İçeriğe Yönlendir

Bujileri Değiştireyim mi?

Yücel Gezgin

Recommended Posts

Yücel Gezgin

Arkadaşlar iyi günler aracımı yarın yıllık bakıma götüreceğim.Araç 2016 model 19bin km'de vw servis düz bakıma 1130 buji değişimli bakıma 1550 tl istedi.Sizce bujiler değişsinmi?Sıkıntı yaparmı değişmezse?4 yılda 19 bin zor yaptım ,fazlada kullanmıyorum,Gitmişken değiştireyimmi ne dersiniz?Teşekkür ederim değerli görüşlerinize.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Değiştirin bence faydasını görürsünüz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Değiştirin bence de ama arabanın marka modeli neydi? Bujiler çok ucuz oluyor öyleki tanesi 15-20 liraya alıyorum.(2006 Focus) Buji Kablolarıda değişecekse fiyat normal.
Turbo vs varsa fiyatlardan hiç haberim yok gerçe ama merak ettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
Alpay Sumer yazdı:

Kaliteli orjinal ürün olmasına dikkat.

Vallahi vicdanlarına kalmış,vw kendi servisi mez oto florya aracıda onlardan almıştım.

Görkem Karakaş yazdı:

Değiştirin bence de ama arabanın marka modeli neydi? Bujiler çok ucuz oluyor öyleki tanesi 15-20 liraya alıyorum.(2006 Focus) Buji Kablolarıda değişecekse fiyat normal.
Turbo vs varsa fiyatlardan hiç haberim yok gerçe ama merak ettim.

Jetta 1.2 bmt turbo var,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Yücel Gezgin yazdı:

Jetta 1.2 bmt turbo var,

bujiler Ngk diye hatırlıyorum..

Bu motor tipinde ve markada Ucuz is olmuyor genelde..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin

Teşekkür ederim arkadaşlar, değiştireyim gitsin o zaman.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tsi ın bujileri iridium değilmi? öyle ise ömür 60 70 bin km onların. paraya yazık.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Benzinli araç kullanırken 10 bin de bir bakıma giren araba için bir bakım aralıkla değiştirirdim ancak bu tip malzemeler ne kadar yeni olursa yanma o kadar iyi olur.. Eğer meblağ düşükse değiştirmekte fayda var...

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tayfun Aydın yazdı:

Benzinli araç kullanırken 10 bin de bir bakıma giren araba için bir bakım aralıkla değiştirirdim ancak bu tip malzemeler ne kadar yeni olursa yanma o kadar iyi olur.. Eğer meblağ düşükse değiştirmekte fayda var...

hocam iridium buji normal buji gibi erimiyor ama 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

VW de 60 bindir buji değişimi. Değişin eskileri yedek olarak tutun yahut sonraki aracınıza takarsınız vb durumları zaten gözle belli olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

4sene için 400 lira bişe değil değişin derim. bazı parçalar zamanlada asker tek km değil

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Dogan Arsiray yazdı:

hocam iridium buji normal buji gibi erimiyor ama 

Doğan hocam iridium bujileri ben spor arabamda kullanırdım. onun dışında normal buji kullanıyordum. Dediğiniz gibi CRX de öyle her zaman değiştirmezdik..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...