İçeriğe Yönlendir

Tablet Önerisi

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Eyüp Çetin

Arkadaşlar 6 yaşındaki oğlum için tablet alacağım. Belirlediğimiz bir fiyat yok. Sadece şuna karar veremedim. Düşük özelliklerdeki bilindik marka mı olsun yoksa iyi özellikleri olan tanınmamış bir marka mı olsun? Örneğin 2 GB Ram olan Huawei var, 4 GB Ram sunan Vorcom var. Tablet alınırken en önemli özellik ne olmalı? 6 yaşındaki çocuk basit düzeyde bir takım basit oyunlar oynar, bazı zeka oyunları oynar, çizgi film izler ve zoom'a girip canlı derse katılır. Bunları yapabilecek minimum özellikleri barındıran bir tablet ihtiyacımızı karşılar. Maksimum 1500-1600 civarında aklımdan geçen miktar fakat çok aklımı çelen bilindik bir marka için 100-200 daha artabilir. Bu konuda fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Arkadaşlar 6 yaşındaki oğlum için tablet alacağım. Belirlediğimiz bir fiyat yok. Sadece şuna karar veremedim. Düşük özelliklerdeki bilindik marka mı olsun yoksa iyi özellikleri olan tanınmamış bir marka mı olsun? Örneğin 2 GB Ram olan Huawei var, 4 GB Ram sunan Vorcom var. Tablet alınırken en önemli özellik ne olmalı? 6 yaşındaki çocuk basit düzeyde bir takım basit oyunlar oynar, bazı zeka oyunları oynar, çizgi film izler ve zoom'a girip canlı derse katılır. Bunları yapabilecek minimum özellikleri barındıran bir tablet ihtiyacımızı karşılar. Maksimum 1500-1600 civarında aklımdan geçen miktar fakat çok aklımı çelen bilindik bir marka için 100-200 daha artabilir. Bu konuda fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
6 yaş için ekranı iyi olan bir tablet almanız yeterli, bilinmedik markalar genelde ekran hassasiyetinden feragat ederler. Ekran hassasiyeti iyi olmazsa çocuk tabletten şikayet edecektir.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Cihat Küçükay yazdı:
Eyüp Çetin yazdı:

6 yaş için ekranı iyi olan bir tablet almanız yeterli, bilinmedik markalar genelde ekran hassasiyetinden feragat ederler. Ekran hassasiyeti iyi olmazsa çocuk tabletten şikayet edecektir.

Tabi 6 yaş ama seneye 7 sonraki sene 8 olacak. 😊 Hemen bir sene kullanıp sonrasında da iş göremez duruma gelsin de istemem. Samsung'un 3gb Ramlı modelleri aklımı çeliyor. Ekran hassasiyeti de iyidir diye tahmin ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Valla Asus Nexus 7 2012 tableti dirilttim desem yanlış olmaz. Yazılımını değiştirdim android 5 destekliyordu en son. Gittim kurcalanmış 6 sürüm yükledim çok daha stabil oldu. İş görüyor zoom youtube eba vs sorun yok. Ki ben onu araca multimedya olarak düşünüyordum ekran kenardan çatladı diye kaldı. O kadar fiyata çıktıktan sonra laptop falan alırım default_smile.png Bu herhalde sıfır fiyat senin dediğin. 2. el falan düşünürmüsün bilmem ama kaliteli 2. el falan da bakarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o bütçeyi laptopa harcamak daha mantıklı olurdu, 6-7 yaş şimdilerde pek basit oyunlar oynamıyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Eyüp Çetin yazdı:

Samsung'un 3gb Ramlı modelleri aklımı çeliyor. Ekran hassasiyeti de iyidir diye tahmin ediyorum.

Şiddetle öneririm. Gayet stabil ürünler.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Tabi 6 yaş ama seneye 7 sonraki sene 8 olacak. [emoji4] Hemen bir sene kullanıp sonrasında da iş göremez duruma gelsin de istemem. Samsung'un 3gb Ramlı modelleri aklımı çeliyor. Ekran hassasiyeti de iyidir diye tahmin ediyorum.
Bende ilk başta Samsung 10 inch ekranlı olan modelin en uygun olanını almıştım. 4 sene gitti. Ama şimdi fiyatları bayağı bir yüksek.
https://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-tab-a7-sm-t500-32-gb-104-tablet-p-HBV00000YDZXV?magaza=gala+ileti%c5%9fim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

casper via s30 bakabilirsiniz uygun fiyatlı ekran fhd ıps Android 10 4 Ram 10 inç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Samsung smt-113 kullanıyor oğlum 5 senedir. Üstüne defalarca kustu hala sağlam :) Program çalıştırma olarak tabii seneler olduğu için bazen kasıyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Üst limit nedir bilmiyorum ama, ben 6. nesil bir iPad almıştım indirim denk getirip. Epeydir kullanıyor. Maşallah bi sıkıntı da yaşamadık.

Benim için en büyük avantajı ise, kendim de iPhone kullandığımdan, kendimi ebeveyn olarak tanıttım ve  benden habersiz hiç bir şey yükleyemiyor.

