İçeriğe Yönlendir

Youtube u İstediğimiz Saatte Kısıtlayıp Açabilmek

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Selamlar abiler, dostlar,

Başta youtube olmak üzere istediğim saatlerde veya aç/kapa şeklinde siteyi engellemeye yarayan bir program veya yöntem var mıdır?

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Köksal Yılmaz yazdı:

Başta youtube olmak üzere istediğim saatlerde veya aç/kapa şeklinde siteyi engellemeye yarayan bir program veya yöntem var mıdır?

Çocuklardan korumak için mi abi :) 

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Bu hafta modemim arıza yapınca TP-Link marka bir modem aldım. Mobil uygulaması var uygulama içerisinden istediğiniz siteyi 1 tık ile engelleyebiliyorsunuz . Saat sınırlaması koyuluyor mu onu biledim.  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Modem değiştirebiliyor muyuz? Ttnetten internet almaya başladım.4 gün oldu.Kendi modemlerini getirdiler.Başka modem çalışmaz dediler.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Köksal Yılmaz yazdı:

Her şey mümkün. Biraz daha bilgi ver yeter ki:)

Ahmet Kaleli yazdı:

Modem değiştirebiliyor muyuz? Ttnetten internet almaya başladım.4 gün oldu.Kendi modemlerini getirdiler.Başka modem çalışmaz dediler.

Hangi tür internet ki bu? Çalışır çalışması lazım..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Emre Şimşek yazdı:

İnsanımız yalana ne alışmış ki vay.

sitelere sınırlama konuyor ama saate göre değil. Saate göre makine sınırlaması konuyor. oğlanın makinesi 22 den sonra kapalı gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Fatih Evcin yazdı:

Çocuklardan korumak için mi abi :) 

Emre Şimşek yazdı:

Aynen çocuklar için, canlı ders arasındaki 10 dk da bile youtube a saldırma peşindeler, akşam yatmak sabah kalkmak bilmiyorlar. Oyuncak oynamaları veya kitap okumaları için dolaylı yoldan kapatmak lazım, "kitap oku" "oyuncak oyna" demekle olmuyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli
Emre Şimşek yazdı:

Şimdiye kadar hiç modem değiştirmedim.Hangi modemi verdilerse onu kullandım.Ben modem kirası ödemek istemiyorum kendi modemimi kullanmak istiyorum dediğimde hem dsmart hem Superonline hemde ttnet çalışmaz dediler.Müşteri hizmetleri yetkilisi ile konuştum.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ttnette değiştirdim, dsmartta değiştirdim. Değişmez denen yerel hizmet sağlayıcıda dahi değiştirdim. Hadisinler ordan. Çakal bunlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
Köksal Yılmaz yazdı:

Aynen çocuklar için, canlı ders arasındaki 10 dk da bile youtube a saldırma peşindeler, akşam yatmak sabah kalkmak bilmiyorlar. Oyuncak oynamaları veya kitap okumaları için dolaylı yoldan kapatmak lazım, "kitap oku" "oyuncak oyna" demekle olmuyor

Bende aynı dertten muzdaripim.   bir yolu var ise bu saat sınırlaması için bir yol gösteriverin size zahmet...

Burak Kuşçu yazdı:

Bu hafta modemim arıza yapınca TP-Link marka bir modem aldım. Mobil uygulaması var uygulama içerisinden istediğiniz siteyi 1 tık ile engelleyebiliyorsunuz . Saat sınırlaması koyuluyor mu onu biledim.  

bende de TP-link var. nasıl yapıyoruz bu işi? tarif edebilir misiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Teknik olarak modemin değiştirilmesinde bir sorun yok. Ancak kullanıcı bilgilerini paylaşmıyor bazı isp ler. Sonuç olarak örneğin superonline da araya girip kullanıcı bilgilerinizi (ç)almanız gerekiyor.

Süreli site kısıtlama ise bazı modemlerde başarılı ama çoğu modem ssl trafikte araya giremediği için youtube facebook vs de işe yaramıyor. Keenetic modem bu iş için tavsiye edilenlerden

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Murat Sürücü yazdı:

Teknik olarak modemin değiştirilmesinde bir sorun yok. Ancak kullanıcı bilgilerini paylaşmıyor bazı isp ler. Sonuç olarak örneğin superonline da araya girip kullanıcı bilgilerinizi (ç)almanız gerekiyor.

