İçeriğe Yönlendir

Aşıda Durum Vahim

Hasan Karabekiroglu

Recommended Posts

Hasan Karabekiroglu

Biz de yedik bunu
İnsanoğlu adalet, demokrasi gibi kavramlar üretmiş abi :D
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Salman

Buna adalet mi deniyordu. ?
Görecelikte denebilir.

--Abi duydunmu Almanya Başkanı aşı için sırasını bekliyecekmiş.
--Adamlar bizden en az beşyüz sene ilerde abi,şu medeniyete bak. Bizimkide ilk kendine yaptırır şimdi.

--Abi duydunmu Almanya Başkanı ilk kendisi aşı olacakmış.
--Yok abi en az bin sene var aramızda.Bizimkide gıyın gıyın kaçıyor,neymiş efendim sırası gelince yaptıracakmış.Getirdiğim aşıya güvenmiyorum desene.
  • Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk
(düzenlendi)

Ben sürekli dünyadaki vaka ölüm oranlarını takip ediyorum. Aynı vaka sayısındaki ülkelerde bizim 3 katı ölüm var. Avrupada Amerikada yoğun bakıma girenlerin önemli bir kısmı vefat ediyor. Bizde yoğun bakımlar doldu ama maşallah bizimkiler iyileşiyor. Az biraz istatistik bilen zaten bizim verilerdeki çelişkiyi görür. Ben onları dinlerken utanıyor kanal değiştiriyorum. 

Not: Anlamadığım asıl konu insanlar bir konuda görüş beyan ederken niye illa kendi görüşüne göre yorum yapar. Ne zaman doğruya doğru eğriye eğri diyecez.

tarihinde Cihaner Öztürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Biz de yedik bunu

eski maliye bakanı 5 yıl hapis cezası aldı, kayınvalidesinin banka dekontu ile. avusturyada

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Ben imkanım olursa nereden geldiğinde bakmadan asi olacağım yeterki devlet baba asi getirsin parasını vermeye raziyim. Bugün 50 -60 yaş arasında iki tanıdığın vefat etti. Çember daralıyor diyorduk artık çember falan kalmadı.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
İnsanoğlu adalet, demokrasi gibi kavramlar üretmiş abi default_lol.gif

Lokantada yemek yapan ahçı yaptığı yemeğini yemez cicim
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Uzun süreli yan etkileri denenmiş mi? Bu da grip gibi geçici aşılardan. Tam bir koruyuculuğu yok. Ben olmam büyük ihtimalle. Bir süre daha çift maske + bantlamaya devam. 

Cihaner Öztürk yazdı:

Ben sürekli dünyadaki vaka ölüm oranlarını takip ediyorum. Aynı vaka sayısındaki ülkelerde bizim 3 katı ölüm var. Avrupada Amerikada yoğun bakıma girenlerin önemli bir kısmı vefat ediyor. Bizde yoğun bakımlar doldu ama maşallah bizimkiler iyileşiyor. Az biraz istatistik bilen zaten bizim verilerdeki çelişkiyi görür. Ben onları dinlerken utanıyor kanal değiştiriyorum. 

Not: Anlamadığım asıl konu insanlar bir konuda görüş beyan ederken niye illa kendi görüşüne göre yorum yapar. Ne zaman doğruya doğru eğriye eğri diyecez.

Bizdeki Ölüm sayılarına dikkat diyorum. 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sağlık bakanın ölüm sayıları ile ilgili dün yaptığı açıklamalarda bile bir sürü çelişki vardı. Mesela covid pozitif ama kalp krizinden ölmüş veya organ yetmezliğinden ölmüş bunu covid kaynaklı yazmıyorlar. Covid 2. sebep oluyormuş böyle olunca. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tahir İlter yazdı:

Sağlık bakanın ölüm sayıları ile ilgili dün yaptığı açıklamalarda bile bir sürü çelişki vardı. Mesela covid pozitif ama kalp krizinden ölmüş veya organ yetmezliğinden ölmüş bunu covid kaynaklı yazmıyorlar. Covid 2. sebep oluyormuş böyle olunca. 

sol alttaki alana ve sağ üstteki alana farklı şeyler yazılıyormuş !

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Mert Gulkokan yazdı:

Almanyanın günlük vaka sayısı 20 bin iken ölü sayısı 560 falan
Bizde vaka sayısı 32 bin ölüm sayısı kaç peki ?

750 den aşağı değildir maalesef 

Çevremizden bile fark ediyoruz ya sürekli sela sesi, sürekli aaa o da ölmüş haberleri :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Aşı (Sinovac-Çin menşeli) olacak mısın diye sordular. Yok dedik bakalım, hakkımızda hayırlısı.

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Bugün oğlumun arkadaşı evladını kaybetti. Henüz 14 yaşında. Durumunda tehlike yok diye eve gönderilmiş. Akciğer filmi çekilse olay anlaşılacak yoğun bakıma alınacak. Ama gelen emir uygulanıyor. Hastalar direk evlerine gönderiliyor. Nasılsa genç bir şey olmaz deniyor. Muhtemelen bir organ yetmezliği diyerek geçiştirecekler. Yahu zaten bir yerde tutulum yapıp o organı bitirip ölüme sebebiyet veriyor. Bu çocuğun vebalini kim alacak.

Şu an Bartın'da kanser hastası bir yakınım dolu denerek hastaneye alınmıyor. Evde ölüme terkedildi, aile perişan. İlaç dahi verilmiyor. Son nefesini ailesinin gözleri önünde verecek. Kim eşinin çocuğunun gözlerinin önünde can çekişerek ölmesini görmek ister. 

Nasıl bir ülke olduk bilemiyorum.

