İçeriğe Yönlendir

Opel Astra J Modellerinde Yazılım Güncellemesi.

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Opel yetkili servislerinde , a16xer ve b16xer motorlu araçları için yeni yazılım güncellemesi çıkartılmış. Yazılım ana olayı termostat derecesini 90 derecede sabitlemekmiş. A16xer ve B16xer motorlu modellerin 105 derecede açılan termostatından dolayı oluşan müşteri şikayetleri doğrultusunda böyle bir güncelleme çıkmış. Bunu bana Chevrolet otomobillerine aynı yazılımı güncellemesini yapan birisi söyledi. Bu konun gerçekliği varmı. Opelci arkadaşlar sizin arabalarınız normalde kaç derecede çalışıyor. Bu tip bir işlem yaptırdınızmı. 

Saygılar 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bilmiyorum ki. Yetkili servisi 3 sene önce bıraktım çarpıntı yapıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Termostat 105 te açılıyor onu yazmayı unutmuşum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Termostat 105 te açılıyor onu yazmayı unutmuşum.

Gene bir ürün pazarlama yöntemi desene :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Ben termostatı bilmiyorum ama benim arabayla az bi bayır çıksam fan hemen çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Arif Aykın yazdı:

Ben termostatı bilmiyorum ama benim arabayla az bi bayır çıksam fan hemen çalışıyor.

Sizin arabaların volanı güncellenmiş. Yeni tip volan çıkarmışlar. Aklınızda olsun volan değişirse onu isteyin. 

https://www.repxpert.com/en/mediadocument/LuK-0030/en?fbclid=IwAR3MFcbUgU6aDVsjShV0NlTiNJ6BlkxPcNHo3c3bA9R8MMdzmVBIKw6BAq8

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Sizin arabaların volanı güncellenmiş. Yeni tip volan çıkarmışlar. Aklınızda olsun volan değişirse onu isteyin. 
https://www.repxpert.com/en/mediadocument/LuK-0030/en?fbclid=IwAR3MFcbUgU6aDVsjShV0NlTiNJ6BlkxPcNHo3c3bA9R8MMdzmVBIKw6BAq8

H diyor X16XER diyor?

Valla parça kodundan yürüdüm, karşıma bu pdf dökümanı çıktı. Arabaya A16LET volanı bakıyorum :D

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Valla parça kodundan yürüdüm, karşıma bu pdf dökümanı çıktı. Arabaya A16LET volanı bakıyorum [emoji3]
Volan değişimine gerek var mı ki?
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Valla parça kodundan yürüdüm, karşıma bu pdf dökümanı çıktı. Arabaya A16LET volanı bakıyorum emoji3.png

Volan değişimine gerek var mı ki?

Piyasada çift kütleli volanları takip ediyorum. Ucuza denk gelirse kapacam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Bir arkadaşımın astrasına obdyi takip kendi aracımla karşılaştırmak istemiştim. Sanki 85-90 arası bir değerde durmaya daha meyilli gibiydi. Benimki daha çok 95-105 arasında gidip geliyor.  Belki soğutma elemanları iyi olduğundan yani araba yeni olduğundan böyledir arada 100.000 km 5 yaş fark var. 

Benimki 100'de açıyor termostatı sanki yani 105'i görmeden açıyor 101-102 gibi. Sonra bir anda sıcaklık havanın da sıcaklığına bağlı olarak 91-92ye kadar düşebiliyor sonra yavaş yavaş yükseliyor uzun yolda isem genelde sürekli 101-102 sıcaklıkta çalışıyor duruma göre 95-100 arasına da inebiliyor.

Hava çok sıcaksa yani yazın 105'te fan açıyor direkt. Çok değil de biraz sıcaksa 110da fan açıyor. Hava çok soğuksa 114'te fan açıyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bugün bende baktım ilçeye köye vs gittim geldim. 83 ile 104 arasında oynadı. Yalnız 104 e hangi şartlarda çıkıyor çözemedim şöyle ki;

Rampa çıkıyorum 2 ve 3 'le. 103 e geldi falan. 5 te düz yol gaz vermeden iniyorum kompresyonda araba yine çıktı 104 e. Sonra genel olarak 98 ile 83 arası değişti.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
[mention=76937]Metin Akbal[/mention] sende mi obd ile bakıyorsun abi?
Bende ne ararsan var [emoji16] Multimedya kendisi görüyor ayrıca Torque Car Scan vs de var. Telefona da bağlayabiliyorum istersem. Sen o farı kaçırma [emoji16]

Birde Pro Opel diye bir sayfa var. Bizim arabaların gizli menüleri varmış. Orada akü voltajı su sıcaklığı vs görülebiliyor. Nasıl açıyorlar bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Bende ne ararsan var emoji16.png Multimedya kendisi görüyor ayrıca Torque Car Scan vs de var. Telefona da bağlayabiliyorum istersem. Sen o farı kaçırma emoji16.png

Birde Pro Opel diye bir sayfa var. Bizim arabaların gizli menüleri varmış. Orada akü voltajı su sıcaklığı vs görülebiliyor. Nasıl açıyorlar bilmiyorum.

Allah allah iyiymiş o işler akü vs. İncelemek lazım. Mümkün değil o farlar şu anda birde adam elden teslim demiş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bir kişi daha bu konudan bahsetti. Sadece astra otomatiklere uygulanıyotmuş.  Bunu söyleyen farklı bir kişi. 

Toparlarsak, termostat yazılımını Gm otpmatik 1.6 astra j lere uyguluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Malum gm yazılım çıkarttı denmişti. Ben biraz sorgulayınca yazılımcılar beni sevmedi . Facebook grubunda paylaştığım bilgiyi önce sildiler sonra gecici olarak üyeliğimi askıya aldılar. :D

Çok ilginç... 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Yani yüksek sıcaklık mı iyi düşük sıcaklık mı :)

Araba 11 yaşında şu ana kadar bişey olmamış. Bu saaten sonrada bişey olmaz diye düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Termostat çalışma videosunu koymuşum bana abuk subuk demiş :D

ACtC-3e6etH8Qj3EY2bb_zuBU41t37OUo4OgH2vP

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Darbaz

Sabah sabah gülme krizi geldi. Termostat ve yazılım organizasyonu beni gruplardan ve forumlardan banlıyor. Bu günde chevrolet forumundan banlamışlar. Yakında burayada gelir burdanda banlamak için uğraşırlar. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Senin burada banlanma sebebin termostat olmaz yalnız [emoji23]

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Senin burada banlanma sebebin termostat olmaz yalnız emoji23.png

Neymiş o merak ettim.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Çok düşünmeden bulabilirsin emoji6.png

Banlayın ozaman ne tutuyorsunuzki beni. Uslanacağımımı düşünüyorsunuz.  Çok beklersiniz. :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...