İçeriğe Yönlendir

2020 Compass S Limited 4wd

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray
(düzenlendi)

gitti konu... land var satılık 170 bin. pfff

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
Sani Gerşon yazdı:

Hocam geçmiş olsun. Nasılsınız?

Teşekkür ederim Sani Bey iyiyim hamd olsun. 1 hafta evde kaldım. Çok şükür zorlanma ağırlaşma vs olmadı. E hastalar da rahat bırakmadı başladık mecburen. 

Servet Aydın yazdı:

Sigara içen adama bişey olmaz. Bknz ben

Bak buna sanırım ben de katılıyorum artık abi. Bu yönde 3-4 yayın çıkmıştı mayıs ayında Fransa menşeili. O zaman yok falan demiştik ama klinik gözlemim gerçekten sigara içenlerin yakalanma ve hastalığı atlatma durumlarında daha avantajlı oldukları yönünde. Ama yine de başlamayı önermiyoruz :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Dilmen yazdı:

Teşekkür ederim Sani Bey iyiyim hamd olsun. 1 hafta evde kaldım. Çok şükür zorlanma ağırlaşma vs olmadı. E hastalar da rahat bırakmadı başladık mecburen. 

Bak buna sanırım ben de katılıyorum artık abi. Bu yönde 3-4 yayın çıkmıştı mayıs ayında Fransa menşeili. O zaman yok falan demiştik ama klinik gözlemim gerçekten sigara içenlerin yakalanma ve hastalığı atlatma durumlarında daha avantajlı oldukları yönünde. Ama yine de başlamayı önermiyoruz :) 

geçmiş olsuna gelip öpesim geldi :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kapı çıtaları aldım bu araca. kocaman kapısı var ortada bant yok. ilk alışveriş merkezinde kapı göçüğü olur...

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Dogan Arsiray yazdı:

Arkadaşlar bu araç yeni alındı, aileye ait bir araç. Ben muhalefet etsemde dinletemedim. Neyse direksiyon egea birkere... Yalıtım da egea s-limited edisyon ayarında. Ama görünüşü çok şık bir model. 19" jantları var, her tür donanımı mevcut, bu modelde tavanda cam yada sunroof yok. 1.4 motor otomatik vites 170 hp. İçi dışı iç tavanı trimler herşey tamamen siyah, mercekli farları var ama ahalojen sanırım tam olarak anlayamadım graip bir merceği var çünkü. Adaptif hız sabitleme var, tmapona kamera koymuşlar, şerit değiştirme kontrolü, ölü nokta kontrolü ve müdehalesi, otomatik park sistemi, elektirkli el freni, sürekli 4 çeker sistemi var. orta defansiyel kiliti de var. Süspansiyon çok iyi hissettirmesine rağmen, Jantlar 19 lasitkler incecik ve kazık gibi, stepne yok, elektrikli pompa ve tamir kiti var. Deri koltuklar ısıtmalı soğutmalı deri, direksiyon ısıtmalı. Otomatik klima, mutimedia ekranı, elektrikli koltuklar vs var. Motor gücü yeterli ve iyi bir dinamizm sağlıyor ancak alt devirde tam otomatik şanzıman performansı törpülüyor. 0-100 performansı 10 sn ni biraz altında olmalı. Bu arada Alpine markalı müthiş bir ses sistemi var. Keşke cam yalıtımı ve motor kaputu yalıtımı daha fazla olsaymış. Direksiyonun tepkisi yeterli ve viraj içinde hissi güzel zaten 4 çeker hemen devreye giriyor. Kasislerde içeriye sert darbe yansımıyor. Deneyimlerimi yazarım kulanabildiğim zaman.

Ama şu bir gerçek ki Fiat girdiği yeri bozuyor! 2000 lerin jeep kalitesi kesinlikle yok.  Şimdi sıra PSA grubunda. Virüs gibi marka. Kasko işleri için @Mehmet Ozyurek e teşekkür ederiz.

50750684297_c0dc0061e2_h.jpg

Güzel günlerde, kazasız belasız... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Hayırlı olsun hocam. Fiat biraz aşağı çekmişse de kaliteyi, güvenmedikleri aracın üzerine jeep logosu koymazlar diye düşünüyorum. Yine fiata rağmen görece oldukça kalitelidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

daha iyisi sizlerin olsun.

focusum var zaten :f1:

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Sahın yazdı:

Hayırlı olsun hocam. Fiat biraz aşağı çekmişse de kaliteyi, güvenmedikleri aracın üzerine jeep logosu koymazlar diye düşünüyorum. Yine fiata rağmen görece oldukça kalitelidir.

araçla çok sınırlı zamanım oldu. ilk gün ben teslim aldım 15 km kadar kullandım ertesi gün de kışlık lastik taktırıp kısa bir tur attım ve yan çıtaları yapıştırdım.

olay şöyle:

eskiden bir jeep ürününe bindiğinizde, ortalama bir kaliteyle karşılaşırdınız ama bu kalite heryerde aynı idi. yani parça birleşimi, materyaller, akseuarlar vs tam olarak verdiğiniz  paranın karşılığı idi. ya keşke şurası da şöyle olsa yada yalıtım iyi olsa filan demezdiniz  0 km de alınan, 2009 model jeep sahibiyim, önceden babama aitti. 5 senedir eşim biniyor çouklarla, yıllardır bana kaldığı yok ama, bu araç yeniyken de his aynıydı. para verdin ve aldığın hizmete değdi.

