İçeriğe Yönlendir

Ford Ka Stop Etme Sorunu

Mertcan Yavuz

Recommended Posts

Mertcan Yavuz

Arkadaşlar selamlar aranizda yeniyim aracim 98 ford ka durunca ve yavaşlayince stop ediyor ustaya sordum siboplar yanik olabilir dedi sorun bu oldugunu tahmin etmiyorum yardimci olurmusunuz ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mertcan Yavuz yazdı:

Arkadaşlar selamlar aranizda yeniyim aracim 98 ford ka durunca ve yavaşlayince stop ediyor ustaya sordum siboplar yanik olabilir dedi sorun bu oldugunu tahmin etmiyorum yardimci olurmusunuz ?

motoru biraz rahat vermeli ilk baştan girişmez pistona subaba... yolda giderken ışıklara yaklaştık diyelim , debryaja basınca rölanti aniden düşüyor, sonra da stop mu ediyor?

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Ooo usta direk kafadan girmiş. Tabii Ka ların hastalığı varsa onu bilemem ama Önce bujiler, buji kabloları, rölanti sensörü, bobin gibi ateşleme elemanlarına bakılmalı diye düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Mertcan Yavuz
Çağlar Bayur yazdı:

motoru biraz rahat vermeli ilk baştan girişmez pistona subaba... yolda giderken ışıklara yaklaştık diyelim , debryaja basınca rölanti aniden düşüyor, sonra da stop mu ediyor?

Aynen abi yaklaştim debriyaja basip vitesi küçültüyorum stop ediyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mertcan Yavuz yazdı:

Aynen abi yaklaştim debriyaja basip vitesi küçültüyorum stop ediyor

hız sensörü soketi takılı mı ?

Yorum bağlantısı
Mertcan Yavuz

Yeri nerde ustam . 

Birde az once bi ustaya gösterdim rolanti ayarlayicisi bozuk dedi fişi çikardi rolanti yükselmedi takinca da ayni ondan olabilir mi ?

Çağlar Bayur yazdı:

hız sensörü soketi takılı mı ?

Yeri nerde ustam . 

Birde az once bi ustaya gösterdim rolanti ayarlayicisi bozuk dedi fişi çikardi rolanti yükselmedi takinca da ayni ondan olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mertcan Yavuz yazdı:

Yeri nerde ustam . 

Birde az once bi ustaya gösterdim rolanti ayarlayicisi bozuk dedi fişi çikardi rolanti yükselmedi takinca da ayni ondan olabilir mi ?

Yeri nerde ustam . 

Birde az once bi ustaya gösterdim rolanti ayarlayicisi bozuk dedi fişi çikardi rolanti yükselmedi takinca da ayni ondan olabilir mi ?

sonu gelmeyen arıza aramaların başlangıcı da aynen böyle başlıyor. KA da teker dönerken devir yükselten yazılım vardır, bunun için de hız sensörü bilgisi geliyor mu önce ona bakılır.

Yorum bağlantısı
Mertcan Yavuz
Çağlar Bayur yazdı:

sonu gelmeyen arıza aramaların başlangıcı da aynen böyle başlıyor. KA da teker dönerken devir yükselten yazılım vardır, bunun için de hız sensörü bilgisi geliyor mu önce ona bakılır.

Ona bilgisayarla mi bakiyorlar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Önce hız sensörü ve rölanti valfi kontrol edilecek. Ankara'da Öner Oto Tuncay usta'yı çok överler.

Kronik problemdir, kolay çözülür, sıkıntı yapmayın. Subap ayarı mecburidir ancak bu kadarına sebep vermez.

Yorum bağlantısı
Mertcan Yavuz
Sani Gerşon yazdı:

Önce hız sensörü ve rölanti valfi kontrol edilecek. Ankara'da Öner Oto Tuncay usta'yı çok överler.

Kronik problemdir, kolay çözülür, sıkıntı yapmayın. Subap ayarı mecburidir ancak bu kadarına sebep vermez.

Çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Celal ışık

Ankarada oturup bilgisayara bağlama ihtiyacı olan ford ka ci arkadaşlara yardımcı olurum bana ulaşsınlar özelden boşuna ustalara bi ton para harcamasınlar elimden geliyorsa bazı sorunlarını da çözerim 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mertcan Yavuz
Celal ışık yazdı:

Ankarada oturup bilgisayara bağlama ihtiyacı olan ford ka ci arkadaşlara yardımcı olurum bana ulaşsınlar özelden boşuna ustalara bi ton para harcamasınlar elimden geliyorsa bazı sorunlarını da çözerim 

Ustam nerdesin 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...