İçeriğe Yönlendir

Antalya'da Renault Usta Tavsiyesi

Serdar Göktaş

Recommended Posts

Serdar Göktaş

Merhaba

Öncelikle konuyu doğru yere mi açtım çok emin değilim. Yanlış yere açtıysam affola. Antalya'ya bu yaz tayinimiz çıktı. Ev tutma, yerleşme işleri derken sıra usta işine geldi. Bizim aracın da triger değişimi ve bakım zamanı geldi. Bir kaç usta gezdim ama burada istediğim gibi bir yer bulamadım. Gezdiğim ustalar ile ilginç diyolaglar yaşadım. Hepsine tavsiye üzerine gittim. 

ben: usta selamın aleyküm, sana falanca kişinin selamı ile geldim.

usta: aleyküm selam ne vardı

ben: ustam benim aracın triger değişecek bakım yapılacak. 

Usta: araç ne?

ben: Fluance ustam. (o arada fluance ile eski kasa megane arka arkaya duruyorlar. Fluance arkada duran)

usta: haa evet şu önde duran demi?

ben: Eyvallah ustam hayırlı işler.

Evet böyle muhabbetler ile karşılaşınca arabamı böyle ustalara teslim etmeye içim elvermedi ve forumdan yardım isteyim diye düşündüm. Antalya Serik veya yakın çevresinden Renault marka araçlardan anlayan aracı tanıyan ustalar var ise tavsiyelerinize şu an çok açığım. Verilen cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serdar Göktaş yazdı:

usta: haa evet şu önde duran demi?

servise gidin bu cümleden sonra

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Çağlar Bayur yazdı:

servise gidin bu cümleden sonra

Ustam garanti süresi bitmiş bir araç için hiç aklıma bile gelmemiş idi servis. Yarın bir arayip sorarım. Eğer maddi anlamda beni çok yormaz ise gitmek mantıklı. Ama beni maddi anlamda çok yoracak ise yine dışarı da yaptırmak mantıklı. Zira triger değişimi ile bu işlem bana 1000 ile 1500 lira arası tutacak gibi duruyor. Yetkili servis de buna yakın rakam çıkmaz gibi. 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Serdar Göktaş yazdı:

Ustam garanti süresi bitmiş bir araç için hiç aklıma bile gelmemiş idi servis. Yarın bir arayip sorarım. Eğer maddi anlamda beni çok yormaz ise gitmek mantıklı. Ama beni maddi anlamda çok yoracak ise yine dışarı da yaptırmak mantıklı. Zira triger değişimi ile bu işlem bana 1000 ile 1500 lira arası tutacak gibi duruyor. Yetkili servis de buna yakın rakam çıkmaz gibi. 

Bazen garantisi bitmiş araçlar için ciddi indirim yapabiliyorlar, bir sorun bence de.

Normalde dışarının 3 katı olacaktır ama belli de olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

konu triger ise, ustalar doymuş ve araca uzaktan yan göz ile bakıyor ise, 3-5 fazla verin garantili servisi tercih edin. usta da zamanla yan gözle bakmamayı öğrenir belki veya kapatır gider.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Eski sanayiyi bir araştırın derim, eskilerden kalan sağlam dürüst ustalar mutlaka vardır. Hiç renaultum olmadığı için bilmiyorum ama arkadaşlara soracağım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Antalya'da motrio servisleri olması lazım. Renault un yetkili servise alternatif olarak sunduğu servis noktaları. Fiyatları hemen hemen sanayi fiyatı. Bir araştırın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

servis çok pahalı en az 1000  TL fark var ve yetkili servis triger de sadece 2 tane kayış değiştiriyor set değişmiyor (talep etmezseniz) 

normalde ben trigeri değiştirince devirdaim v kayışı antifiriz vs hepsiniz değiştiririm ekstra işçilik vermemek için.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
(düzenlendi)

Serik te Güzel oto var bosch car servisi sahibi Hüseyin usta çok iyidir.Kayınpederim yıllardır ona gider bende bir iki kez gitmiştim.Tavsiye ederim.

tarihinde Ahmet Türedi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Yetkili servis olarak Manavgat ta Göçmentürk var bu arada ama fiyatı bosch a göre daha pahalı olacaktır.Fakat yetkili servisler arasında en uygunu sayılır.

Ancak biraz küçük sanayi dükkanı gibi :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ahmet Türedi yazdı:

Serik te Güzel oto var bosch car servisi sahibi Hüseyin usta çok iyidir.Kayınpederim yıllardır ona gider bende bir iki kez gitmiştim.Tavsiye ederim.

bosch yetkili servis mi ? 

bilmediğim için soruyorum. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Ümit Türk yazdı:

bosch yetkili servis mi ? 

bilmediğim için soruyorum. 

Yo yetkili değil Türkiye genelinde servis ağı olan bir firma. Ama Hüseyin usta yılların ustası. Bosch un bayiliğini aldı bayadırda o şekilde devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Koray Demir yazdı:

Sırf bu yüzden iyi usta için 500 km yol bile yaparım iyiki yakınlarımızda mevcut.

