İçeriğe Yönlendir

Youtube u İstediğimiz Saatte Kısıtlayıp Açabilmek

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Bekir Çelik

Benim çocuklar, TV'dan youtube izliyorlar. Kendi youtube hesabım üzerinden giriş yapıyorum. Bu bahsedilen saatlik kısıtlama, belirli youtube kanallarını açtırmama vb uygulamayı televizyonda nasıl yapabilirim? (Sony)

Sadece youtubekids çözüm olmayacak sanırım. Kablonet kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bekir Çelik yazdı:

belirli youtube kanallarını açtırmama

onu unutun, ya hep ya hiç sistemi işliyor, ben pc için kaspersky kids kullandım, izin verilmeyecek siteleri komple açtırmıyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ferit Erken yazdı:

Çalıştığım yerde belirli siteler zaman kısıtlamalı. Yani mümkündür. Örnek alışveriş siteleri toplam 1 saat kullanılabiliyor gibi.

Bunlar gelişmiş firewall kurmanı gerektirir. O zaman olur tabi. Deep packet inspection bile yapıp ne yapıyor diye yorumlayabilirsin de. Ama ev için olan cihazlara ebeveyn kontrolu çok kısıtlı. Modemin arkasında ayrı bir router cihazı koymak gerekir. Yahut açık kaynaklı wifi router  olanlar var onlara modül eklenebilir ama düşün ben bile üşeniyorum. 

Telefonu nasıl engelliyorsunuz? modemden engellesem kotası bitiyor okulda bu sefer internetsiz kalıyor. ben çözemedim. (android). Adamı hapsetmek de pek etik gelmiyor bana. Kendisi izlememeli ama biz de pek beceriyoruz diyemem.

hapsetmekten kastım bu engellemeler vs. yapamadığı için yapmamasının bir faydası ya olmayacak ya da başka şekilde bize patlayacak.

Saat uygulamasına geçtim ben. Belli saatten sonra kapalı bu aralar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Bekir Çelik yazdı:

Benim çocuklar, TV'dan youtube izliyorlar. Kendi youtube hesabım üzerinden giriş yapıyorum. Bu bahsedilen saatlik kısıtlama, belirli youtube kanallarını açtırmama vb uygulamayı televizyonda nasıl yapabilirim? (Sony)

Sadece youtubekids çözüm olmayacak sanırım. Kablonet kullanıyorum.

Tv niz android işletim sistemi ile çalışıyor ise google un family link diye bir hizmeti var.

Bunu kurup denetim yapabilirsiniz. Ben kendi çocuklarımda kullanıyorum.

Özellikle cep telefonunda çok başarılı çalışıyor.

Uygulama yönetimleri, izinler kamera ve rehber erişimlerini kontrol edebiliyorsunuz.

Zaman aralığı belirleyebiliyorsunuz, uyku vakitlerini belirleyebiliyorsunuz.

Cep telefonu ise çocuğun telefonunun konum bilgilerini alabiliyorsunuz.

Pil seviyesinden, telefona ses çaldırma özelliğine kadar bir çok özellik mevcut.

• Beğen 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...