İçeriğe Yönlendir

Aşıda Durum Vahim

Hasan Karabekiroglu

Recommended Posts

Hacı Şenyurt

Ankara yerleşkeli eski bir FİRMA. İthalatı devlet neden kendisi yapmadı bilmiyorum ama Endonezya da bir ilaç firması vasıtasıyla aynı aşıyı alıyor ve doz maliyeti 13 küsür USD imiş. Bizde açıklanan rakamlar şaibeli.
Bakanın farklı yönde açıklamalari var. Bahai geçen firma con aşı firmasının distribütörü diye. Bu noktada hükümetin ybalis bir adım atacağını düşünmüyorum. Çünkü bunun sonucu iktidar gider.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Hacı Şenyurt yazdı:
Yurdaer Elay yazdı:

Ankara yerleşkeli eski bir FİRMA. İthalatı devlet neden kendisi yapmadı bilmiyorum ama Endonezya da bir ilaç firması vasıtasıyla aynı aşıyı alıyor ve doz maliyeti 13 küsür USD imiş. Bizde açıklanan rakamlar şaibeli.

Bakanın farklı yönde açıklamalari var. Bahai geçen firma con aşı firmasının distribütörü diye. Bu noktada hükümetin ybalis bir adım atacağını düşünmüyorum. Çünkü bunun sonucu iktidar gider.

Zeus onlarda olduğu sürece iktidar gitmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Hacı Şenyurt yazdı:
Yurdaer Elay yazdı:

Bakanın açıklamaları ne kadar tutarlı? Adam televizyonda konuşurken Andersen'den masallar geliyor hep aklıma.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Ruslar aslında Türktür.

kaynak: National Geographic Ön Türkler belgeseli, gen araştırmaları :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Zeus onlarda olduğu sürece iktidar gitmez.
Zeus u bilmem de halk kendi açsın gözünü görsün. Görmezse kendi bilir. Ben Orduluyum. Bizde fındık tane tane toplanır. Sonra bakmışsınız 1 ton olmuş vs. Halkinda tek oyu var. Doğru kullansın doğru olsun. Yanliş yönde kullanırsa sonucuna katlanır. Tabi yaş odunda kuru odun yaninda yanar gider. Eskiden çok takardım kafama bu millet bu muameleye layık değil diye. Ama görüyorum ki fazlası ile layıkmış.
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hacı Şenyurt yazdı:

Ben Orduluyum. Bizde fındık tane tane toplanır.

fındığa çok üzülüyorum, temel sorun: dünya pazarının %70 i bizde ,1000 (temsili) aile topluyor işliyor, ancak pazarlaması dünyada 3-5 kişide.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Yurdaer Elay yazdı:

Bakanın açıklamaları ne kadar tutarlı? Adam televizyonda konuşurken Andersen'den masallar geliyor hep aklıma.

Bakanı'ın düzgün bir adam olduğunu özel yakın kaynaklardan biliyorum. Ancak yetki onda değil, arada bocalıyor tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
fındığa çok üzülüyorum, temel sorun: dünya pazarının %70 i bizde ,1000 (temsili) aile topluyor işliyor, ancak pazarlaması dünyada 3-5 kişide.
Borsa si Almanya da olan bir tarım ürünü. Dünya pazarı oradan yönetiliyor. Yanlış politika sonrası bu üründe bize ait olmaktan çıktı gitti. Şimdi kota ve rakamı kabul etmek zorunda bırakıyorlar. Politikaları da hazır. 3 sene dip rakam 4. Sene tavandab veriyorlar ki üretimden vazgecilmesin. Acizik gözümüzü acabilsek göreceğiz. Tabi gördüklerimiz hoşumuza gitmeyebilir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mehmet Göktürk yazdı:

Bakanı'ın düzgün bir adam olduğunu özel yakın kaynaklardan biliyorum. Ancak yetki onda değil, arada bocalıyor tabi.

Temel sorunumuz da bu değil mi zaten? Kendi iyi ama çarka uymak zorunda. Şahsına dair bir fikrim yok eminim iyi bir insandır ama beni ilgilendiren bakan sıfatıyla yaptığı icraatlar ve açıklamalar. Madem düzgün bir bakan ve yetkisiz, o  zaman o koltukta oturmasın hocam, koysun postasını istifa etsin..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Yurdaer Elay yazdı:

Temel sorunumuz da bu değil mi zaten? Kendi iyi ama çarka uymak zorunda. Şahsına dair bir fikrim yok eminim iyi bir insandır ama beni ilgilendiren bakan sıfatıyla yaptığı icraatlar ve açıklamalar. Madem düzgün bir bakan ve yetkisiz, o  zaman o koltukta oturmasın hocam, koysun postasını istifa etsin..

Yukarda ne dinamikler var bilemeyiz tabi. Bence biat küçüklükten genlerimizde var muhtemelen ondan.

image.thumb.png.34d49ebb12eb5bfaa87a512a05c5683c.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...