İçeriğe Yönlendir

İphone Şarjı

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk
(düzenlendi)

Apple sitesinden alıntıdır. 

Sanırım benim telefonu (iphone  6 )  desteklemez yani hızlı şarj yönünden.  Doğru mu anladım? 

Apple 20 W USB-C Güç Adaptörü, aygıtınızı evde, ofiste veya yolda hızlı ve verimli bir şekilde şarj etme imkanı sunar. Bu güç adaptörü, USB-C özellikli tüm aygıtlarla uyumludur. Ancak Apple, optimum şarj performansı için bu adaptörü iPad Pro ve iPad Air ile birlikte kullanmanızı önerir. Hızlı şarj özelliğinden yararlanmak için bu adaptörü iPhone 8 veya daha yeni model bir iPhone ile de kullanabilirsiniz.

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ümit Türk yazdı:

Sanırım benim telefonu (iphone  6 )  desteklemez yani hızlı şarj yönünden.  Doğru mu anladım? 

Apple 20 W USB-C Güç Adaptörü, aygıtınızı evde, ofiste veya yolda hızlı ve verimli bir şekilde şarj etme imkanı sunar. Bu güç adaptörü, USB-C özellikli tüm aygıtlarla uyumludur. Ancak Apple, optimum şarj performansı için bu adaptörü iPad Pro ve iPad Air ile birlikte kullanmanızı önerir. Hızlı şarj özelliğinden yararlanmak için bu adaptörü iPhone 8 veya daha yeni model bir iPhone ile de kullanabilirsiniz.

Evet

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Desteklemez fakat 5W standart olanından çok daha hızlı şarj eder.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Celal Aydın yazdı:

Desteklemez fakat 5W standart olanından çok daha hızlı şarj eder.

Neden?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

demekki daha yüksek amperajı var. tam pil öldürmelik. pilin kapasitesinin yüzde 20 30 gibi bir değeri en ideal sürekli şarj değeri modern şarj algoritması yok ise. yani fazlası pilin ısınmasına neden olur.

meseal oppo da VOOC diye acaip birşey var kablosu kütük gibi, inanılmaz hızlı şarj oluyor ve ne alet ne de telefon ısınmıyor. hızlı şarj dan farklı birşey, QUalcom 3.0 şarj aleti ile aynı telefon hızlı şarj olmuyor ama normal bir adaptörden hızlı şarj oluyor yine de.

VOOC da yüksek voltaj düşük amper varmış. Artık nasıl ayarladılarsa.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Orijinal kablolarda sıkıntı yok. Hızlı şarjı destekliyor. Şöyle bir tecrübem oldu. İthink marka 2 tane kablo aldım. Kalın olanlardan. Biri sadece lighting, diğeri iki uçlu lighting+micro

12w orijinal adaptörde iki kabloyu da kullanıyorum. İki uçlu olan 2 katı hızda şarj yapıyor. Ama bu kablo data bağlantısı vermiyor. İlginç

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

oppo fena acaip şeyler yapmış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Neden?

18W orijinal usb-c ile Test edildi, onaylandı. iPhone 7 cihazımda hızlı şarj desteği yok fakat muazzam fark var 5W ile. Pilini öldürdüğü de yok.
Yukarıda bahsettim, %84 pil sağlığım Haziran ayından beri değişmedi.
Çekebildiği en yüksek akımı çekiyor cihaz.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Celal Aydın yazdı:

18W orijinal usb-c ile Test edildi, onaylandı. iPhone 7 cihazımda hızlı şarj desteği yok fakat muazzam fark var 5W ile. Pilini öldürdüğü de yok.
Yukarıda bahsettim, %84 pil sağlığım Haziran ayından beri değişmedi.
Çekebildiği en yüksek akımı çekiyor cihaz.

bi nedeni olmalı :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

o adamlar bir sonraki huawei olacak iki seneye.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
bi nedeni olmalı [emoji4]

Şöyle bir şey buldum.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Celal Aydın yazdı:

Şöyle bir şey buldum.