Ben gittim 260 km mesafe ama köye çocukları bırak ilçeden oraya git gel 800 km yol yapmışım triger değişimi için. Üstelik 1350 denen değişimi orada 850 liraya hallettim birkaç işimi de halletti :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Furkan Avcı yazdı:

Bazen garantisi bitmiş araçlar için ciddi indirim yapabiliyorlar, bir sorun bence de.

Normalde dışarının 3 katı olacaktır ama belli de olmaz.

Çağlar Bayur yazdı:

konu triger ise, ustalar doymuş ve araca uzaktan yan göz ile bakıyor ise, 3-5 fazla verin garantili servisi tercih edin. usta da zamanla yan gözle bakmamayı öğrenir belki veya kapatır gider.

Bugün Renault servisi ile görüştüm. Triger değişimi ile bakım için 4500 lira fiyat söylediler. Bu miktar üzerinden yüzde 20 indirim yapacaklarını söylediler. 3600 lira gibi bir fiyat çıktı. Sanayi de yaptıracağım işin iki katından da fazla. O yüzden şimdilik servis işi askıda duracak. Onun yerine güzel tavsiyeler gelmiş onları değerlendirelim

Mustafa Yanar yazdı:

Eski sanayiyi bir araştırın derim, eskilerden kalan sağlam dürüst ustalar mutlaka vardır. Hiç renaultum olmadığı için bilmiyorum ama arkadaşlara soracağım

Teşekkürler Mustafa bey, çok makbule geçer. 

Tahir İlter yazdı:

Antalya'da motrio servisleri olması lazım. Renault un yetkili servise alternatif olarak sunduğu servis noktaları. Fiyatları hemen hemen sanayi fiyatı. Bir araştırın 

Araştırdım ama internet üzerinden baktığım zaman Antalya'da bayisi yok gözüküyor. Yoksa tam aradığım yer olurdu. Ama bu bilgiyi de öğrendiğim iyi oldu. Daha önce hiç duymamıştım bu servisi. Teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Haluk Şentürk yazdı:

Antalya da youtube kanalı olan   servis

Volkswagen Audi grubuna bakıyorlar ama bir görüş alınabilir

İletişim numarasına YouTube üzerinden ulaşamadım. Yarın detaylı araştırayım burayı da

Ümit Türk yazdı:

servis çok pahalı en az 1000  TL fark var ve yetkili servis triger de sadece 2 tane kayış değiştiriyor set değişmiyor (talep etmezseniz) 

normalde ben trigeri değiştirince devirdaim v kayışı antifiriz vs hepsiniz değiştiririm ekstra işçilik vermemek için.  

Bende komplesini değiştirme taraftarıyım. Bir kere de hepsi elden çıksın. 

Ahmet Türedi yazdı:

İşte aradigim cevap. Çok teşekkür ederim. Yarın mutlaka yanına uğramaya çalışırım. Bugün de gördüm mesajinizi ama hastene işleri vardı biraz. O yüzden herkese geç cevap yazabildim. 

Ahmet Türedi yazdı:

Yetkili servis olarak Manavgat ta Göçmentürk var bu arada ama fiyatı bosch a göre daha pahalı olacaktır.Fakat yetkili servisler arasında en uygunu sayılır.

Ancak biraz küçük sanayi dükkanı gibi :)  

Burası da aklımızda dursun. Belki bir gün lazım olur. Teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yetkili servisten de motrio parçalar kullanılması için talepte bulunulabiliyor. 2018 de değişim yaptırdığımda 2500 lira çıkan fiyat 1600 e gelmişti 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Triger gibi önemli bir parçayı bence sağlam reno recrübesi olmayan birine değiştirtmeyin, size hatırladığım birr olayı anlatayım, fluance ın ön amortisörünü değiştirmek için yaydan ayırmıış ustanın birisi, adam elinde amortisör ve yay geziyordu usta usta

Detayını çok bilmiyorum ama her tamiratın bir inceliği püf noktası mutlaka vardır, burada ustalık, tecrübe ve eğitim çok önemli. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serdar Göktaş

Konu sonuçsuz kalmasın. Triger değişimini güzel oto Bosh servisinde gerçekleştirdik. 1650 TL tuttu. Triger, v kayış, antifiriz ve yağ bakımı ile birlikte. Girerken ustaya mazot filtresini değiştirmeyin geçen bakımda değiştirdim dedim. Dinlememisler değiştirmişler. Su an herhangi bir sıkıntı gözükmüyor. Tavsiye veren herkese teşekkür ediyorum

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Serdar Göktaş yazdı:

Triger

Hayırlı olsun. Devirdaim değişmedi mi? 

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Ümit Türk yazdı:

Hayırlı olsun. Devirdaim değişmedi mi? 

Teşekkürler, evet o da değişti. Yazmayı unuttum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...