İçeriğe Yönlendir

2013 Jetta Ayak Aydınlatması

Ali Ünal

Recommended Posts

Ali Ünal

Merhaba,

Mart ayında emektar focus 1 ghia aracımı satarak bir arkadaş vasıtasıyla 2013 jetta highline 1.2 TSI araç aldım. Ancak yeni farkettiğim bir durum oldu. Bu araçta ayak aydınlatması yok. 2005 focus aracımda bile olan özellik bu araçta full donanım olmasına rağmen yok. Benzer model yıllarında jetta kullanan arkadaşlarda durum nedir onu merak ediyorum.

Bir arkadaşımda 2015 makyajlı kasa comfortline 1.6 TDI jetta var. benim araçtan eksik olan noktaları arka stoplar led bende bide ayna katlama var. bu iki özellik dışında 2015 comfortline da olup benim araçta olmayan ayak aydınlatma var lastik basınç ölçer var. belki farketmediğimiz bir kaç özellik daha. 

Bluetooth, lastik basınç ölçer gibi zamanın b segment boş - orta donanım araçlarında olan ama vw de olmayan özellikleri hazmetmeye çalışırken bu kadarına pes dedim. bi de unutmadan olur da bi gün vw marka araç alırsanız en önce yapmanız gereken antifriz bakımı yaptırmak olsun. doğuş oto danmı yoksa vw den kaynaklı bilmiyorum ama araçlarda antifriz olmuyormuş. türkiyeyi afrika da bi ülke falan diye düşünüyorlar heralde. yukarıda bahsettiğim iki aracında kalorifer petekleri tıkalı. kalorifer ılık üflüyor. maliyeti 1100 TL orjinal 600 TL yan sanayi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

antifrizsiz satılan araba olmaz? diğer donanımlara bakınca da sizdeki gerçek highline mı ? kontrol ettridniz mi

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Almanya da iklim Ekvatordaki gibi olamaz herhalde. Meksika nasıl ki?

Antifrizsiz araba satılmaz diyenlerdenim bende.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

1. Peteğin kanalları çok ince ve çok kolay tıkanıyor(antifirizle çok alakası yok).
en 1 ay önce kendim değiştirdim, sök takı 1 saat sürdü sürmedi. Üzerindekini söküp temizleyip takınca 1-2 hafta sonrada tıkanabiliyor 2-3 senede gidebiliyor. 300 tl maliyeti.

2. Bahsettiğiniz donanım farkı 2011 ile 2014 sonrakı makyajlı kasa(donanım farklı) Ayrıca donanım eklemek çokta zor değil vag grubu araclara.

Benim aracım 2012 jetta highline'ye eklediğim özellikler.
Lastik basınç, asr ve esp of tuşu, kapı altı ışık, ayak altı aydınlatma.

Yorum bağlantısı
Ali Ünal
Çağlar Bayur yazdı:

antifrizsiz satılan araba olmaz? diğer donanımlara bakınca da sizdeki gerçek highline mı ? kontrol ettridniz mi

Nasıl kontrol edebiliriz donanım özelliklerini. gizli özellikleri ile ilgilenen arkadaşım sadece highline olanlarda ayna katlama olduğunu söyledi. hız sabitleme ayna katlama dijital klima gibi özellikleri var. internette baktığımda diğer highline olanlardan farkı yok gibi.

Yasin Mümin Şimşek yazdı:

VW grubunda kalorifer peteği değişimi çok basit. 1100 lira masraf nerenin anlamadım.

ankarada 5 farklı yer ile görüştüm hepsinden aynı cevabı aldım. dün akşam sync özelliğini devre dışı bırakarak sol ve sağ tarafı ayrı ayrı lo seviyesine aldım ve kademe kademe hi ya kadar getirdim. ılık üfleyen havalandırma bi kaç kademe daha sıcak üflemeye başladı. focus aracımda klima kontrol ünitesinden reset yapabiliyordum ama vw de yapılıyor mu bu reset olayı onu da bilmiyorum.

Metin Akbal yazdı:

Almanya da iklim Ekvatordaki gibi olamaz herhalde. Meksika nasıl ki?