• Üzgün 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cihaner Öztürk yazdı:

çokça affeden....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Cihaner Öztürk yazdı:

Bugün oğlumun arkadaşı evladını kaybetti. Henüz 14 yaşında. Durumunda tehlike yok diye eve gönderilmiş. Akciğer filmi çekilse olay anlaşılacak yoğun bakıma alınacak. Ama gelen emir uygulanıyor. Hastalar direk evlerine gönderiliyor. Nasılsa genç bir şey olmaz deniyor. Muhtemelen bir organ yetmezliği diyerek geçiştirecekler. Yahu zaten bir yerde tutulum yapıp o organı bitirip ölüme sebebiyet veriyor. Bu çocuğun vebalini kim alacak.

Şu an Bartın'da kanser hastası bir yakınım dolu denerek hastaneye alınmıyor. Evde ölüme terkedildi, aile perişan. İlaç dahi verilmiyor. Son nefesini ailesinin gözleri önünde verecek. Kim eşinin çocuğunun gözlerinin önünde can çekişerek ölmesini görmek ister. 

Oğlunuzun arkadaşına baş sağlığı diliyor, yakınınıza da geçmiş olsun, Allah kolaylık versin diyorum.

(Başka bir hastaneden yer ayarlayıp, 112 aracılığı ile nakil isteyebilirler.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Aşı hakkında bir program izledim, aşı türleri arasında da çok farklılık var. Vapılan denemelerde acaip sonuçlar var , yan etkiler , aşı yaptıran bazılarının koronaya yakalanması , yüz felci, ölüm v.s.  Ben zorunluluk olmadıkça sonuçları görmeden yaptırmayı düşünmüyorum.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erhan Doruk yazdı:

Aşı hakkında bir program izledim, aşı türleri arasında da çok farklılık var. Vapılan denemelerde acaip sonuçlar var , yan etkiler , aşı yaptıran bazılarının koronaya yakalanması , yüz felci, ölüm v.s.  Ben zorunluluk olmadıkça sonuçları görmeden yaptırmayı düşünmüyorum.

tüm aşılarda bu var. bir yakınımızın arkadaşının oğlu 14 yaşında önce korona oluyor hastane eve gönderiyor sonra ciğerleri kötüleşiyor ve yoğun bakıma alınamadan ölüyor. İsteyen yaptırmaz doğal seleksiyon olur.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Dünyanın düz olduğunu iddia eden var, Bilimden yana olmak zorundayız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bu seneye kadar düzenli olarak grip aşısı olurdum. Bu sene malum nedenlerden olamadım. Corona aşısının da grip aşısından farklı olduğunu düşünmüyorum. Zayıflatılmış virüsün vücuda verilip vücudun tanımasını sağlanması. Sadece aşı tedarik firması ile ilgili çelişkilerim var ama Çin den gelene bizim bilim insanlarımız onay verirse ister ücretli ister ücretsiz mutlaka olacağım. 

Çip falan takacaklarsa da gurur duyarım. Koca dünyada Isparta dan beni buldu da çip taktı diye 😂😂😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Öyle ya da böyle bir şeylerin parçası olacağız, Afrika'da medeniyetten uzak bir kabile değiliz, ben de aşı yaptırıcam. Ama hazirana kadar beklemeyi düşünüyorum yine de :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Mehmet Göktürk yazdı:

tüm aşılarda bu var. bir yakınımızın arkadaşının oğlu 14 yaşında önce korona oluyor hastane eve gönderiyor sonra ciğerleri kötüleşiyor ve yoğun bakıma alınamadan ölüyor. İsteyen yaptırmaz doğal seleksiyon olur.

Mehmet Hocam, iki gün önce yerel gazete yanyana şöyle bir haber vardı. 15 yaşında coronadan vefat etti, 96 yaşında coronayi yendi taburcu oldu. Virüs yaygınlaştıkça etki ve etkilediği profiller tamamen değişmeye başladı. Bu işin genci yaşlısı pek kalmadı. Bir sürü kronik hastalığı olan evinde hafif atlatırken, sporcu en ufak rahatsızlığı olmayan ölüyor. Tek çare aşı ve eğer yakalanırsak sağlık bakanlığının verdiği ilaçlar gibi görünüyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Erhan Doruk yazdı:

Bütün aşılarda yan etki vardır ama koronanın kalıcı hasar bırakma ihtimali daha yüksek. 

Mehmet Göktürk yazdı:

İsteyen yaptırmaz doğal seleksiyon olur.

:bravo:

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ben aşı zararlı demiyorum, isteyen yaptırsın ama henüz virus hakkında bile bu kadar az şey bilirken, üretilien ve yeterince test edilmeyen bir aşıyı kendi üzerimde denemek istemiyorum. Şu an sağlığımız yerinde , kendimizi koruyoruz, ne kadar geç karşılaşırsak o kadar iyi.

Örneğin belki coronaya karşı hassas biri var ve kendi koruduğu için ona bulaşmayacak, ama aşı yaptırırsa ona pasifize edilmiş covid virusu verilecek ve bünyesi buna dayanmazsa sonuç ölüm olacak bilemiyoruz ki. Daha çok insanda test edilmeli, etkisi sayısal verilerle ispatlanmalı. Şu an koronanın dünya genelinde hesaplanan ortalama ölüm oranı 10.000 de 6,6 . Bu kadar düşük oranda bu aşının işe yaradığını nasıl ispatlamışlar merak ediyorum. diğer oranlar ; 30 yaş altı binde 1-2 , 80 yaş üstü %8 oran yayınlamış dünya sağlık örgütü.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu arada bu korona erkek üreme sisteminde kalıcı hasar bırakıyormuş diye okudum, vay alçak virüs vay...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...