İçeriğe Yönlendir

Sandero Kapı Kilidi Bir Çalışıp Bir Çalışmıyor

Fatih Taş

Recommended Posts

Fatih Taş

Evet, bazen, özellikle araç saatlerce bekleyip ilk anahtarlıktan kapı açma tuşuna basınca hemen kapılar açılmıyor, kapının yanında tuşa defalarca basmam gerekiyor, tamam sonuçta birsüre sonra açılıyor kapı ama öyle kapının başında elde anahtalık bas bas bekle dışardan bakınca da garip bir durum oluyor :D bazen de dışarı çıkıp kapıyı kilitlemeye çalışınca da hemen kapanmıyor, defalarca tuşa basmam gerekiyor, bazen de tek dokunuşta işler halloluyor, garip birşey... başlarda böyle değildi, aracı yaklaşık 1 sene önce aldım, 7-8 ay normal gitti, sonrasında bu acayip durumu yaşamaya başladım, anahtarlığın pili de değişti, gene aynı, düşünüyorum, anahtarlığı yere suya falan da düşürmedim, bu normal birşey değil gibi ama yinede sorayım, belki böyledir bunlar diyenler de olabilir. belkide bizim araçların kumandası dışarıdan sinyal karışmalarına karşı hassastır, ne bileyim böyle bir sorun olabilir mi? anahtarcıya gideceğim de, şimdi bu salgın ortamında, hemde yakınlarda anahtarcı yok.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Fatih Taş yazdı:

Evet, bazen, özellikler araç saatlerce bekleyip ilk anahtarlıktan kapı açma tuşuna basınca hemen kapılar açılmıyor, kapının yanında tuşa defalarca basmam gerekiyor, tamam sonuçta birsüre sonra açılıyor kapı ama öyle kapının başında elde anahtalık bas bas bekle dışardan bakınca da garip bir durum oluyor :D başlarda böyle değildi, aracı yaklaşık 1 sene önce aldım, 7-8 ay normal gitti, sonrasında bu acayip durumu yaşamaya başladım, anahtarlığın pili de değişti, gene aynı, düşünüyorum, anahtarlığı yere suya falan da düşürmedim, bu normal birşey değil gibi ama yinede sorayım, belki böyledir bunlar diyenler de olabilir. belkide bizim araçların kumandası dışarıdan sinyal karışmalarına karşı hassastır, ne bileyim böyle bir sorun olabilir mi? anahtarcıya gideceğim de, şimdi bu salgın ortamında, hemde yakınlarda anahtarcı yok.

pilini birdaha değiştirin.  en kötü devresinde oksitlenme olabilir. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Aracın elektrik tesisatında güncelleme yapıldı mı?

Şase alıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Muhtemel anahtar kaynaklıdır ama ben başka bir soru sorayım, her yerde mi yapıyor bu sorunu? İşyerinde evde vs.

Sattığım aracım jeep cherokee ne zaman beykoz'da Yuşa tepesine gitsek kumandası saçmalıyordu. Evde 100 mtden açan kumanda,orda arabanın dibinden bile açmıyordu. Yuşa terpesinde otoparkın üstünden yüksek gerilim hattı geçtiğini ve sorunun ondan kaynaklandığını çok geç farkettim. Belki de böyle bir sorundur sizinki de.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Taş
(düzenlendi)
Cem Işık yazdı:

Muhtemel anahtar kaynaklıdır ama ben başka bir soru sorayım, her yerde mi yapıyor bu sorunu? İşyerinde evde vs.

Sattığım aracım jeep cherokee ne zaman beykoz'da Yuşa tepesine gitsek kumandası saçmalıyordu. Evde 100 mtden açan kumanda,orda arabanın dibinden bile açmıyordu. Yuşa terpesinde otoparkın üstünden yüksek gerilim hattı geçtiğini ve sorunun ondan kaynaklandığını çok geç farkettim. Belki de böyle bir sorundur sizinki de.

aslında böyle birşeyden bende şüpheleniyorum, görünüşe göre heryerde yapabiliyor ama uzun saatler bekledikten sonra daha sık oluyor, elektrik tesisatında değil de, birkaç ay önce klima müşürü falan değişmişti, sonuçta kumandadan değil de aracın içinden de olabilir.... ben aslında bu konuyu başka aynı şeyi yaşayan varmı öğrenmek içinaçtım, belki sanderoların kronik sorunudur falan diye. eniyisi bir anahtarcıyı ziyaret...

tarihinde Fatih Taş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Taş
(düzenlendi)

dün akşam anahtarı söküp bi kontrol edeyim dedim, oksit vs olabilir diye, pilin takılı olduğu yer ile devre ayrı ayrı, pilden devreye temas eden metal parçalarını hem dışa doğru gerdim rahat değsin diye, hemde temas yüzeylerini hafif zımparalayıp temizledim, şimdi tek dokunuşta açılıyor kapanıyor kapılar. fikir veren arkadaşlara tşk...

tarihinde Fatih Taş tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...