Açıkçası bana daha stabil ve güvenli geliyor böylesi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Samsung ya da huawei öneririm, sakın lenovo almayın, servis hizmeti çok kötü, güncellemelerden sonra kullanılmaz hale geliyor, samsung t290 fiyat kalite uygun olduğu içşn almıştım, cam kırık(paramparça) olmasına rağmen hala kullanılıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

2 gün önce Eba ve Zoom için Samsung T290 aldık. Gayet sorunsuz kullanıyor . 

Yalnız kamerası leş gibi. 

1000 liralık tablet. İsteneni yapıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Çağlar Bayur yazdı:

o bütçeyi laptopa harcamak daha mantıklı olurdu, 6-7 yaş şimdilerde pek basit oyunlar oynamıyor

Çağlar abi laptop var ayrıca masaüstü pc de var ama günümüzde dokunmatik uygulamalar fazla bu yüzden tablet ihtiyacı doğdu bu yüzden tercih ediyoruz.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Ali Darbaz yazdı:

2 gün önce Eba ve Zoom için Samsung T290 aldık. Gayet sorunsuz kullanıyor . 

Yalnız kamerası leş gibi. 

1000 liralık tablet. İsteneni yapıyor

Kamera çok mühim değil açıkçası. Kasma donma olayı olmasın da. 

Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu

2013 de asus memopad 7 inç  tablet almıştım. 5 yıl kadar ben kullandım. Son 2 yıldır ikizlerim kullandı. Idare ediyordu. Ta ki birinin ki bozulana kadar. Bim e hometech 10 inç 3gb geldi tam bu sırada. 750 tl ye onu aldım. Tabi biri 7 inç diğeri 10 inç ve kılıflı falan olunca asusu kullanandan göz yaşı pıt 😀. Ona da internetten buldum aynısını o zaman 1250tl idi. Şimdilerde 1000 tl olmuş ortalama. Ekranı güzel dokunmatik falan da iyi.

Kasma falanda olmuyor. Kutusunda güzel bir kılıfı da mevcut.Minecraft  favori oyunları bu aralar. Seçenekleriniz arasında olabilir.Tabi bu konunun en iyisi veya son modeli yok bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Yaklaşık 5 yıldır Samsung Tab S2 kullanıyorum. Hiç tıklamadı. Yenileyeceğim zaman yine aynı modelin üst versiyonunu alırım. Çocuğun 5, 6 sene sonra da kullanacağını göz önüne alın derim.

Not: Ben bu tür ürünlerde şartları zorlayarak bir üst versiyon alırım. Aksi takdirde demode kalıyor ve yıl olarak daha az kullanıyorsunuz. Aynı kapıya geliyor. Tecrübe ile sabittir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Bizde samsun t520 var, 2014 de almıştık. Halen akıcı çalışıyor ,uzun zamandır güncelleme almadı, kasa çok vuruk, ekran çatlak ama hala direniyor. 2 kez şarj soketini tamir ettirdim. Samsunglar iyi bu konuda. 

Geçen yıl ev internetini superonlinea taşıyınca reader marka tablet verdiler. Ekran ve dokunmatk berbat. Ucuz ürünler işe yaramıyor maalesef. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Arkadaşlar değerli görüşleriniz için teşekkürler. Samsung A7 T500 almaya karar verdim. Zaten maksimum bütçeye en uygun alet. Samsung kalitesinin önemli olduğu kanaatine vardım. Cihat Küçükay'ın dediği gibi ekran hassasiyeti de çok önemli. Bunu da kaliteli markalar iyi yapıyor. Bu nedenle tercih ettim.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Apple alın. Son işlemcili modeli 6 sene sorunsuz kullanırsınız. Diğer markalarda birkaç sene içinde takılmalar donmalar yaşayacaksınız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Apple alın. Son işlemcili modeli 6 sene sorunsuz kullanırsınız. Diğer markalarda birkaç sene içinde takılmalar donmalar yaşayacaksınız. 

Apple pahalı yoksa isterdim almayı. Ayrıca uygulama kullanma açısından android daha iyi sanki. Gerçi Apple hiç kullanmadım ama böyle söylemler var.

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Kızıma 6 yaşındayken 7 inç samsung aldım..Şu an 13 yaşında ve tablet hala çok iyi iş görüyor..Samsungdan önce markasını bilmediğim ucuz bir tablet almıştım.3 ayda bozulmuştu..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Samsung Huawei Apple bu grupta ki tabletler çok daha uzun ömürlü, reeder aman aman 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Android candır. Bir oyun oynamak isteyecek ya olmayacak yada çok pahalı olacak...

1500 TL ye kadar en mantıklı cihaz bu, tek eksiği IPS ekran değil.

https://www.epey.com/tablet/samsung-galaxy-tab-a7-10-4-lte-2020-sm-t500nzsp.html

Ben de buna karar verdim. En mantıklısı bu duruyor. Ucuz elektronik ürünlere pek güvenemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
Sani Gerşon yazdı:

Şiddetle öneririm. Gayet stabil ürünler.

ben size bir şey sorayım Sani bey :)  eşim akademisyen proje kapsamında okula samsung galaksy tab pro s 2 in 1 almıştı. şimdi onu okula iade edeceğiz fakat çok alıştık ve pratikti. windows işletim sistemi vardı. tablet formunda pc gibiydi. klavye aparatı falan çok pratikti. ona benzer muadil ne alabiliriz?

ofis programlarını kullanıyoruz ve online görüşmeler yapıyoruz daha çok

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...