İçeriğe Yönlendir

2021 Asgari Ücretleri

Ali Darbaz

Recommended Posts

Aydın Sert

Daha belli olmadı ki.

O rakam TÜİK in önerisi idi.

Komisyon bir kere daha toplanma kararı aldı sanırım.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Mert Gulkokan yazdı:
Aydın Sert yazdı:
Daha belli olmadı ki.
O rakam TÜİK in önerisi idi.
Komisyon bir kere daha toplanma kararı aldı sanırım.

Sanırım 2800 teklifi geldi biz ona rağmen 3000 yaptık diye reklam yapacaklar sonra her şeye zammmmmm

Geçen seneki zamda da almadan erimişti.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Tuik in ağır iş kolu için önerisi... Daha belli olan birsey yok 

Yorum bağlantısı
Emre Demir
(düzenlendi)

TÜRK-İŞ, Eylül ayında 4 kişilik bir ailenin açlık sınırını 2 bin 447 lira 72 kuruş, yoksulluk sınırını ise 7 bin 973 lira 2 kuruş olarak hesapladı.

Söylenecek bir şey yok.

Son 6 ayda bu rakamların üstüne en az yüzde 50 koymak lazım

tarihinde Emre Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Emre Demir yazdı:

TÜRK-İŞ, Eylül ayında 4 kişilik bir ailenin açlık sınırını 2 bin 447 lira 72 kuruş, yoksulluk sınırını ise 7 bin 973 lira 2 kuruş olarak hesapladı.

Söylenecek bir şey yok.

Son 6 ayda bu rakamların üstüne en az yüzde 50 koymak lazım

Vay be yoksul bile değilim, Açlık sınırı ile Yoksul arasında kalan güruha ne deniyor. Sefilmi :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ali Darbaz yazdı:

Vay be yoksul bile değilim, Açlık sınırı ile Yoksul arasında kalan güruha ne deniyor. Sefilmi :D

Victor Hugo ismi koyalı çok oldu yahu Sefiller diye

• Beğen 2
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Ali Darbaz yazdı:

Aynen, yoksul bile olamıyoruz. Maaşlara iyi bir güncelleme lazım 🙄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

7bin tl ile nasıl yoksul olunuyor merak ettim. İyi para ve ekonomi bilen birikim yapar kasmadan

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

EV kredisi bitince kız üniversiteye başlıyor. Planlamamı buna göre yaptım. Bakalım yeni dünya düzeni planları altu üst edecekmi. BEn bu asgari ücrete çok umut bağladım. Senelik 70 bin giderimiz var.  Senede 70 bin kazanamazsak battık :D

Servet Aydın yazdı:

7bin tl ile nasıl yoksul olunuyor merak ettim. İyi para ve ekonomi bilen birikim yapar kasmadan

Bu paraya apartman diker babam. 12 daireli :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Servet Aydın yazdı:

7 bin altında düşünmeye başlıyorsun kısmaya başlıyorsun anlamında sanırım. Yoksul deyince yamalı pantalon kirli surat anlamında değil romandaki gibi. Ama mesela ayakkabı almayı erteliyorsun almıyorsun felan. 

Asgari ücretin genel dinamiklere uygun yürümesi lazım. Asgarinin artması ile sigortasız çalışma artacaktır. Halkın yüzde 40 dan fazlasının asgariden çalışıyor olmasının ya da çalışıyor görülmesinin  arkasındaki asıl nedenlere bakmak lazım. 

Bir de bunun tüm şehirlerde aynı anlama gelmediğini de bilmek lazım. 

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Haluk Şentürk yazdı:

maaşını asgari ücretle mi alıyorsun 😉

Farzetti alıyorum :D , Hipermiller tasarruflar parçalar yerine oturmuyor mu . :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Büyük şehirler pahalı. Asgari ücret alanların pek bu şehirlere yaklaşmaması lazım. Bunları çalışıtracak olanların da.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

7 bin altında düşünmeye başlıyorsun kısmaya başlıyorsun anlamında sanırım. Yoksul deyince yamalı pantalon kirli surat anlamında değil romandaki gibi. Ama mesela ayakkabı almayı erteliyorsun almıyorsun felan. 

Asgari ücretin genel dinamiklere uygun yürümesi lazım. Asgarinin artması ile sigortasız çalışma artacaktır. Halkın yüzde 40 dan fazlasının asgariden çalışıyor olmasının ya da çalışıyor görülmesinin  arkasındaki asıl nedenlere bakmak lazım. 

Bir de bunun tüm şehirlerde aynı anlama gelmediğini de bilmek lazım. 

Asgari ücretli baba , kızına notebook alamaz. Alamaz ise ben iş yapamam. İş yapamazsam çoçuğu okutamam, krediyi ödeyemem. Bunalr hep uc uca geçmiş şeyler. 

Asgari ücret artsınki 3000 liralık notebooku satın alabilsin vatandaş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

Küçük yazlık ilçelerde pahalı
2 oda 1 salon ev marmaris merkezde 850 bin tlden başlar
Eli ayağı düzgün 2 oda 1 salon kirası da en kötü 2000 tl
40 yıllık dubleks dairemizi merkezde diye 2200 den kiraya verdik millet havada kaptı valla

Marmaris referans dışı. Sivas Hafikde ev kiraları 500 800 arası :) 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Mert Gulkokan yazdı:

Küçük yazlık ilçelerde pahalı
2 oda 1 salon ev marmaris merkezde 850 bin tlden başlar
Eli ayağı düzgün 2 oda 1 salon kirası da en kötü 2000 tl
40 yıllık dubleks dairemizi merkezde diye 2200 den kiraya verdik millet havada kaptı valla

Ülkenin en güzel yeri, şampiyonalar ligi , normal.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Tok açın halinden anlamaz diye bir söz vardır. Parti ayrımı yapmadan söylüyorum,  Amaç millete hizmet etmek ise , MV maaşlarını kaldırsınlar , Makam ve koruma araçlarını azaltsınlar, tüm aileyi ömür boyu kapsayan sigortayı iptal etsinler, bir dönemden görev yaptıktan sonra emeklilik olmasın, yemekhanede fiyatlar normal olsun, kısaca tasarruf yapılsın , yapılan tasarruf ile fabikalar , okullar , bilim merkezleri inşa edilsin. Kısaca gelişmiş ülkelerin seviyesinde üretim yapalım, eğitim alalım ve şu gelir dağılımındaki adaletsizlik düzeltilsin.

Bir tarafta asgari ücret yetmediğini için hergün fazladan mesai yapıp evine ekmek götürmeye çalışan kesim, diğer tarafta mayback ile gezen ve ejder meyveli smotie yiyen bir kesim. Yazıktır günahtır.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

Asgari ücretin ne kadar arttığının bir önemi yok bence. Kimse sanmasın daha iyi şartları oluşacak. Asgari ücrete yapılan zam piyasada herşeye zam yapılacak. Yani yine çöp. Her sene olduğu gibi. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Asgari ücret artsınki 3000 liralık notebooku satın alabilsin vatandaş. 

Yaş o iş. Zam olunca 3000 liralık notebook fiyatı artmayacak mı? 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

Yaş o iş. Zam olunca 3000 liralık notebook fiyatı artmayacak mı? 

Daha önce kredi ile alan varsada , kredi kartındaki borcu daha hızlı kapatacaktır. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Daha önce kredi ile alan varsada , kredi kartındaki borcu daha hızlı kapatacaktır. 

Mevcut ödemeleri rahatlatır evet. Ama sonrası sıkıntı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...