İçeriğe Yönlendir

O Bir Fransız

Mehmet Kazancıoğlu

Recommended Posts

Mehmet Kazancıoğlu

Yeni aracımı sizinle tanıştırayım karşınızda 2005 model Citroen XSARA 

Marka: Citroen 
Model: Xsara
Model Yılı: 2005
Şanzıman: 5 İleri manuel
Motor Tipi: 1.4 Hdi 68 ps
Kasa Tipi: 5 kapı Hatchback
Km: 200272
Renk: Gri (Kum)

Araç arama konusunda da bahsettiğim gibi sorento ile yollarımızı ayırdıktan sonra otomatik ayağımızı yerden kesecek bizi bir yerden bir yere götürecek bir araç arayışına girmiştim bütçem kısıtlı olunca baktığım araçlar genelde fos çıkıyordu. En son Konya'da bir civic beğendim fiyatta anlaşamadık, bir adet mondeo buldum onda da km fazla idi ancak km den çok fiyatta takıldık. bir kaç araç baktım ancak araç olmayınca gidip araç bakmak çok zor oluyordu. Hele birde şimdi hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının gelmesi hafta içi çalışıyor olmam nedeni ile araç bakma durumum çok kısıtlanmış oldu. ayrıca alacağım aracın bakımlı olması gerekiyordu çünkü hafta sonlarının yasaklı olması hafta içi aracı bakıma götürmek benim için eziyet olacağını düşündüğüm için tanıdık, bildik, bakımlı beni mümkün olduğunca üzmeyecek bir araca ihtiyacım vardı. bu aracın manuel olması beni çok düşündürse de bahsettiğim nedenlerden dolayı bu aracı almaya karar verdim. tabi bir etkende aracın yakıt ekonomisi oldu. ayırdığım bütçenin üzerine çıkmak zorunda kaldığım için ödemeleri ayarlayabilmek adına ekonomik bir araca binmek tercihim oldu.
Araç patronumun arkadaşının aracı idi. araç sahibini bende tanıyorum aracın alındığı günden bu yana yapılan bakımlarını biliyorum. araca gerekli tüm bakımlar yapılmış durumda. triger değişimi, ön takım, aks kolları, amortisör takozları, motor ve şanzıman takozları, tüm sıvı bakımları, şanzıman yağı dahil, enjektör bakımı, tüm filtreler değişmiş durumda. araç kazasız boya değişen yok, tramer yok, güneş yanığı tamponlar hariç yok.  

ea1ce90cd07075acb2920b25fa7917f5.jpg82cc20d7d1b5dabc0e8ef2ef277089a8.jpge5ec12142983add65c8f11752edbc905.jpg62aac93ebb6b716e6f740737961ceb67.jpg86049d8e50bc44338637075179fd4a36.jpg396efd5ef04bde355ed12de4d5945d78.jpg

• Beğen 35
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

tabi her ne kadar araç bakımlı olsa da bana göre bazı eksikleri var. bunları yavaş yavaş halledeceğim.
Sağ kısa far ampulü alırken sağlamdı eve geldiğimde patladı değiştim
Vites topuzu plastik olduğu için dağılmış lastik geçirmişler üzerine yenisi ile değiştim. orijinalini bulamadığım için uygun olan bir tane alıp değiştim. 
silecek suyu kabının kapağı kopuk ve deforme olmuştu yenisi ile değiştim.
aracın hoparlörlerinde sorun var hepsi patlak ve eskimiş. sağ ön hoparlörde sorun var ancak tesisatta sorun var galiba onu yapamadım, sol arka hoparlör patlaktı elimde olan 13 cm eski bir hoparlör ile değiştim ancak diğeri de patlak değişim gerekiyor. 
plaka lambalarının biri yanmıyordu değiştirdim. 

ccab2fcab8a21c95bb477502414026e2.jpg651916f5d6559d8d1603ab9028358c47.jpg6462cc14b6c20bee45fa4e99028fbaef.jpgc6c4f5d9d79a503bc8621d829623614b.jpg0bdc939ca41303e52abd0b00af4cc124.jpga337d5e69c7450d8437945ac82e07f7b.jpg0420ebb78bed66ca1e0105959f471d66.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

tabi her ne kadar araç bakımlı olsa da bana göre bazı eksikleri var. bunları yavaş yavaş halledeceğim.

Sağ kısa far ampulü alırken sağlamdı eve geldiğimde patladı değiştim

Vites topuzu plastik olduğu için dağılmış lastik geçirmişler üzerine yenisi ile değiştim. orijinalini bulamadığım için uygun olan bir tane alıp değiştim. 

silecek suyu kabının kapağı kopuk ve deforme olmuştu yenisi ile değiştim.

aracın hoparlörlerinde sorun var hepsi patlak ve eskimiş. sağ ön hoparlörde sorun var ancak tesisatta sorun var galiba onu yapamadım, sol arka hoparlör patlaktı elimde olan 13 cm eski bir hoparlör ile değiştim ancak diğeri de patlak değişim gerekiyor. 

plaka lambalarının biri yanmıyordu değiştirdim. 

Debriyaj pedalının resmini çekemisin. Çıplak yay varmı üzerinde. Araban hayırlı olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Debriyaj pedalının resmini çekemisin. Çıplak yay varmı üzerinde. Araban hayırlı olsun. 

Yarın çekerim bilmiyorum dikkat etmedim 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hayırlı olsun abi temiz ve bakımlı miss gibi. Bu arada taktığın vites topuzu spor vites topuzu diye geçiyor orjinalinden daha konforlu, millet modifiye diye takıyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Hayırlı olsun.  Bu aracı ilk olarak Dokunarak kazanılan bir yarısmada gormüştüm. Ayılıp bayılıyorlardı 😂🤭

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz
(düzenlendi)
Aytac Sakal yazdı:

Kazasız belasız bu kasa WRC hatırlatiyor bana.

Sebastien Loeb 😍😍

Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler. 

tarihinde Engin Deniz tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Mehmet hayırlı olsun. Bunu görünce meşhur bir xhantia vardı. 3.0 galiba. Şifer Li mifer Li bişiydi galiba. Virajı bir dönüşü vardı. F1 de en uzun düzlükte gidercesine.

Güle güle kullan. [emoji3478]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hayırlı olsun. Forumda ciddi bi fransız hegemonyası başladı :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Hayırlı olsun. Zamında çok düşündüğüm bir araçtı. Sonra gidip focus almıştım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Mehmet hocam hayırlı olsun. Bir racechip ile sizi üzmez. Fordun 1.4dizeli ile aynı motordur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...