İçeriğe Yönlendir

300 Araba Yanmazsa Teşekkür Gelir mi?

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Kurumsal firma maaş kesemez. Prim keser. Maaş kesintisi yapmak çok büyük ceza ve yaptırıma sebeb olabilir. Sgk da maddeler var. 

prim? ocakbaşı açılsın anlatırım prim hikayesini

Mehmet Ozyurek yazdı:

Doğuşta olsan 15 gün tatile gönderirdi seni :)

doğuşun sıfırları kapalı garajda

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur yazdı:

prim? ocakbaşı açılsın anlatırım prim hikayesini

doğuşun sıfırları kapalı garajda

iyi malı sokağamı atsınlar yahu sonra nasıl selam verdiğinde 10 bin istiycekler :D 

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Çağlar Bayur yazdı:

.......

teşekkür maili atan da  olmamıştı....

sonra çalıları budadılar ama...

Caglar Abi, calilari budayana tesekkur etmislerdir

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Sonra bir baktım üstümde yangın söndürücü var [emoji51] eb3c03b2230bb1f260e393629ef147b9.jpg

• Beğen 2
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
Çağlar Bayur yazdı:

Geçmiş zaman, güneşli bir pazar günü, o zamanlar yutup yok, tatil günümde çalıştığım servise uğradım, genel temizlik yapanlar ve güvenlik var. oturuduk bir çay içtik biraz sohbet ettik, servisten çıktım 300 mt gibi yol almışken(bayi büyük), dumanı fark ettim, sıfır araç otoparkındaki çalılar tutuşmuş... yaz başından beri bu çalıları kesin çok uzadı diye bilgi vermiştim boyları araba tavanına uzamıştı (benim işim değil ama burnumuzu sokuyoruz)...

tak geri vitese, tam gaz tekrar girişe dön, kapıdaki güvenliğe bağırdım çalı yanıyor itfaiyeyi arayın diye,

yangının başladığı yer sıfır araçların park ettiği çayırlığın ucu. yanan yere araba ile girmek mümkün değil, servisten 50 kg lık tüpü kaparken temizlikçilere bağırıyorum, tüpleri kapan gelsin diye,

sıfır arabaları çizmeden, duman içinde , tüplerle birlikte çalılara indik, 8-10 civarı büyük tüp, 15 ten fazla ufak 5-8 kg civarı tüp ile yangını söndürdük.

tüpleri geriye servise getirdik girişe dizdik.

pazartesi günü oldu, tüp sayımı ve vaka bilgisini üst yönetime verdim, güvenlik şirketi taşeron idi, sahibi geldi tutanak yazdık (iso belgemiz var onun için zorunlu işlem)

İK dan algıları açık bir arkadaş ile sohbet ederek, sıfır araç otoparkının sigortasının hiç yapılmadığı bilgisine de ulaşmış oldum...

salı, çarşamba, perşembe, cuma, ve öteki hafta üstüne haftalar geçmişti, yönetimden geri dönen, mail de olsa karşı odadan teşekkür maili atan da  olmamıştı....

Abi bu bizim işte de böyle. Mesela koruyucu hekimlik yaparsın birini kanser olmaktan kurtarırsın bir anlam ifade etmez ama 7 cmlik kanseri 5 saatlik ameliyatla temizlersin millet alkışlar hasta ve hasta yakınları. Aslında alkışlanacak durum bu değil birinci durumdur ama maalesef ülkemizde pek prim yapmaz. Bence doğrusunu yapmışsın. Eline yüreğine sağlık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Ben konuyu bir adım daha ileriye götüreyim.

Bizler gibi bakım onarım isleri ile uğraşan Formen teknisyen tekniker mühendis yada ustalar en son yaptıkları iş kadar iyiler.Kaleciler gibiyiz 10 tane top çıkartırsın onlarca arıza halleder işletmeyi zarardan kurtarırsın olağan derler tek gol yersin yada arızanın birinde tırmalarsın başarısız oldu derler.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Çağlar Bayur yazdı:

Geçmiş zaman, güneşli bir pazar günü, o zamanlar yutup yok, tatil günümde çalıştığım servise uğradım, genel temizlik yapanlar ve güvenlik var. oturuduk bir çay içtik biraz sohbet ettik, servisten çıktım 300 mt gibi yol almışken(bayi büyük), dumanı fark ettim, sıfır araç otoparkındaki çalılar tutuşmuş... yaz başından beri bu çalıları kesin çok uzadı diye bilgi vermiştim boyları araba tavanına uzamıştı (benim işim değil ama burnumuzu sokuyoruz)...

tak geri vitese, tam gaz tekrar girişe dön, kapıdaki güvenliğe bağırdım çalı yanıyor itfaiyeyi arayın diye,

yangının başladığı yer sıfır araçların park ettiği çayırlığın ucu. yanan yere araba ile girmek mümkün değil, servisten 50 kg lık tüpü kaparken temizlikçilere bağırıyorum, tüpleri kapan gelsin diye,

sıfır arabaları çizmeden, duman içinde , tüplerle birlikte çalılara indik, 8-10 civarı büyük tüp, 15 ten fazla ufak 5-8 kg civarı tüp ile yangını söndürdük.

tüpleri geriye servise getirdik girişe dizdik.

pazartesi günü oldu, tüp sayımı ve vaka bilgisini üst yönetime verdim, güvenlik şirketi taşeron idi, sahibi geldi tutanak yazdık (iso belgemiz var onun için zorunlu işlem)

İK dan algıları açık bir arkadaş ile sohbet ederek, sıfır araç otoparkının sigortasının hiç yapılmadığı bilgisine de ulaşmış oldum...

salı, çarşamba, perşembe, cuma, ve öteki hafta üstüne haftalar geçmişti, yönetimden geri dönen, mail de olsa karşı odadan teşekkür maili atan da  olmamıştı....

Görevini yapmışsın ne teşekkürü... 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Metin Akbal yazdı:

Lütfen Türkiye de yaşıyoruz :)

izin verende kabahat.  başıma böyle birşey gelse kendim gidip yakarım :):)

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Çağlar abi üzülme, aklıma tam da bu olayla ilgili bir atasözü geldi. 'İyilik yap denize at, balık bilmezse Halık bilir.'

VIA_A1_1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...