İçeriğe Yönlendir

2020 Compass S Limited 4wd

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

Arkadaşlar bu araç yeni alındı, aileye ait bir araç. Ben muhalefet etsemde dinletemedim. Neyse direksiyon egea birkere... Yalıtım da egea s-limited edisyon ayarında. Ama görünüşü çok şık bir model. 19" jantları var, her tür donanımı mevcut, bu modelde tavanda cam yada sunroof yok. 1.4 motor otomatik vites 170 hp. İçi dışı iç tavanı trimler herşey tamamen siyah, mercekli farları var ama ahalojen sanırım tam olarak anlayamadım graip bir merceği var çünkü. Adaptif hız sabitleme var, tmapona kamera koymuşlar, şerit değiştirme kontrolü, ölü nokta kontrolü ve müdehalesi, otomatik park sistemi, elektirkli el freni, sürekli 4 çeker sistemi var. orta defansiyel kiliti de var. Süspansiyon çok iyi hissettirmesine rağmen, Jantlar 19 lasitkler incecik ve kazık gibi, stepne yok, elektrikli pompa ve tamir kiti var. Deri koltuklar ısıtmalı soğutmalı deri, direksiyon ısıtmalı. Otomatik klima, mutimedia ekranı, elektrikli koltuklar vs var. Motor gücü yeterli ve iyi bir dinamizm sağlıyor ancak alt devirde tam otomatik şanzıman performansı törpülüyor. 0-100 performansı 10 sn ni biraz altında olmalı. Bu arada Alpine markalı müthiş bir ses sistemi var. Keşke cam yalıtımı ve motor kaputu yalıtımı daha fazla olsaymış. Direksiyonun tepkisi yeterli ve viraj içinde hissi güzel zaten 4 çeker hemen devreye giriyor. Kasislerde içeriye sert darbe yansımıyor. Deneyimlerimi yazarım kulanabildiğim zaman.

Ama şu bir gerçek ki Fiat girdiği yeri bozuyor! 2000 lerin jeep kalitesi kesinlikle yok.  Şimdi sıra PSA grubunda. Virüs gibi marka. Kasko işleri için @Mehmet Ozyurek e teşekkür ederiz.

50750684297_c0dc0061e2_h.jpg

• Beğen 31
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Evlatlık alımı başladıysa hazırım hemen geleyim.. :)

Şaka bir yana güzel günlerde kullanın, kazasız belasız..

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Geçen ay test etme şansım oldu çok güzel bir araç,

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Kazasız belasız sürüşler.

Bir arkadaşım Tiguan ve Compass arasında kalmıştı tiguanı tercih etti ben Compass ı tercih ederdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Burak Kuşçu yazdı:

Geçen ay test etme şansım oldu çok güzel bir araç,

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Kazasız belasız sürüşler.

Bir arkadaşım Tiguan ve Compass arasında kalmıştı tiguanı tercih etti ben Compass ı tercih ederdim.

Eş özellikteyse ben tiguanı seçerdim. VW olmasına "rağmen"

Volvo XC40 olabilirdi çok daha kaliteli bir otomobil ama seçenek yoktu ve giriş seviyesi donanımına göre daha pahalıydı.

Yorum bağlantısı

hayırlı uğurlu olsun. doblo maxi miydi bunlar neydi alt yapı

yoksa renegade miydi doblo olan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

egea altyapılıdır olsa olsa :)

renegade için doblo diyorlar. sahiplerine sormalı bilemedim şimdi.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

4 çeker, benzinli 1.4 170 hp bu araba.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Hayırlı olsun.

Alfa'yı servise götürdükçe bakıyordum bunlara, tipi güzel gibi ama hep de olmamış bir şeyler varmış gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Kazasız belasız inşallah. Arabayı tanımam ama motorundan bence memnun kalacaksınız. Karakterli makine. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

daha iyisi sizlerin olsun.

Alptuğ Özcan yazdı:

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Daha detaylı fotoğraflar bekliyoruz

sıra bana gelirse, kullanıp çekerim.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
egea altyapılıdır olsa olsa [emoji4]

renegade için doblo diyorlar. sahiplerine sormalı bilemedim şimdi.
Terbiyesiz onlar, dinlemeyin siz onlari [emoji14]
Hayirli olsun. Bende ince stepne ariyorum benimkine. Aklinizda olsun :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Hayırlı olsun . Kazasız belasız . Muhtemelen 500x de ki 170 beygir motor ve otomatik şanzıman var. Şanzıman 9 ileri idi hatırladığım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben beğendim. alırım şahsen.  Güle güle kullanın. 

Kaskosu da güzel oldu. Bir iş içime sinen şekilde bitince çok huzurlu oluyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...