İçeriğe Yönlendir

VW Id3 Türkiyede

Ali Darbaz

Recommended Posts

Emin Önal

Bunlar özel ithalat. Henüz resmi dist. getirmedi. He o getirse fiyat çok aşağı mı olur, hayır. 

Bunun yerine aynı fiyata KONA daha mantıklı bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hayır değildi. Ben passatı alırken tiguanı alırken almanya ile fiyatlar aynıydı. Şimdii id3 30 bin euro. Üstelik vergi avantajı var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Vw.de den fiyatları kontrol edin

Vw.de den fiyatları kontrol edin. Ötv demeyin almanyada da vardı aynı orandaydı

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Şu an zekeriyaköy-maslak arası takılan hanımların tercihinden ileri gitmez :) ama tipi falan güzel 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Mesajınızı sildim.

Bu tarz yorumlar yapmayın. Bu yorum kişisel tercihleri yargılıyor.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Evden şarj olsa kwh vergilerle 1 lira desek km’de 15 kuruş yakıyormuş. 3 zamanlıda gece tarifeli doldurursak 8-9krş eder. Dışarıda doldurmak ise bilindiği gibi pahalı. Hiçbir artısı yok. Dk’da hızlı şarj için 1-1,5tl alıyorlar

Yorum bağlantısı

100 km de kaç TL değerinde enerji harcıyor bu arabalar ?

cevabı net istiyorum ama jul kw uranyum moleküülü cinsinden değil

örnek cevap 15 TL gibi 

nedense bir türlü net bir cevap yok nereye baksam alakasız rakamlar birbiri ile

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

elektriğin kwh i net bilinmedğinden imkansız buna ulaşman, ulaşsan da her ay değişiyor, her ay hesap yapmak zor

vesile ile otel lokanta çay kahve pasta masrafları da yeni dahil edildi elektrik faturasına bu ay

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Şu an zekeriyaköy-maslak arası takılan hanımların tercihinden ileri gitmez :) ama tipi falan güzel 

futbolcular tv starları şunlar bunlar çevreci hipster tipler alır ancak. biz eski roverlere devam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

100 km de kaç TL değerinde enerji harcıyor bu arabalar ?

cevabı net istiyorum ama jul kw uranyum moleküülü cinsinden değil

örnek cevap 15 TL gibi 

Enerjiyi nasıl depolayacağımıza bağlı. Evden yavaş yavaş mı, dışarıda hızlı mı, evden gece tarifesiyle mi, eve trifaz çekip öyle mi diye değişkenlik var. Misal veriyorum. Evde garajda akşam şarja taktınız. Sabaha kadar dolacak. 58kwh batarta var ama bunun hepsini pil ömrü nedeniyle kullanamıyordur. 45kwh ile doldursak vergiler dahil 45tl eder. 45tl ile şehir içinde 350km gider. Sürerken kendi kendine de şarj oluyor tabi. Menzil için en fazla 420 denmiş. 

böylece km’de 12-13krş yakmış oluyor. 

ama siz bunu dışarıda şarj istasyonunda hızlı şarj etmek isterseniz misal 100kw güç ile, yarım saatte 45tl ödersiniz. Bununla da 250km civarı gidersiniz. O zaman km’de 18kuruş yakar. Yani yaklaşık olarak bu değerlerde

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

cevabı net istiyorum

En son Zoe videosu izledim, 18 kWh/100 km tüketim vardı otoban şartlarında. O da 13 TL yapıyor normal ev elektriği ile, üçlü tarife ile gece şarj edilirse 8 TL civarı.

Elektrikli araçlar otobanda daha çok yakıyor :)

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

En son Zoe videosu izledim, 18 kWh/100 km tüketim vardı otoban şartlarında. O da 13 TL yapıyor normal ev elektriği ile. Elektrikli araçlar otobanda daha çok yakıyor :)

rüzgar (hava direnci) meselesi. o nedenle yavaş giderse daha az yakar. 70-80..

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

En son Zoe videosu izledim, 18 kWh/100 km tüketim vardı otoban şartlarında. O da 13 TL yapıyor normal ev elektriği ile, üçlü tarife ile gece şarj edilirse 8 TL civarı.

