İçeriğe Yönlendir

Citroen C4 - Sola Çekme Problemi

Tulak Akan

Recommended Posts

Tulak Akan
Metin Akbal yazdı:

Lastik değişmeden önce bu sorun var mıydı? Markayı ilk kez duyuyorum.

yoktu abi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

test orada. maalesef böyle,

ıslak zeminde frende, mesela aynı hızda yan yana giden ve lm005 bridgestone takmış araba frene basıyor ve duruyor, imperail takmış olan ondan sonra yaklaşık 3 araba boyu sonra druyor.

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Çağlar Bayur yazdı:

test orada. maalesef böyle,

ıslak zeminde frende, mesela aynı hızda yan yana giden ve lm005 bridgestone takmış araba frene basıyor ve duruyor, imperail takmış olan ondan sonra yaklaşık 3 araba boyu sonra druyor.

Abi peki dingil ask vs gibi bir sey olamaz mi sence sorun , dogrusu ben su sorunun cevabini ariyorum, Simdi ben ne yapsam daha mantikli olur ? rot cuya mi gidiyim lastigimi degistiriyim yoksa ne yapsam 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sağa veya sola çekme sebep olasılıkları başka konu, sizdeki vaka, zaten lastik değişince başlamış. lastiğin değiştiği gün arka tekeri yandan vurmuşsanız bilemem, ayrıca arka dingilde sroun olsa, rot ayarında görülürdü.

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Çağlar Bayur yazdı:

sağa veya sola çekme sebep olasılıkları başka konu, sizdeki vaka, zaten lastik değişince başlamış. lastiğin değiştiği gün arka tekeri yandan vurmuşsanız bilemem, ayrıca arka dingilde sroun olsa, rot ayarında görülürdü.

o zaman rot ayarina tekrardan gitmeye hic gerek yok abi heralde

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çekme varsa araba bir yöne kendisi yönleniyor ise lastik tabanı bozuk demektir

rotçu birşey yapamaz. rot a girer, ön arka suspanyion vs geometrisi bozuktur o ayrı

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Çağlar Bayur yazdı:

çekme varsa araba bir yöne kendisi yönleniyor ise lastik tabanı bozuk demektir

rotçu birşey yapamaz. rot a girer, ön arka suspanyion vs geometrisi bozuktur o ayrı

peki abi sag on ve sol onu degistiriyim nediyim bakiyim fark var mi ? 

Tulak Akan yazdı:

peki abi sag on ve sol onu degistiriyim nediyim bakiyim fark var mi ? 

yada nasil anlasilir lastik de sorun olup olmadigi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tulak Akan yazdı:

yada nasil anlasilir lastik de sorun olup olmadigi

yukarıda yazıldığı gibi çapraz değişip denenir

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Çağlar Bayur yazdı:

tamamdir abi cok sagolun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Çağlar Bayur yazdı:

caglar abi boyle sursem sorunu bulana kadar dusuk hizlarda abi cunku ise gidip gelmem lazim bir problem olur ekstra bi sikinti yapar mi ? bu titreme ve sola cekmeden dolayi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sorun olmaz işe gidilecek tabii, olan olmuş ta, km yaptıkça o lastikleri değişmezler.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Çağlar Bayur yazdı:

https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2020-Winter-Tyre-Market-Overview---52-Tyre-Braking-Test.htm

ıslak zeminde dikkatli olmalı, fren test değerleri oldukça kötü. vesile ile petleastan bir tık iyi o sonuncu olmuş.

bence lastikler sorunlu.. gayet açık.

Görmemişim bunu, eyvahlar olsun petlas, starmaxx çok fena. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Erakçora yazdı:

Görmemişim bunu, eyvahlar olsun petlas, starmaxx çok fena. 

2 ton jeep le fırın duvarına dalmaktan son anda kurtulmuştum petlas kışlık ile

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Önceden bu kadar gerilerde kalmıyordu, diğerleri gelişmiş, petlas geride kalmış.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Jantı söküp lastiği jantın üzerinde çeyrek yada yarım tur attırıp balans yaptırın. Tabanda ki eğrilik düzelir. Bir kez başıma gelmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
(düzenlendi)

Bence sorun salıncaklarda. Siz lastikleri değiştirince farkettiniz sorunu veya daha çok göze batar oldu. Salıncakların burçları ömrünütamamlamış olsa gerek. Gaza basınca bir tarafa bırakınca diğer tarafa yönelme durumu oluyor mu? @Çağlar Bayurabi yanlış mı düşünüyorum sence?

Pejoda bu problemi yaşamıştım sorun salıncak burçlarında çıkmıştı. 

Yüksek hızda daha çok hissettirir. 

tarihinde Oğuzkan Erışık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Siz bence araştırıp bu işi bilen bir öndüzenciye gidin. Sorun soruşturun. Sen bilmiyorsan bir tanıdığın biliyordur. Oda bilmesse onun tanıdığı bilir. Bir bilen mutlaka vardır. O şekilde araç sürmek tehlikelide başka yerlerdende sorun çıkmasa bari. Parasızlığın gözü kör olsun. Bu memlekette paran yoksa selam bile vermezler. Benim görüşüm; eğer siz jantları biryere vurmadıysanız sorun lastiklerden olması lazım. Yazıp anlatmak istediklerinizden bunu anladım. Rotlarınızda ve salıncaklarınızda sorun olsa, dönüşde, firenlemede, parke yolda ve driksiyon hissiyatından mutlaka anlaşılırdı. En azından bir sorun varmış gibi gelirdi size.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Oğuzkan Erışık yazdı:

Salıncakların burçları ömrünütamamlamış olsa gerek. Gaza basınca bir tarafa bırakınca diğer tarafa yönelme durumu oluyor mu?

o hareketi oynak burç varsa yapar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Mert Gulkokan yazdı:

starmaxx ile petlas aynı lastik

starmaxx alt marka ama yurtdışı pazarı için yapılmış

aynı banttan çıkıyor aynı desene sahip

starmaxx daha iyi yağmurda ilginç vallahi ilginç

Aynı sayılır, Küçük bir ölçüm hatası

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

o hareketi oynak burç varsa yapar

Tofaşlarda çok olan hadise mi o?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu

Lastikciden emaneten lastik alıp taktirsaniz sorun varsa başka şekilde arayıp yoksa lastik üzerine yoğunlaşmak mantıklı değil mi tabi tanıdık bir yer olması lazım bunun icin

Yorum bağlantısı
Tulak Akan

Abi gittim mekanige sagdakini sola soldakinide saga taktik  bu sefere arac saga cekiyor. Demekki bu lastik gelirken ya ezildi yada bi sey oldu kesin , tek lastik alicaz demekki simdi bi de ona bi para vericez....

Ama lastiklerden yagmurda gercekten memnunum karda hic denemedim abi simdilik ama bakalim 

Allah utandirmasin ne diyim

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tulak Akan yazdı:

Abi gittim mekanige sagdakini sola soldakinide saga taktik  bu sefere arac saga cekiyor. Demekki bu lastik gelirken ya ezildi yada bi sey oldu kesin , tek lastik alicaz demekki simdi bi de ona bi para vericez....

Ama lastiklerden yagmurda gercekten memnunum karda hic denemedim abi simdilik ama bakalim 

Allah utandirmasin ne diyim

lastiğin üretiminde hata olabilir. değiştirsinler. senin hatan değil. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...