Süreli site kısıtlama ise bazı modemlerde başarılı ama çoğu modem ssl trafikte araya giremediği için youtube facebook vs de işe yaramıyor. Keenetic modem bu iş için tavsiye edilenlerden

araya niye girecek? VPN mi kullanacak çocuk? 

doğrudan URL kısıtlıyorsun. 443 de olsa 80 de olsa aynı. 

Firmanın modemi kullanılmayınca destek almakte güçlük çıkarıyorlar bu doğru. Ama ben bugüne kadar bir kere bile firmadan modem almadım. Ona göre müşteri hizmetlerine usturuplu söyleyince (hatta bazen başka modem olduğundan bahsetmeyince) sorun olmuyor.

Başka modem dediğin anda kabahati modeme atacaklar çünkü. 

Murat Sürücü yazdı:

Bunu paylaşmak zorunda bildiğim kadarı ile ama süperonline ile bir ilişkim olmadı. Güvenlik için şifre değiştiricem dersiniz değişir. 

vodafon için bu internet sitesinden yapılıyor. Türk telekomda da söyleniyor sorun yok. 

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

İçerik sınırlama var

İçerik sınırlama

Ama saat sınırı derseniz, ya modemden, ya da eklentiler yoluyla (chrome, mozilla vb) çözüm bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Ahmet Kaleli yazdı:

Öyle bir saçmalık yok. VDSL ise vdsl uyumlu bir modemle çalışır.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Köksal Yılmaz yazdı:

Bilgisayarda mı yapılacak, tablet, telefon vs. demi.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

araya niye girecek? VPN mi kullanacak çocuk? 

doğrudan URL kısıtlıyorsun. 443 de olsa 80 de olsa aynı. 

Tam olarak aynı değil hocam. Ip temelli değil url temelli engelledikleri için ssl bağlantıda bilgisayarın hangi url ye bağlandığını bilemez modem. O sebeple 7. katmanda paketi çözmesi gerekiyor. Ip temelli bağlantıyı kesseydi de hem youtube hem google hem gmail vs aynı IP aralıklarını kullanabiliyor. Dns ile çözüm en basiti ssl açmadan. Onu da her modem yapamıyor. Örneğin Superonline verdiği modem zte. Ebeveyn kontrolü var saatlik ve liste engellemeli açmalı. Ancak http sitelerde işe yararken https trafikte bir işe yaramıyor ne yazık ki
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bilgisayarda mı yapılacak, tablet, telefon vs. demi.
Mümkünse telefondan yapılsın, kendi telefonuma kurayım programı kapa/aç yapayım default_smile.png

Ufak bir detay, laptop veya diğer bağlanan telefonu yasaklayayım, kendi telefonum açık kalsın
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Mümkünse telefondan yapılsın, kendi telefonuma kurayım programı kapa/aç yapayım default_smile.png

Ufak bir detay, laptop veya diğer bağlanan telefonu yasaklayayım, kendi telefonum açık kalsın
Elle müdahale istiyorsanız kasperskynin çocuk güvenliği ücretsiz sunumu işinizi görür. Saatlik yok ama şu sitelere girsin girmesin olayı ve uzaktan kontrol kısmı güzel
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yutubu pc den yasaklayabilecek engeleyebilecek birşeye ben henüz ulaşamadım, ulaşabilen var ise çok makbüle geçer?

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Köksal Yılmaz yazdı:

Bilgisayar için microsoft family kullanabilirsin. Kaçta girecek kaçta çıkacak vs. ayarlanabiliyor.

https://account.microsoft.com/family/

https://support.microsoft.com/tr-tr/account-billing/çocuklarınızın-cihazlarındaki-uygulama-ve-oyun-sınırlarını-ayarlama-a45e2d2d-4b55-a320-c8e5-daf610447a05

Telefon için;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.youtube.kids&hl=tr&gl=US

https://support.google.com/youtubekids/answer/6130558?hl=en

Bu uygulama Türkiye'de çalışmıyor ancak APK kurarak aktif edebiliyorsunuz.

Ayrıca Android 9.0 ve üzerinde Ebeveyn Denetimleri var. Buradan hangi uygulamayı ne kadar kullanacağını bile belirleyebiliyorsunuz.

Ayarlarda Dijital Denge ve Ebeveyn Denetimleri olarak arayabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...