Elektrikli araçlar otobanda daha çok yakıyor :)

Vergileri unuttunuz. 70krş’tan fazlaya geliyor sanırım. Hatta bir yeni haber söyleyeyim. Artık elektrik şirketinin ağırlama, konaklama ve diğer şeylere harcadığı ücretleri de faturalara yansıtacaklar. Onu ekleyelim arabanın deposuna :) 

https://www.haberturk.com/elektrik-faturasinda-temsil-agirlama-tartismasi-2897672-ekonomi

Mehmet Göktürk yazdı:

rüzgar (hava direnci) meselesi. o nedenle yavaş giderse daha az yakar. 70-80..

Bunlarda da geri dönüşüm vardır. Şehir içinde menzili daha çok olabilir mi hocam?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Vergileri unuttunuz. 70krş’tan fazlaya geliyor sanırım. Hatta bir yeni haber söyleyeyim. Artık elektrik şirketinin ağırlama, konaklama ve diğer şeylere harcadığı ücretleri de faturalara yansıtacaklar. Onu ekleyelim arabanın deposuna :) 

https://www.haberturk.com/elektrik-faturasinda-temsil-agirlama-tartismasi-2897672-ekonomi

Bunlarda da geri dönüşüm vardır. Şehir içinde menzili daha çok olabilir mi hocam?

şehir içinde rejenerasyon var şehir dışında yok. hava direnci bildiğin. hibritlerde de öyle şehir içi az şehir dışı aynıdır. Ancak dağ inişli çıkışı tepelik yerler olacak o zaman olur. 

Ne zaman sucuk yapıyoruz bu durumda?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

şehir içinde rejenerasyon var şehir dışında yok. hava direnci bildiğin. hibritlerde de öyle şehir içi az şehir dışı aynıdır. Ancak dağ inişli çıkışı tepelik yerler olacak o zaman olur. 

Ne zaman sucuk yapıyoruz bu durumda?

Eskiden lpg vardı. Tüpte yapıyorduk. Şimdi elektrikli ızgara getireyim servet abi pillerden hat çeker :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Eskiden lpg vardı. Tüpte yapıyorduk. Şimdi elektrikli ızgara getireyim servet abi pillerden hat çeker :) 

Şöyle yapalım. Hafta sonu yasakları biter bitmez açık alanda bir ocakbaşı yapalım. Lokasyon tahminen çekmeköy olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Şöyle yapalım. Hafta sonu yasakları biter bitmez açık alanda bir ocakbaşı yapalım. Lokasyon tahminen çekmeköy olabilir.

Ha ha ha. Geçerken hibrid arabası olan bii beni alsın ozaman :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Ha ha ha. Geçerken hibrid arabası olan bii beni alsın ozaman :)

Bir şey deniyecen galiba :) 

Mehmet Göktürk yazdı:

zaten tokalaşma öpüşme samimi olma (🙈) yok. Açık alanda bence sorun yok. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yılbaşına kadar kimseyi salmayacaklar durum kötü. Yılbaşı sonrası hafta sonları serbestleşebilir. Böyle bir zamanda kış mangalı yapalım derim. Mangaldan alınanlar  zaten dezenfekte olacak. Lavaşları da ısıtarak servis edersek mükemmel olur. 

Ateş yakmaya müsade eden bir tesis gerek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Vergileri unuttunuz

Yoo, son gelen fatura bu.

Enerji Bedeli 184,151 kWh 0,605101 TL 111,43 TL

Fatura bedeli 138.34 TL, 75 kuruş vergiler dahil.

75*18 13.5 TL yakar 100 km de.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Yılbaşına kadar kimseyi salmayacaklar durum kötü. Yılbaşı sonrası hafta sonları serbestleşebilir. Böyle bir zamanda kış mangalı yapalım derim. Mangaldan alınanlar  zaten dezenfekte olacak. Lavaşları da ısıtarak servis edersek mükemmel olur. 

Ateş yakmaya müsade eden bir tesis gerek. 

Mesela Avrupa yakası’nda göktürk-bahçeköy arasında belgrad ormanlarında çokça mesire alanı var. Ateş serbest. Düzen güzel. Onun gibi düzenli yerler vardır karşı yakada hocam. 

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Yoo, son gelen fatura bu.

Enerji Bedeli 184,151 kWh 0,605101 TL 111,43 TL

Fatura bedeli 138.34 TL, 75 kuruş vergiler dahil.

75*18 13.5 TL yakar 100 km de.

Ben yazın hesapladığımda 1tl’ye yakındı. Bölge bölge fiyat mı değişiyor acaba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

0plSu faturamda "insani hak nedeniyle 2000 litre bedava" yazıyor. O yuzden su faturam düşük geliyormuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...