İçeriğe Yönlendir

O Bir Fransız

Mehmet Kazancıoğlu

Recommended Posts

Mehmet Kazancıoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Almadan satmak şu konjekturde . Helal olsun

almadan satmak benim için imkansız 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

almadan satmak benim için imkansız 

adayları hazırlayıp sattığın gün adaylardan kim kalmış ise noterde randevu, aynı gün.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

adayları hazırlayıp sattığın gün adaylardan kim kalmış ise noterde randevu, aynı gün.

Yarın gidecem bir taneye bakmaya büyük sözü dinledim 1.6 atmosferik.

Esas bombayi kaçırdım dün dolar alsaydım bu gün kredi çekmeden bakacağım arabayı alabiliyordum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

bombayi kaçırdım dün dolar alsaydım

asıl bomba, yarın o araba kredi ile bile alınabilir seviyeden çıkmışsa olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

asıl bomba, yarın o araba kredi ile bile alınabilir seviyeden çıkmışsa olur.

Evet abi baya bir bomba olur 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Yabancıdan araç almak gittikçe zorlaşıyor sanırım,

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdem Doğan yazdı:

Yabancıdan araç almak gittikçe zorlaşıyor sanırım,

bunda ne anlatmış ben anlamadım? arızalı parçanın arızasını sildirip satıyor diyor? eee araba çalışmaz ki mesela rail de arıza varsa?

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Çağlar Bayur yazdı:

bunda ne anlatmış ben anlamadım? arızalı parçanın arızasını sildirip satıyor diyor? eee araba çalışmaz ki mesela rail de arıza varsa?

Hayır, diyor ki yazılımsal olarak arıza kaydını siliyor. Bizim bildiğimiz arıza kaydı silme değil, arıza kodunu yazılımdan silme. Yani araç o hatayı tekrar veremiyor, çünkü yazılımda yok diyor. Şöyle düşün, ön sis lambası patladı. Araç anlıyor, hata veriyor. Peki yazılımdan araçta sis farı yok dersen, hata verir mi? Vermez. Peki turbo, yakıt hattı bilmem ne yazılımdan silindi halde araç nasıl çalışıyor? bilmiyorum 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdem Doğan yazdı:

arıza kodunu yazılımdan silme. Yani araç o hatayı tekrar veremiyor,

hiç duymadım, dpf falan gibi parçalarda olabilir de, diğerleri için bilemem, velev ki oldu sildi, marş basar da almaz o motor? çok yuvarlamış lafları

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Arıza lambasını iptal ediyorlar.

Mercedes de geldi başıma. Çoğunun LPG den dolayı lambası yanıyor diye cihazdan arıza lambası deaktif.

C230 u aldığım gün kınalı yolunda top speed e çıktık. Araba 200 de kesiliyordu. Deli olmuştum. Durup kaputu açtım. Motor Bulldog gibi hebele hebele çalışıyordu. Obd yi taktım 3. Silindir ateşleme kesmiş araç 3 silindir çalışıyormuş. Arızayı silince tazı gibi oldu. Kadran bitirdi. Sonra dikkat ettik marş öncesi engine check lambası yok . Meğer sıkıştırınca lpg de arıza ışığı yakıyormus. Sanayide sansar usta sorunu böyle çözmüş. Işığı actiricaz diye bide ustaya dil döktük. Zorla arıza ışığını aktiflestirdik.

Kat dpf eğr vs işlerinde de yapıyorlardir.

S500 de de gördüm iptal edilmiş sahibine söyledim arıza ışığı kadranda ortadaki ekranda çıkıyor bunlarda diyor. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Arıza lambasını iptal ediyorlar.

Mercedes de geldi başıma. Çoğunun LPG den dolayı lambası yanıyor diye cihazdan arıza lambası deaktif.

C230 u aldığım gün kınalı yolunda top speed e çıktık. Araba 200 de kesiliyordu. Deli olmuştum. Durup kaputu açtım. Motor Bulldog gibi hebele hebele çalışıyordu. Obd yi taktım 3. Silindir ateşleme kesmiş araç 3 silindir çalışıyormuş. Arızayı silince tazı gibi oldu. Kadran bitirdi. Sonra dikkat ettik marş öncesi engine check lambası yok . Meğer sıkıştırınca lpg de arıza ışığı yakıyormus. Sanayide sansar usta sorunu böyle çözmüş. Işığı actiricaz diye bide ustaya dil döktük. Zorla arıza ışığını aktiflestirdik.

Kat dpf eğr vs işlerinde de yapıyorlardir.

S500 de de gördüm iptal edilmiş sahibine söyledim arıza ışığı kadranda ortadaki ekranda çıkıyor bunlarda diyor. :)

Arıza lambasını iptal etmek başka. Ben aldığımda benimkinin arıza lambası da iptaldi, ustaya açtırdım,  Allahtan bi solrun yoktu.

Videoda bahsedilen "belirli bir arıza oluştuğunda buna ışık yakma, hata kodu bırakma" komutu. Onu da yapan var.

Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa

Anlaşılan 2000 model altı, elektroniği olmayan araç alacağız bundan sonra.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...