İçeriğe Yönlendir

Başlangıç Drone’u

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Eyüp Çetin yazdı:

Corby CX 007 var fakat çok hafif en ufak rüzgarda uçup gidiyor. Telefon bağlantısı da sağlıklı değil video çekerken kopuyor tavsiye etmem. Tamamen çocuk oyuncağı. Biraz hevesini alıp koyuyorsun kenara. Şöyle güzel bir ürün alıp zevkine varmak lazım. 

Corby ismini iyi duyurmuş. Alan herkes pişman

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

dji tello filan almak lazım en azından, belki. ama bunlardan düzgün video çekimi beklemeyin.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Yıllar önce Lily isminde sadece takip eden drone projesi vardı yürümedi o sanırım. Keşke bu tip drone modeli üretimi de olsa. 

Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez

Çoğu Kickstarter projesi gibi hayali şeyleri gerçek diyerek satmaya çalıştığından batmıştı Lily. Bir de tanıtım videolarını başka İHA ile çektiklerinden davalık olmuşlardı galiba. Mavic 2'de takip etme özelliği vardı yanlış bilmiyorsam.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Aden a55 dronu aldım. Bonus kart puanıyla bana 304tl’ye geldi. Dışarı çıkma kısıtlaması var ve hava yağmurlu, dışarıda deneyemedim ama evde küçük odada denedim. İlk izlenimlerim çok güzel. Kamerayı piksel piksel bekliyordum ama beklediğimden daha iyi çıktı. Kalkış, iniş, trim ayarlama güzel. Evde sabit bile duruyor. Sağa sola kaçma olayını trim ayarıyla ayarlayabiliyorsunuz. 3-5 kere kötü şekilde düştü. Pervaneleri vuracak kadar kötü düştü yani. Birinde sehpa ayağına, birinde duvara, birinde mama sandalyesi ayağına vurdu. Dron sağlam. Hala stabil :) uygulaması da güzel. Ayrıca çok hafif. 2 batarya var. Uygulama üstünden Foto çekiyor, video kaydediyor. En kısa zamanda dışarıda uçurup video atacağım. 

BC9396-AA-F2-C0-44-BA-A55-A-799162213074

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

baya büyükmüş. altına şöyle 150 200 gram birşey bantlayıp denesenize, uçabiliyormu?

araç kamerası bağlarız uçurunca nefis görüntüler çeker böylece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

baya büyükmüş. altına şöyle 150 200 gram birşey bantlayıp denesenize, uçabiliyormu?

araç kamerası bağlarız uçurunca nefis görüntüler çeker böylece.

Yarın deneyeyim :) araç kameramın da içindeki pil öldü. Sürekli bağlı çalışıyor maalesef. Onu halletmem lazım. Yalnız dron kaybolursa kamera da gider 😁

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

dronun pili kaç volt? dronun pilinden kablo çekelim. ayrıca pil taşımasın. kapasitörlü kameralarda olur.

bende bir tane böyle kamera var. bunu bir AV out çıkışı da var! bu kameraya bir 5.8 ghz verici ayarladım, zaten 5.8 ghz gözlüğüm var, süper görüntü aktarıyro inanamadım gözüme. öyleki fimi a3 dronun aktarımızında bile daha iyi oldu sonuç. şimdi kendim el işi dronumu yapınca kamera olarak bunu akacağım üzerine sanırım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

80 gramı 10cm kaldırabildi. Ama en düşük hız modundaydı. Orta ve hızlı seçeneği var ama evde açmadım sıkıntı olur diye. Dışarıda tekrar deneyecem

Dron pil 3.7v, 1600mah, 5,92wh. 

Kamera da 70mai pro. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

3.7 ise gucu yetmez bence.

Evet. 5v ile çalılıyordu, hatırladım. Kameraya yeni pil almak lazım

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

dronun videosunu isteriz

Keşke daha önce alsaydım. Memleket kuraklık yaşamazdı 😁

B6-EC2-F37-73-A6-4-DA3-9095-F3-B302-BC79

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

İki video çektim. 

ilk videonun yarısından sonra hızlı modu açtım. Hızlı modda sadece kontrol daha hızlanıyormuş meğersem. Dron hızında değişiklik yok. Ve biraz akrobasi yaptım odada 😁çok heyecanlı bence güzel sürdüm 2 günlük kullanıcı için

bu da dronun kendi kamera kaydı. Görüntü sabitleme falan yok tabi. Odada kısa mesafede anlık yön hareketleri yapınca video kötğ oluyor. Sabitken daha iyi çekiyor ama fiyatına göre bence iyi. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok başarılısın... 

Televizyona çarpmadın ve inişlerin güzel... Olmuşsun sen :)

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Çok başarılısın... 

Telefonda absolute rc simulator diye uygulama var. Drone simülatörü ile şu kullandığım dron tepkileri neredeyse aynı. O oyunda epey vakit geçirdim. Biraz da onun faydası var tabi. 

Alpay Sumer yazdı:

Az gülün yaa😄 ciddi ciddi drone izliyosun 😂

bu gülmüş halim. Normalde daha kötü 😁😁

Mehmet Ozyurek yazdı:

Çok başarılısın... 

Dji mavic mini 2 fiyat kovalıyorum. 5’e inerse direkt alacağım valla. Çok zevkliymiş dron kullanmak :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Köşe takımın güzelmiş :D 

Kamerası çok fena ,  ucuz mucuz ama gayet başarılı. 

Aleti kendi kamerasından sürebiliyormusun. Esas onu merak ediyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Köşe takımın güzelmiş :D 

Kamerası çok fena ,  ucuz mucuz ama gayet başarılı. 

Aleti kendi kamerasından sürebiliyormusun. Esas onu merak ediyorum. 

Dron uğruna evi de ifşa ettik 😄

tabi. Uygulaması var. Telefonu kumandaya takıyorsun. Kontrol edip, foto video çekebiliyorun sürerken. Ama dron uzaklaştıkça görüntü sanırım biraz takılıyormuş

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Parkta çocuklarla çekim yaptık :) rüzgar nispeten azdı. Dronu dışarıda kullanmak için hız seviyesini üçüncü kademeye almak lazım. Yoksa komutlar yetersiz kalıyor. Ama kumanda komutlarına tam itaat var. Kopma olmuyor. Uzaklık konusu da başlangıç dronu için gayet yeterli. Sanırım bi 30-40m uzaklaştı bizden. İki batarya var. Her biri ile en az 10-12dk uçulabiliyor

ilk video telefonla kendi çekimimiz. İkincisi dron kamerası

kendi kamerası vasat tabi. Telefon wifi ile görüntü alıyor. Dron uzaklaştıkça görüntü takılıyor. Ama yakın mesafede eh işte denebilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

alet guzel ucuyor. keske kendi uzerine kaydedebilseydi.

Kaydetse bile sarsıntı çok. Yani sabit durmuyor. ama yönlendirme kabiliyetini artırmak için bence çok ideal. 

Aksine dolar yükselmeye başladı. Dji’lara koyarlar şimdi zammı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

saniyedeki kare sayısı neden bu kadar düşük, böyle mi oluyor bunlar. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Evren Erakçora yazdı:

saniyedeki kare sayısı neden bu kadar düşük, böyle mi oluyor bunlar. 

Kare sayısı normaldir ama o görüntüyü telefona wifi ile gönderiyor. Evde yaptığım kayıtta takılma yoktu mesela. Dron uzaklaştıkça görüntü aktarma sıkıntı oluyor. Zaten amaç uçurmayı öğrenmek olunca kameraya hiç bakmıyorum ben. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...