İçeriğe Yönlendir

1.6 W204 Kompressor Chip Tuning Hakkında

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

1.6 supercharger lı modelin chiptuning sonucu ulaşabileceği güç hakkında ilk elden bilgisi olan varmı? araç 156 hp normalde. yüzde 15 artış olacağı iddiası var.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
1.6 supercharger lı modelin chiptuning sonucu ulaşabileceği güç hakkında ilk elden bilgisi olan varmı? araç 156 hp normalde. yüzde 15 artış olacağı iddiası var.

180 bg oluyor. Tabi kağıt üstünde bu değer ancak ciddi fark ediyor araçta.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Model yılı nedir, 2 çeşidi var galiba motorun. Biri diğerinden az oluyor ama tam detay bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Doğan abi konuyu biraz baltalayacağım :) Hazır yazılım konusu açılmışken bir kaç bir şey sormak istiyorum.

Genel bir fikir yazılımın zararlı olduğu ama bir türlü zararlı bu iş vazgeç diyemiyorum kendime :) 

Yakın zamanda 2cr istanbul ile kendi aracım için görüştüm.1250 tl gibi bir rakam çıkarttılar.

125 hp gücü 160 hp güce ulaştırdıklarını ilettiler, yorumlar çok olumlu.

Merak ettiğim konular,

Satarken sorun yaşanırmı, sizler nasıl düşünüyorsunuz ? 

Motor ve bağlı bulunan elemanlarda aşınma/eskime çok mu farkeder ?(Biraz kullanımlada alakalıdır)

Bakım aralıklarını kısaltmak bu zararları ne derece önler ?

Beni bir aydınlatında şu korona belası bitince yazdırayım aracı :D

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

180 bg oluyor. Tabi kağıt üstünde bu değer ancak ciddi fark ediyor araçta.

Bir ara bende araştırıyordum. Ecufast Ankaraya sormuştum+25 hp + 45 Nm güç artışı mümkün demişti. Yani 181 hp ve 281 tork oluyor.

7 ilerilerde daha fazla artış olur diye okuduydum forumda.

tarihinde Mais Jannataliyev tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mais Jannataliyev yazdı:

Bir ara bende araştırıyordum. Ecufast Ankaraya sormuştum+25 hp + 45 Nm güç artışı mümkün demişti. Yani 181 hp ve 281 tork oluyor.

bu araç turbo charger lı değil ama. turbo olan farklı. her durumda işe yarar gibi.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Dogan Arsiray yazdı:

bu araç turbo charger lı değil ama. turbo olan farklı. her durumda işe yarar gibi.

Abi başlıkta kompresör demişsin. Benim araçta komp. Yukarıdakı yazdıklarım komp 5 ileri için geçerlidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mais Jannataliyev yazdı:

Abi başlıkta kompresör demişsin. Benim araçta komp. Yukarıdakı yazdıklarım komp 5 ileri için geçerlidir.

evet 5 ileri bu arac. hangi sanziman var bunda?

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kasnak küçültme de yapıyorlar mekanik mod.

M271.910

yazilim gerekmiyormu oluyor?

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
yazilim gerekmiyormu oluyor?

Şanzıman 722.6 abi 5 ileri tork konvertörlü.Kasnak modifiyesi yaptığın zaman yazılım lazım çünkü giren hava miktarı artacak.Forumda süha abi yapmıştı aynı mantık birinde m271 var birinde m111
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

demek sadece yazilim denemek lazim. cunku ikisini beraber yapacak modcu zor bulunur.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Doğan Arşiray
Mais Jannataliyev yazdı:

ecufast ın sitesine baktım 176 hp oluyor demiş.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Dogan Arsiray yazdı:

evet 5 ileri bu arac. hangi sanziman var bunda?

WK ile aynı şanzıman 722.6 :) 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Dogan Arsiray yazdı:

ecufast ın sitesine baktım 176 hp oluyor demiş.

Ecufast Ankara bana messengerden +25 HP olur yazmıştı. Senin dediğine göre kendi sitelerinde +20 yazıyorlar. Burdan çıkan sonuç bi cacık olmaz bu yazılım işinden 😆

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sami Demirpaz yazdı:

WK ile aynı şanzıman 722.6 :) 

nasıl olabilirki. birinde dana kadar şanzıman varken...

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş

5 ileriside var 7 ileriside 7 ilerisi turbolu yazılım onda verim sağlıyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

şanzımandan yana şikayetim  yok. gayet güzel çalışıyor. bence sadece alt devirde biraz daha tork olmalı. tam otomatik şanzıman onu törpülüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş

722.6 abi efsane zaten benim araba 2000 c200 ondada aynı mekanik var ama sende ecu olarak egs53 var şanzımana yazılım attırabilirsin yani onun hex verisinden torku ayarlanıyor yanlış anlamadıysam tork bloğu var yani

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Fatih Akbaş yazdı:

722.6 abi efsane zaten benim araba 2000 c200 ondada aynı mekanik var ama sende ecu olarak egs53 var şanzımana yazılım attırabilirsin yani onun hex verisinden torku ayarlanıyor yanlış anlamadıysam tork bloğu var yani

bu yapılınca ne fayda sağlar? daha yüksek motor gücü içinmi?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fatih Akbaş
ben koltuğu 2 cm ileri aldım [emoji3] [emoji3]

O neymiş ayakmı yetmiyormuş
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

forumlarda yazmışlar ya pedal commander işe yaramaz kolduğu ileri al onun yerine diye.

bu aradaşanzıman resetleme işini öğrendim. kontağı açıyorsun pedala basılı tutuyorsun 30 sn kadar sonra kontağı kapatıyorsun. pedalı çekiyorsun. yeniden öğreniyor sürüş sitilini. bir miktar fark oldu tepkide.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...