İçeriğe Yönlendir

C4 - Motor Alt Takozunu Kendimiz Değiştirebilir miyiz?

Galip Kul

Recommended Posts

Galip Kul

Oncelikle forumdaki herkese iyi gunler,

Ustaya gittim motor takozu biraz yirtilmis vuruntu oluyo degistirmemiz lazim dedim tamam dedi 500 liraya yakin bir masraf verdi. Kompresore gidicek dedi sanirim ya komprasor dedi yada vakum tarzi bi sey dedi 1 saat surer gelmesi dedi. Fiyatlarina bakiyorum cok da pahali degil  takozun usta tabikide kazanabilir ama amacim guzel parca takmasi simdi parcayida alip gitsem ustayi kirmak istemiyorum ya bize guvenmedin mi vs olucak. O yuzden hic boyle bir stresede girmemek icin. Citroen c4 1.4 benzinli 2007 model eski kasa araci olup bu alt motor takozunu degistiren oldu mu ? Eger yardimci olursaniz cok makbule gecer. 

Simdiden cok tesekkur ederim Saygilar

Yorum bağlantısı
Galip Kul

Abi bir kac video izledim ne zormus ya, O plastigi icerden cikarmak baya zahmetli bi de icine gres falan suruluyo heralde

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Usta işidir. 

Anlattığınıza göre tornacı yada pres işi de gerekli diye düşünüyorum. 

Motor kulağında mutlaka orijinal parça alın veya taktırın. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ustalara neden devamlı kazık atmaya çalışan meslek erbabı olarak bakılıyor? genel olarak yazdım?

herkesin yapabileceği 1 bardak çay 50 -60 kuruşa demlenir, pastanede 5 TL ödenirken ses edeni duymadım mesela?

spesifik olarak sizdeki parça yı bilmem , prese girecek demiş olabilir mi bu arada?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

becerikli iseniz ve yeterli alet edavatiniz varsa degistirbilirsiniz ama bazi PSA araclarinin alt takuzu cikarmak icin sag aks i sokmek gerekir  prese ihtiyaciniz olucak ise hic ugrasmayin 

tamircilere guven konusu tartisilir ozellikle yetkili servis ise :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mustafa Ayıkoğlu

Kendiniz değiştiremessiniz kriko ile olucak bi iş değil kriko ile uğraşılırken Allah korusun bi kaza bile olabilir.Teknik bilgi ve el becerisi fazlası ile gerekli presde çaķılır yeni kauçuk takoz o işde tornacı işidir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...