İçeriğe Yönlendir

Daikin vs. Mitsubishi Electric

Burak Tokcan

Recommended Posts

Burak Tokcan

Merhabalar arkadaşlar.

Bu aralar klima almaya heveslendim ancak biraz kararsız kaldım. Yaşadığım bölge, klimayı taktıracağım oda vs. kriterlerine göre 18btu bir klima alacağım. İlk başta orta kalite bir marka almayı düşünüyordum fakat uzun vadede yakacağı elektriği göz önünde bulundurarak bu iki marka arasında tercih yapmak istedim. 

Düşündüğüm Daikin Sensira 18btu ile Mitsubishi Electric 18btu. Sizce bu iki klimadan hangisini neden seçmeliyim. Bu arada fiyat olarak aralarında pek bir fark bulunmuyor. Daikin 6 yıl garanti veriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Üçte bir fiyata klima varken değmez bence, yakacağı elektirikte çok aşırı farketmez, 10 yıla göre hesaplayın, elektirik parasını peşin ödemeyin sonra. 

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Burak Tokcan yazdı:

Merhabalar arkadaşlar.

Bu aralar klima almaya heveslendim ancak biraz kararsız kaldım. Yaşadığım bölge, klimayı taktıracağım oda vs. kriterlerine göre 18btu bir klima alacağım. İlk başta orta kalite bir marka almayı düşünüyordum fakat uzun vadede yakacağı elektriği göz önünde bulundurarak bu iki marka arasında tercih yapmak istedim. 

Düşündüğüm Daikin Sensira 18btu ile Mitsubishi Electric 18btu. Sizce bu iki klimadan hangisini neden seçmeliyim. Bu arada fiyat olarak aralarında pek bir fark bulunmuyor. Daikin 6 yıl garanti veriyor.

18bin BTU Finlux aldım. Aşırı memnunum. Eski konularıma bakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Bütçeniz hangisine müsaitse onu alın,hem soğutma hem ısıtma performansı sizi memnun eder 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Mitsubishi elektrik alın. Fazla para verebilirsiniz ama hem ses sorunu yaşamazsınız hem az yakar hemde gerçek anlamda verim alırsınız. Kısaca klimanın mercedesini alın. Fiat reno ile uğraşmayın.

Mutsubishi nin farklı isimde klimaları var . Alacaksanız mutlaka elektric modelini alın diğer modellerinden alacaksanız mutsubishi almanıza gerek yok. Ozaman ucuz klimalara bakabilirsiniz. Mutsubishi klima elektric tir diğerler modelleri diğer klima firmaları ile rekabet için üretilmiş modellerdir.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Mitsubishi nin electric olanı çok iyi. Uzun yıllar kullandım. Daikin de iyidir ama ben olsam Mitsubishi electric alırdım. Soğutma modunda yukarı üfleme özelliği çok konforluydu. Çarpmıyordu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Arda Bülent Güzel yazdı:

Mitsubishi elektrik alın. Fazla para verebilirsiniz ama hem ses sorunu yaşamazsınız hem az yakar hemde gerçek anlamda verim alırsınız. Kısaca klimanın mercedesini alın. Fiat reno ile uğraşmayın.

Mutsubishi nin farklı isimde klimaları var . Alacaksanız mutlaka elektric modelini alın diğer modellerinden alacaksanız mutsubishi almanıza gerek yok. Ozaman ucuz klimalara bakabilirsiniz. Mutsubishi klima elektric tir diğerler modelleri diğer klima firmaları ile rekabet için üretilmiş modellerdir.

Bence mitsu Electric bu kadar abartılacak bir klima değil, mercedes de abartılacak kadar bir otomobil değil zaten, o kadar para verip memnun olmamak da var, arıza durumunda garantisi bitince çok pahalıya malolacak bir klima almış oluyorsunuz, 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Göktürk yazdı:

Beko Arçelik...

Lg’den parayla teknoloji ve malzeme satın alıp üstüne sadece etiket basmıyorlar mı hocam?

Yanlış mı biliyorum?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Koray Demir yazdı:

Lg’den parayla teknoloji ve malzeme satın alıp üstüne sadece etiket basmıyorlar mı hocam?

Yanlış mı biliyorum?

Bu işçilere maaş gitmesin diyorsan onu bilemem..çine gitsin diyorsun yani...

(izleyin)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Bence mitsu Electric bu kadar abartılacak bir klima değil, mercedes de abartılacak kadar bir otomobil değil zaten, o kadar para verip memnun olmamak da var, arıza durumunda garantisi bitince çok pahalıya malolacak bir klima almış oluyorsunuz, 

Haklısınız deyip tartışmayı bitirmek istiyorum.

Mersin’de yaşıyorum klima olmadan yaşanmayan bir memlekettir kendileri, evimde 6 adet klima var. Şimdiki aklım olsa mutsubishi elektric alırdım nedenini söyleyim eğer almış olsa idim evimde 6 adet klimaya gerek kalmayacaktı.
Ama yinede haklısınız siz almayın
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

ayda 20 lira farketse, yılda 240 eder, 10 yılda 2400 eder, 3000 tl ye alanileceğin klima varken 9000tl ye almak hiç mantıklı değil, ses olarak artık hepssi yakın seviyede, 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Göktürk yazdı:

Bu işçilere maaş gitmesin diyorsan onu bilemem..çine gitsin diyorsun yani...

Bunlar eylemlerinden ötürü işten kovuldular sonra üstüne bir de dava açıp kaybettiler yaptıklarının hukuksuz olduğu tescillenmiş oldu yani.

https://amp.evrensel.net/haber/287586/arcelik-lg-iscileri-yargitay-karari-siyasi-ve-hukuksuz

Siz para bu işçilere mi gitsin diyorsunuz halen?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İsimlerini bilmiyorum lakin mehmet ve ismail çoktur iki grupta da. evet onlara gtsin istiyorum. 

Yorum bağlantısı
Burak Tokcan

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Kararımı Mitsubishi Electric'ten yana kullandım. Hare modeli. Fiyatı 8.500-TL

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Hayırlı olsun güle güle kullanın

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)

Kesinlikle uzman değilim ancak Didim de yazlığımız var. Çevremizde inanılmaz klima kullanımı mevcut. Daikin-mitsubishi-sharp kullanılıyor genelde iyi marka olarak. Daikin in çift iç ünite modellerinden pek memnun değiller ancak tekli modelleri beğeniliyor ancak Mitsubishi de daha hiç memnun değilim diyeni duymadım. Karşı komşumuz İrlandalı ve 5-6 senede bir kez gelir. Her geldiğinde klima çatır çatır çalışıyor. Sharp kendi evimizde de kullanıyoruz. Elektrik ücretine katkısı çok düşük ve çok sessiz. Nacizane bildiklerim :)

Bu arada sonradan gördüm hayırlı olsun hocam :)

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...