İçeriğe Yönlendir

Opel Mokka Nasıl Bilirsiniz ☺️

Arif Aykın

Recommended Posts

Arif Aykın
(düzenlendi)

Aileye suv araç alalım diyoruz kardeşimin niyeti var. 2012 model bir araç bulmuş 4x4 LPG Li araç fikri olan var mı? LPG uyumu nasıldır, otomatik mi manuel mi tercih edilmeli, nelere dikkat etmek gerekir? @Metin Akbal senin bilgin var mı? Örnek ilan olarak bunu göndermiş? 

Sarı Site İlanı Mokka

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Kendi adıma küçük hacim turbo beslemeli araçlarda lpg'yi pek mantıklı bulmuyorum. Uzun vadede sorun çıkartması yüksek ihtimal. 

Hadi diyelim takacağız illaki, o zaman benzinlisini alıp lpg montajını usta ellerde bizzat yaptırmayı tercih ederdim açıkçası. En azından uygun kitin doğru işçilikle takılmış olduğuna emin olurdum bu şekilde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Oh be diyecegi bir otomobil oncelikle.

1.4 Cosmo’ya binip pisman olan duymadim. 

Suspansiyonlar Qashqai’ye gore yumusak, Juke’dan daha konforlu.

Tampon tasarimindan dolayi yaklasma acisi biraz rahatsiz edebilir.

Kapilar agir ve tok kapaniyor.

Ruzgar sesi 130 bandinda aynadan gelir.

7.5 litre civari bir yakiti var. CC ile daha dusuk veriler elde edilir.

Esp binek araclara gore daha erken devreye giriyor.

Direksiyon oldukca yumusak.

İc malzeme kalitesi, hacim guzel; bagaj yetmeyebilir aile icin.

Kronik sorun olarak turbo ve balatadaki ses ornek olarak verilebilir.

Ayrica Enjoy’a gore daha donanimli.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Bu fiyatlara çıkmasına piyasaya göre şaşmamak lazım.
C SUV olmadığını biliyorsanız iç hacminden aman aman bir genişlik beklemeyin. Astra kadar yoktur bunu bilmek gerek.
Aracı daha önceden bir gidip görün eğer hiç görmediyseniz. Yakınlarınızda ilan bulun mümkünse galeri arabanın inciğine cıncığına herşeyine bakın. Şahıslar cinslik yapabiliyor bu konuda.
Sonrasında araç ihtiyaçları karşılıyorsa ok dir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Kendi adıma küçük hacim turbo beslemeli araçlarda lpg'yi pek mantıklı bulmuyorum. Uzun vadede sorun çıkartması yüksek ihtimal. 
Hadi diyelim takacağız illaki, o zaman benzinlisini alıp lpg montajını usta ellerde bizzat yaptırmayı tercih ederdim açıkçası. En azından uygun kitin doğru işçilikle takılmış olduğuna emin olurdum bu şekilde.
1.4T lpg uyumlu :)

Araç güzel de yakıyor bu lanet :) Bindim ama test etmedim. 1 sokak arka koltukta oturdum. Bildiğimiz 1.4T turbo manifold çatlaması varsa bunda da vardır.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Araç güzel de yakıyor bu lanet :) Bindim ama test etmedim. 1 sokak arka koltukta oturdum. Bildiğimiz 1.4T turbo manifold çatlaması varsa bunda da vardır.

Evet abi o sıkıntı olabilir sonuçta aynı motor. Bu araba olarak değil başka Mokka olarak da konuşabilir☺️

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

2016 1,6 dizel mokka x otomatik olanı kullandım. fusion kadar ferah değil, arkası rahat değil, otomatik vites başarılı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Metin Akbal yazdı:

Hocam uyumlu olduğunu biliyorum ama işte uzun vadede yok subaplar falan derken, ister istemez sorun çıkartıyor. Bu konuda montajın kalitesi çok önemli, bunda hemfikir oluruz muhtemelen. İşte bu yüzden 160 bin liralık bir araç alacak ve lpgli binecek olsam muhakkak lpg takılmamışını alır bizzat kendim taktırırdım. Piyasada lpg montajı yapan, daha doğrusu yaptığını zanneden o kadar çok usta(!) var ki...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Hocam uyumlu olduğunu biliyorum ama işte uzun vadede yok subaplar falan derken, ister istemez sorun çıkartıyor. Bu konuda montajın kalitesi çok önemli, bunda hemfikir oluruz muhtemelen. İşte bu yüzden 160 bin liralık bir araç alacak ve lpgli binecek olsam muhakkak lpg takılmamışını alır bizzat kendim taktırırdım. Piyasada lpg montajı yapan, daha doğrusu yaptığını zanneden o kadar çok usta(!) var ki...
Montaj nerde yapıldığı öğrenilirse çokta problem değil. Zaten lpg masrafına hatta daha uyguna supap değişimi yapılır ki 1.4T de karşılaşmadım. Supap değişimi şu an 2000-3000 lira, markalı bir lpg montajı 4 bin lirayı geçiyor. 1.6 A16XER motorda supap sorunu var.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

isim ofsayt :)  şahsi kanaatım, fusion kullan daha iyi...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Metin Akbal yazdı:
Murat Sahın yazdı:

