi. Özellikle kırmızı renk çok yakışır amaaannn iyi gelir diolaaa😅😅

• Beğen 3
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ümit Türk yazdı:

ben bir süre limon sıktım.  çok acayip kurutuyor. sabırlı olmak lazım. tırnağı iyi etten ayırıyor. kolayca dibine kadar kesebiliyorsunuz dibini elinizle ayıramazsınız ben acısına dayanamadım. dibine kadar kestim. bir süre götürüyor.  hatta bir ara iyileşti tamamen  ihmal edince sonra yine başladı.  kuruyunca çok kötü koku yapıyor :):)

ben bir bayılıp geliyorum ekran başından ayrılmayın.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Tahir İlter yazdı:

Oje sür geçer abi. Özellikle kırmızı renk çok yakışır amaaannn iyi gelir diolaaa😅😅

Evet Gebze Isparta kaç saat sürecek yakında öğreniriz. :seytan:

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cem Işık yazdı:

Ayakkabıya cpu fanı takmalı ayakkabıyı yandan delip.Güzel havalandırma yapar

su soğutmalı mesela. servet bey yapar bence bu işi. sistem patlar sonunda.  acaip reyting alır youtube de.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Servet Aydın yazdı:

İkişer defa çekildi ayak baş parmak tırnakları. Yok aga gelen yine sorunlu. Kullanmadığım ilaç türevi kalmadı. Sabırla kullandım 1yıl veya daha fazla. Parmağı kökten koparsam işe yarar mı? Kesin bilgi ise yayalım mı yoksa başka yöntem var mı?

Gogıla sorunca beyin tümörüne kadar çıkıyor olay. Dr'lar da derdime çare bulamadı

Abi cildiye kontrolünde Oral tedaviye başlamaktan başka pek çaren yok gibi.  Uzun sürer tedavi ama başarılı olur. Karaciğer testleri sık sık yapılırsa sorun yaşamazssın. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Oje sür geçer abi. Özellikle kırmızı renk çok yakışır amaaannn iyi gelir diolaaa[emoji28][emoji28]

Şapşik şey seni
Ayakkabı giyme terlik giy abi...

İsg bayılır bu işe
Evet Gebze Isparta kaç saat sürecek yakında öğreniriz. :seytan:

3.5 saat max
su soğutmalı mesela. servet bey yapar bence bu işi. sistem patlar sonunda.  acaip reyting alır youtube de.

Pertiel ile yapam
Abi cildiye kontrolünde Oral tedaviye başlamaktan başka pek çaren yok gibi.  Uzun sürer tedavi ama başarılı olur. Karaciğer testleri sık sık yapılırsa sorun yaşamazssın. 

Senin önerdiğini bir yıl kullandım. İçinden törpü filan çıkan. Eser miktarda azaldı ve yine başladı.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Servet Aydın yazdı:

İsg bayılır bu işe

Terlikli iken sağ ayağımın ikinci parmağını ortasından spiral ile kestim. Aa baktım parmak ortadan kasap eti gibi yarık. 10 sene önce. tırnak hala ortadan bölük yamuk yumuk. dikişle ancak kurtulmuştum. terlik giyiyordum ve başımda sürekli şöyle böyle diyen bi amca vardı rahmetlik oldu.

Ayakkabının içine hava üflemeli pilli fan mantıklı geldi bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tahir İlter yazdı:

Whatsapp hikayelerde 220 ile gidiyordu. Şimdiye varmıştır. İyi saklandın mı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Aynı mevzu bende de var. iki ayak baş parmak tırnakları. ciğer bitiren ilaç dışında eczanede satılan bilimum herşeyi denedim.

Denemediğim çamaşır suyu, viks ve limon kaldı.

Dibine kadar kesip sonrasında zımpara ile ilceltiyorum 3 ay rahat gidiyo :D

kestikten sonra limon ya da viks denenebilir aslında. bunu deniyim ben :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Ercüment Yıldırım yazdı:

Aynı mevzu bende de var. iki ayak baş parmak tırnakları. ciğer bitiren ilaç dışında eczanede satılan bilimum herşeyi denedim.

Denemediğim çamaşır suyu, viks ve limon kaldı.

Dibine kadar kesip sonrasında zımpara ile ilceltiyorum 3 ay rahat gidiyo :D

kestikten sonra limon ya da viks denenebilir aslında. bunu deniyim ben :) 

ben bir kere daha bayılıp geliyorum. ayrılmayın ekran başından sayın izleyiciler

konu dehşet yanlız... otoforumu ayak mantarı için uygulanabilecek kocakarı/kocaelektronikci çözümleri filan çok iyi ya :D

aldırın bence başparmakları. nasıl öneri?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Dogan Arsiray yazdı:

ben bir kere daha bayılıp geliyorum. ayrılmayın ekran başından sayın izleyiciler

konu dehşet yanlız... otoforumu ayak mantarı için uygulanabilecek kocakarı/kocaelektronikci çözümleri filan çok iyi ya

aldırın bence başparmakları. nasıl öneri?

Nerde aldırıcaz :D

Grup indirimi oluyorsa Servet abi seninle birlikte gidelim  :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

380 verince kökten çözümü oluyor bilgisi geldi bana.

Ha cidden birşey deneyeceğim. Fikir veren 410km uzakta.. Şayet dalga geçiyor ise toplu iğne ile öldüreceğim onu. Akvaryum balıkları için mantar damlası. Mavi oluyor. Mavi mavi masmavi gezecem bir süre

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence mantarların sevmediği ortam yaratmak lazım.  alkali ortam mesela? nemsiz. UV başparmak ışığı lazım.

Ercüment Yıldırım yazdı:

Nerde aldırıcaz :D

Grup indirimi oluyorsa Servet abi seninle birlikte gidelim  :D

ikinci el ((ikinci ayakta olur, oturarak da, yatarakta hahaha 😛 )) başparmaklarınız ederinden alınır. doğan parmak sanayi komandid şirketi. 

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Dogan Arsiray yazdı:

bence mantarların sevmediği ortam yaratmak lazım.  alkali ortam mesela? nemsiz. UV başparmak ışığı lazım.

ikinci el ((ikinci ayakta olur, oturarak da, yatarakta hahaha 😛 )) başparmaklarınız ederinden alınır. doğan parmak sanayi komandid şirketi. 

Sevmediği en güzel ortam 50 derece urfa sıcağında ayaklarımı tuttum saatlerce kömür gibi karardı ayaklarım ama mantarlar banamısın denedi :D

Servet Aydın yazdı:

380 verince kökten çözümü oluyor bilgisi geldi bana.

Ha cidden birşey deneyeceğim. Fikir veren 410km uzakta.. Şayet dalga geçiyor ise toplu iğne ile öldüreceğim onu. Akvaryum balıkları için mantar damlası. Mavi oluyor. Mavi mavi masmavi gezecem bir süre

Sen bir dene abi işe yararsa haber ver bizde uygulayalım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Mustafa Yanar yazdı:

Doktorsuz geçeceğine hiç ihtimal vermiyorum

Doktor birşey yapmıyor zaten doğrudan oje ya da terbisil yazıyor yolluyor

terbisil yazan doktorun da önce tahlil filan istemesi lazım çoğu istemiyor benim gittiğim doktorun istemediği gibi

2 kutu için karaciğeri biten çok var riskli yani

orda koloni katli yapıcaz diyip canımızdan olmayalım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...