Antifrizsiz araba satılmaz diyenlerdenim bende.

bu antifriz olayını yetkili servisten ayrılan özel servis çalışanları söyledi. 3 farklı yerde. jetta polo golf passat araçların aynı dertten muzdarip olduklarını sıfır araç alındıktan sonra ilk iş kaliteli antifriz katkısı yapılmasını tavsiye ettiklerini ilettiler.

Uğur Kamil yazdı:

1. Peteğin kanalları çok ince ve çok kolay tıkanıyor(antifirizle çok alakası yok).
en 1 ay önce kendim değiştirdim, sök takı 1 saat sürdü sürmedi. Üzerindekini söküp temizleyip takınca 1-2 hafta sonrada tıkanabiliyor 2-3 senede gidebiliyor. 300 tl maliyeti.

2. Bahsettiğiniz donanım farkı 2011 ile 2014 sonrakı makyajlı kasa(donanım farklı) Ayrıca donanım eklemek çokta zor değil vag grubu araclara.

Benim aracım 2012 jetta highline'ye eklediğim özellikler.
Lastik basınç, asr ve esp of tuşu, kapı altı ışık, ayak altı aydınlatma.

lastik basınç butonunu torpido içerisinde yeri var oraya mı eklediniz yoksa bu çin malı bluetooth ile çalışan siboplar ile değişiklik mi yaptınız. asr esp tuşu yok evet araçta bu özellik var mı onu da bilmiyorum. araç gayet güzel patinaj çekiyor ancak patinaj çekerken kadran da sarı esp ışığı yanıp sönüyor. asr esp olsa patinaj çekmez diye düşünüyorum. o durumda açma kapatma tuşundan müdahale  ediyoruz yanılmıyorsam. ayak aydınlatma içinde orjinal de olmaması şaşırtıcı geldi. 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Ali Ünal yazdı:

lastik basınç butonunu torpido içerisinde yeri var oraya mı eklediniz yoksa bu çin malı bluetooth ile çalışan siboplar ile değişiklik mi yaptınız. asr esp tuşu yok evet araçta bu özellik var mı onu da bilmiyorum. araç gayet güzel patinaj çekiyor ancak patinaj çekerken kadran da sarı esp ışığı yanıp sönüyor. asr esp olsa patinaj çekmez diye düşünüyorum. o durumda açma kapatma tuşundan müdahale  ediyoruz yanılmıyorsam. ayak aydınlatma içinde orjinal de olmaması şaşırtıcı geldi. 

Hepsini orjinal şekilde yaptım. Otomatik park gibi bir sürü özellik daha eklemek mümkün yeterki bütçe ve zaman olsun.

2011-2014 modelde highline dijital klima, teyp, katlanır ayna, hız sabitleme(alt paketlerde opsiyon) gibi bir kaç fazla özellik var sadece. 2013(seninkisi 6. aydan önce olabilir)-2014'lerde sonradan mercekli far led stop vs. eklediler.

Esp ve asr var araçta, sadece açıp kapatma özelliği yok sürekli aktif.

cb2hZm.jpg

4hQtRP.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Ünal
Uğur Kamil yazdı:

Hepsini orjinal şekilde yaptım. Otomatik park gibi bir sürü özellik daha eklemek mümkün yeterki bütçe ve zaman olsun.

2011-2014 modelde highline dijital klima, teyp, katlanır ayna, hız sabitleme(alt paketlerde opsiyon) gibi bir kaç fazla özellik var sadece. 2013(seninkisi 6. aydan önce olabilir)-2014'lerde sonradan mercekli far led stop vs. eklediler.

Esp ve asr var araçta, sadece açıp kapatma özelliği yok sürekli aktif.

cb2hZm.jpg

4hQtRP.jpg

2014 ocak trafiğe çıkışlı aracım. comfortline alınıp hız sabitleyici takılsa yeterli oluyormuş aslında. highline olmasının fazla bi esprisi yok :) teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Yukarıdaki konuda olduğu gibi elinizden geliyor ise sizde ayak aydınlatma montajını yapabilirsiniz. Pin out tarafında yardımcı olabilirim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...