Montaj nerde yapıldığı öğrenilirse çokta problem değil. Zaten lpg masrafına hatta daha uyguna supap değişimi yapılır ki 1.4T de karşılaşmadım. Supap değişimi şu an 2000-3000 lira, markalı bir lpg montajı 4 bin lirayı geçiyor. 1.6 A16XER motorda supap sorunu var.

Evet nerede montaj yapıldığı öğrenilir ve beğenilirse dediğiniz gibi, o zaman alınabilir direk lpgli araç, yoksa cidden 100-200 lira daha ucuz diye merdivenaltı montaj yaptıran o kadar çok ki...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bugüne kadar lpg li gördüğüm tüm opeller sorun yaşamıştır. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ozkan çoban

Farketmeksizin turbo beslemeli motora sahip hiçbir araçta lpg yi önermiyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)

Hocam LPG li Mokkalarda genelde bagaj da dezavantaj oluşuyor eğer simit tank değilse. Bagaj neredeyse yok konumuna geliyor. LPG konusunda 1.4T lerde bir ara arıza ışığını bir türlü halledemiyorlardı şimdi durum nedir bilemiyorum.  Şahsen şehir içi suv olarak en beğendiklerimden biri. Küçük, kullanışlı ve pratik bir araç. Gücü yetiyorsa dizele yönelsin derim yok illa benzin/LPG yapacaksa kesinlikle benzinli almalı ve LPG yi bu işi iyi yapan(youtube sayfaları falan da var) bir firmaya taktırsın zira turbo motorlarda gerçekten bu LPG olayının tam olarak çözüldüğüne inanmıyorum ki araç Alman ise.. Hayırlısı olsun..

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bugüne kadar lpg li gördüğüm tüm opeller sorun yaşamıştır. 
O zaman bu bugüne kadar görmediğiniz ilk sorun yaşamayan lpg li Opel olsun :) Maşallah.

1fb5888ec2a6a48b85770d37d3db761a.jpg
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Metin Akbal yazdı:

O zaman bu bugüne kadar görmediğiniz ilk sorun yaşamayan lpg li Opel olsun :) Maşallah.

hadi inşallah.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Metin Akbal yazdı:

Maşallah. En sevdiğim renk :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tayfun Aydın yazdı:

Maşallah. En sevdiğim renk :)

Teşekkür ettim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Merhaba, Aralık 2019 yılında bir komşumuza 2017 Model Mokka X Excellence 1.6CDTİ aldık. Aracın yakıt tüketiminden memnunlar fakat araçta bulunan büyük jantlar E-5'de bile giderken sekmesine yol açıyor. Yani arka koltukta gitmek eziyetten başka bir şey değil. Onun dışında olumsuz bir konu yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Biz çok iyi bilmeyiz Mokka'yı :)

Babam'ın aracına Aşti çıkışı arkadan bir Mokka vurmuştu, Tampon, tampon içindeki koruyucu demir,bagaj kapağı değişmek zorunda kalmıştı. Mokka'nın da ön camı çatlamıştı ama yolcu emniyet kemerini takmadığı için kafasını cama vurduğu için :) 

Bu olay dışında hiçbir münasebetimiz yok kendileriyle

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Alptuğ Özcan yazdı:

Biz çok iyi bilmeyiz Mokka'yı :)

Babam'ın aracına Aşti çıkışı arkadan bir Mokka vurmuştu, Tampon, tampon içindeki koruyucu demir,bagaj kapağı değişmek zorunda kalmıştı. Mokka'nın da ön camı çatlamıştı ama yolcu emniyet kemerini takmadığı için kafasını cama vurduğu için :) 

Bu olay dışında hiçbir münasebetimiz yok kendileriyle

Kazalı anı olmasaymış daha iyiymiş ama olsun 😊 cana bir şey gelmediyse önemli değil.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Arif Aykın yazdı:

Kazalı anı olmasaymış daha iyiymiş ama olsun 😊 cana bir şey gelmediyse önemli değil.

Sağlam arabaymış :) Yüksel olduğu için onda pek bişey yoktu. 

Çok şükür cana bişey gelmedi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...