fiat geldiğinden beri daha lüksmüş gibi görünen, gösterişli daha pahalı ama daha az kaliteli araçlar satılıyor. sağa sola oynayan far düğmesi modülü olurmu yahu? ama bunu görmezsek ekran, göstergeler, direksiyon vs harika. yani nasıl desem neye benzetsem... xiaomi gibi birşey jeep şu anda. evet gerçekten işe yarıyor ve gerçekten kötü değil ama burada vergiler nedeniyle bu kadar pahalı. zaten harbi jeep modelleri satılmıyor amerikan kıtasına uygulanan gümrük ile ilgili vergiler yüzünden. premium olmak için akseuar basmışlar arabaya, herşey var ama ruh yok. ortadoğuda sıradan bir gün. eskiden en baz model premium araba bile premium hisettirirdi varsın kliması bile olmasın.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Dogan Arsiray yazdı:

araçla çok sınırlı zamanım oldu. ilk gün ben teslim aldım 15 km kadar kullandım ertesi gün de kışlık lastik taktırıp kısa bir tur attım ve yan çıtalar yapıştırdım.

olay şöyle:

eskiden bir jeep ürününe bindiğinizde, ortalama bir kaliyetle karşılaşırdınız ama bu kalite heryerde aynı idi. yani parça birleşimi, materyaller, akseuarlar vs tam olarak veridğiniz paranın karşılığı idi. ya keşke şurasıda şöyle olsa yada yalıtım iyi olsa filan demezdiniz  0 km de alınan, 2009 model jeep sahibiyim, önceden babama aitti. 5 senedir eşim biniyor çouklarla, yıllardır bana kaldığı yok ama, bu araç yeniyken de his aynıydı. para verdin ve aldığın hizmete değdi.

fiat geldiğinden veri daha lüksmüş gibi görünen, gösterişli daha pahalı ama daha az kaliteli araçlar satılıyor. sağa sola oynayan far düğmesi modülü olurmu yahu? ama bunu görmezsek ekran, göstergeler, direksiyon vs harika. yani nasıl desem neye benzetsem... xiaomi gibi birşey jeep şu anda. evet gerçekten işe yarıyor ve gerçekten kötü değil ama burada vergiler nedeniyle bu kadar pahalı. zaten harbi jeep modelleri satılmıyor amerikan kıtasına uygulanan gümrük ile ilgili vergiler yüzünden. premium olmak için akseuar basmışlar arabaya, herşey var ama ruh yok. ortadoğuda sıradan bir gün. eskiden en baz model premium araba bile premium hisettirirdi varsın kliması bile olmasın.

Hocam, zaten yıllar ilerledikçe kalite düşüyor (bence) ve ruh kalmıyor. 1998 model astra f ile tanıştım ben opel ile. Moturun homurtusuna, süspansiyonların kesme taş yolda bile tıs tıs ederek beni sarsmayışına, ne bileyim, koltuğunun kumaşına falan hastaydım. Sonra astra G aldım. Donanım artmıştı ancak, malzeme ve işçilik kalitesi olarak F daha iyiydi. Arkadaşımın H'si vardı, G kesinlikle daha iyiydi. Müdürüm J kullanıyor, her yer plastik. Her yer donanım, ama her yer plastik. Bakıyorum, o kadar belli ki vasat malzeme kalitesi ve vasat işçilik. Tamam belki motoru iyi, belki yeni, belki güzel araç. Ama ben astra f'de gördüğüm muazzam işçiliği J'de görmüyorum. Ama bu J'yi F'den kötü yapmıyor. Daha güvenli, daha ekonomik, daha güçlü, daha donanımlı sonuç olarak J. Maalesef otomotiv buna gidiyor. Mesela kadife görmüyorum artık araçlarda. Göğüs, kapı içi sert plastiğe döndü çoktan. Eskiden ne güzeldi oysa ki. Hiç hoşnut değilim ama işte gidişat bu hocam maalesef...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

herşey var ama ruh yok. ortadoğuda sıradan bir gün. eskiden en baz model premium araba bile premium hisettirirdi

karton bardakta 50 kr luk kahveyi 25TL ye almak için sıra bekleyen, sokakta ayakta.... bir kitle var artık. argenin suçu değil bu

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Doğan Arşiray

bir kavsakta araca caprazdan takti bir yasli teyzem. nenem sari kirmiziya donerken gecmis , arka caprazdan gelip, on sag koseye takmis. ufak tefek hasarlar vardi servise biraktik. @Mehmet Ozyurekdestek oldu. 

• Beğen 2
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Dogan Arsiray yazdı:

bir kavsakta araca caprazdan takti bir yasli teyzem. nenem sari kirmiziya donerken gecmis , arka caprazdan gelip, on sag koseye takmis. ufak tefek hasarlar vardi servise biraktik. @Mehmet Ozyurekdestek oldu. 

Taktı..  gecti gitti saniliyor..

Sevmiyorum boyle isleri.. neyse cana gelmesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...