İçeriğe Yönlendir

Pedal Commander Pedal Box İşlevi Etkisi Nedir?

Gökhan DOĞAN

Recommended Posts

Gökhan DOĞAN

Merhabalar Arkadaşlar,

Forumda aradım konuyla alakalı net bilgiye rastlamadim. Bu tip cihazlar ne ise yarar hangi motorda daha iyi etki gösterir ise yarar mi? 

Aracim fiesta 1.4 benzinli 80hp modeli. Performans olarak yazılım ve chip olayı yok. Tek seçenek biraz daha canli olması için bu cihazlar. Acaba istediğimi bu cihazlara bulabilir miyim görüşlerinizi merak ediyorum teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gaz pedalı gecikmeli çalışan arabalarda: mjet olur, capon arabaları olur, gibi arabalarda canlılık hissi  gelir, sadece histir beygir katmaz. pedala hızlı basın aynı şey.

canlılık istiyorsanız güzel bakım yapın, orjinal hava filtresi takın , buji ve kabloları yenileyin, oksijen sensörünü ölçtürün ve yenileyin

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN

Oksijen sensöru arızalı zaten abi lpg kaynaklı ariza ışığı yanıyor söndürmek de yine yanıyor performansta çok etkisi var mi acaba oksijen sensörünün 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Gökhan DOĞAN yazdı:

Oksijen sensöru arızalı zaten abi lpg kaynaklı ariza ışığı yanıyor söndürmek de yine yanıyor performansta çok etkisi var mi acaba oksijen sensörünün 

en etkili parça. diğeri de maf, giren havayı çıkan gazı ölçemez ise kağnı olur o araba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN

Katalizör iptal ettik abi sırf performans acısından. Şu an katalizör boş oksijen sensörü taksak sıkıntı yaratır mi acaba 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sensörün görevi çıkan gazı ölçmek zaten kat ile ilgisi yok, bazı araçalrda 2 sensör var, 2.si kat ı ölçer

Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Çağlar Bayur yazdı:

sensörün görevi çıkan gazı ölçmek zaten kat ile ilgisi yok, bazı araçalrda 2 sensör var, 2.si kat ı ölçer

Çağlar Bayur yazdı:

Oksijen sensörünü yenileyeceğim abim rakımı yüksek yerde yaşıyorum erzurumda inşallah etkili olur.. buji kablosu orjinal motocraft buji ngk buji bobin yeni inşallah sorun oksijen sensörudür

Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Arabada bariz bir çekiş düşüklüğü isteksizlik yoksa oksijen sensörünü değiştirmek boşa masraf olur. Büyük sıkıntı olsa zaten arıza lambası yakar.

Buji bobin yenilemek daha çok fayda sağlayabilir

Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Behlül Baş yazdı:

Arabada bariz bir çekiş düşüklüğü isteksizlik yoksa oksijen sensörünü değiştirmek boşa masraf olur. Büyük sıkıntı olsa zaten arıza lambası yakar.

Buji bobin yenilemek daha çok fayda sağlayabilir

Ariza lambası yanıyor,  oksijen sensörü arızası atiyor

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Gökhan DOĞAN yazdı:

Katalizör iptal ettik abi sırf performans acısından. Şu an katalizör boş oksijen sensörü taksak sıkıntı yaratır mi acaba 

güçsüz arabalarda katalitik konvertörsüz daha kötü olur alt devirler.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
Gökhan DOĞAN yazdı:

Ariza lambası yanıyor,  oksijen sensörü arızası atiyor

sensörü söküp alkolle iyice temizleseniz farkeder mi acaba yada yağsız kontak sprey ile ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

lpg ile tasarruf edeceğim derken yapılan üst üste hatalar sonunda oksijen sensörü mefta olmuş. yakıtınız yüksektir mutlaka. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Çinden jepsen oksijen sensörü alıp tak. 

Cruzeda 80 liralık oksijen sensörü var. 

80 liraya var mı gerçekten? Ben o zaman alır rıfkıya takarım ona bir de gösterge bağlıyorsun ibreli karışım oranını izliyorsun sürekli.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

80 liraya var mı gerçekten? Ben o zaman alır rıfkıya takarım ona bir de gösterge bağlıyorsun ibreli karışım oranını izliyorsun sürekli.

Abi 20 ay önce 80 liraya almıştım. Vergi mergide yoktu

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Abi 20 ay önce 80 liraya almıştım. Vergi mergide yoktu

şimdi 200 liradır o

Bunu alayım mı dersin? Fikir ver. Hem de 52MM. takarız bi delik buluruz.

https://tr.aliexpress.com/item/33002506395.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2d0f6bf1yIwUkl&algo_pvid=36751a92-f947-41c3-b83f-aa94d2e4d92e&algo_expid=36751a92-f947-41c3-b83f-aa94d2e4d92e-1&btsid=0b0a557016083101225365070e01e7&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

kötüymüş bu dar bant.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Çinden jepsen oksijen sensörü alıp tak. 

Cruzeda 80 liralık oksijen sensörü var. 

pahalı, mondeoda 16 TL idi

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
gaz pedalı gecikmeli çalışan arabalarda: mjet olur, capon arabaları olur, gibi arabalarda canlılık hissi  gelir, sadece histir beygir katmaz. pedala hızlı basın aynı şey.
canlılık istiyorsanız güzel bakım yapın, orjinal hava filtresi takın , buji ve kabloları yenileyin, oksijen sensörünü ölçtürün ve yenileyin

Ya da Ford’a binin [emoji592] [emoji100][emoji1]
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Prins sistem alalım, webere giden benzini iptal edelim. manifolda delikler açalım. Manifolda her silindir yoluna  bir tane lpg enjektörü gelsin. Oksijen sensörünü egzosta bağlıyalım. Sensör Prins beynine  mesaj iletsin. Tarihin en teknolojik motoru olur. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...