İçeriğe Yönlendir

Otomatik Araçlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Okan Tavukcu

Recommended Posts

Önder Özcan

Ayrıca Sani, el freni çekikken diye sorulmuş. D de yürümez. Alfabenin diğer harflerinde de yürümez :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Önder Özcan yazdı:

Bazen aceleden D de kapatıyorum da

Nasıl merso bu ya, benim JEEP "yoook birader, p'ye takmadın, stop etmem" diyor. Güççük JEEP diyor bunu ha.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

İlerleken birden P ye alınca da araç kazıklamaya duruyor onu biliyorum bende :D 

• Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sani Gerşon yazdı:

Nasıl merso bu ya, benim JEEP "yoook birader, p'ye takmadın, stop etmem" diyor. Güççük JEEP diyor bunu ha.

Stop edilir, anahtar çıkmaz kontaktan.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Önder Özcan yazdı:

Stop edilir, anahtar çıkmaz kontaktan.

Ah, pardon. Benim kontak da yok :fiuw:

• Mutlu 3
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Sani Gerşon yazdı:

Ah, pardon. Benim kontak da yok :fiuw:

Ah yazııık, koskoca Jeep arabaya kontak koymamış mı ?

Sat o arabayı :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Ne kadar yavaş çekersen çek küt diyecek ise der. Sizin belki demek istediğini çeker çekmez gaza basıp roketleme gitmeyin demek idi.

katırtı kuturtu çok fena oluyor. 

Hocam kitapçıkta otomatik el freni açıkça yazılmış. Sen durunca frene basılı şekilde p’ye al. El freni otomatik olur demiş. Hareket ederken de önce frene bas, sonra d-r al ve git demiş. El freni otomatik kapanır diyor. Ben de öyle yapıyorum ama araba rampada olmamasına rağmen bazen o küt ve sarsıntı oluyor. Eski sisteme mi dönelim? Boşa al, el freni, p??

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

El freni ayağı frenden çekince mi çalışıyor demek araç o ara yığılıyor aşağı. Pencere açıkken frenı duyabilirsin

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Sani Gerşon yazdı:

Benim Talisman D konumunda iken stop ediyor. Eşim sürekli unutup o şekilde stop ediyor. Ama çalıştırmak için illa P de olması lazım.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

El freni ayağı frenden çekince mi çalışıyor demek araç o ara yığılıyor aşağı. Pencere açıkken frenı duyabilirsin

Park=
-Fren basılı

-vitesi p’ye al

-el freni motor sesi duyulur ve lambası yanar

-sonra ayağı frenden çek - stop

hareket=

-ayağı frene basılı tut

-arabayı çalıştır

-vitesi d’ye al

-küt

-el freni motor sesi duyulur ve ışığı söner

-ayağı frenden kaldır

-gaza bas devam

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Bir soru da benden. Autohold kullanmanın uzun vadede şanzıman için zararı olur mu? Dsg şanzıman için bu sorum. Benim Autohold aldığımdan beri aktif çünkü.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Oktay Göktaş yazdı:

Bir soru da benden. Autohold kullanmanın uzun vadede şanzıman için zararı olur mu? Dsg şanzıman için bu sorum. Benim Autohold aldığımdan beri aktif çünkü.

Hayır. bilakis olumludur. Autohold tuttuğunda kavrama açar. ESP sisteminin alt yazılımı ile çalışır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Hayır. bilakis olumludur. Autohold tuttuğunda kavrama açar. ESP sisteminin alt yazılımı ile çalışır. 

Teşekkür ederim hocam.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...