Voltaj da önemli değil mi? O da değişken parametre aslında

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Çağlar Bayur yazdı:

Dogan Arsiray yazdı:

demekki daha yüksek amperajı var. tam pil öldürmelik. pilin kapasitesinin yüzde 20 30 gibi bir değeri en ideal sürekli şarj değeri modern şarj algoritması yok ise. yani fazlası pilin ısınmasına neden olur.

meseal oppo da VOOC diye acaip birşey var kablosu kütük gibi, inanılmaz hızlı şarj oluyor ve ne alet ne de telefon ısınmıyor. hızlı şarj dan farklı birşey, QUalcom 3.0 şarj aleti ile aynı telefon hızlı şarj olmuyor ama normal bir adaptörden hızlı şarj oluyor yine de.

Realme 7 Pro 65 w şarj var, 10v, 6,5 a

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Voltaj da önemli değil mi? O da değişken parametre aslında

5V-3A
9V-2A ibareleri mevcut adaptörde.

Muhtemelen 5V-3A üzerinden şarj ediyor, 1.6-1.8 Amper çekiyor.
Standart 5W’lıklarda 1 amper çekiyor.

(Not: Elektronik uzmanlık alanım değil.)
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Celal Aydın yazdı:

5V-3A
9V-2A ibareleri mevcut adaptörde.

Muhtemelen 5V-3A üzerinden şarj ediyor, 1.6-1.8 Amper çekiyor.
Standart 5W’lıklarda 1 amper çekiyor.

(Not: Elektronik uzmanlık alanım değil.)

Başka videolarda 9-10voltlara çıktığını gördüm de ondan sordum. O zaman hiç bir şey olmadıysa bir şeyler olduğu kesin diyoruz :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

voltaj artarsa ayni isi daha az yukle yaparsiniz. yani daha az isi olusur.

mesela 12 volt 60 amp akunun 24 volt dengi 30 amp dir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Çağlar Bayur yazdı:

kameraya telefon mu takmışlar 😁

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Arif Aykın

Salı günü aşağıdaki ürünlerin siparişini verdim.

50865604391_8120b7cdb5_b.jpg 50865703832_90ac39690e_b.jpg

Dün akşam hadi başlayalım dedim ve giriştim telefona. Önce şarj soketi flex değişimini yapacaktım ama öncesinde hazır orası sökülmüşken mikrofon ve hoparlör ızgaralarını temizledim ızgaraları çıkartıp alkolle fırçaladım fakat gitmedi sonrasında çalmakla yaktım. Delikler tamamen kapatmış aslında hoparlör siparişi vermeseymişim iyiymiş ama tekrar sök tak yapmak sıkıntı olur diye verdim ve hazır yenisi var diye değişimini tamamladım. Neredeyse telefondan hiç ses çıkmıyordu hem ahize hem alt hoparlörden. Şarj flexini taktım hoparlörü taktım sonra bataryayı montajlayıp arka kapakta olan işlemi bitirdim. Ön kapakta iç hoparlörü söktüm ona ulaşmak kolay fakat ızgaraya ulaşmak biraz zahmetli neyse onuda hallettim ve telefonu kullanıma başladım. Gece şarja taktım saat 7 de şarjdan çıkarttım ve telefon şu anda %90 şarjda bu çok büyük nimet resmen şu anda benim şarj %10 falan olması gerekiyordu yada  %80 gösterip video veya başka birşey yaptığımda kapanması gerekiyordu. Şu anda hoparlörlerden çıkan ses benim telefon mu diye hayret ediyorum 😂

50865585596_62d1f56f41_b.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ben de eski ipadin ekrani kirilinca, ekran dokunmatigini aldim, aleti actim, degistirdim toplafim baktim wifi yok ve ses cikmiyor. ekran tamir olmus tabi. tamirciye verdim yeniden tamir etti (::

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Dogan Arsiray yazdı:

ben de eski ipadin ekrani kirilinca, ekran dokunmatigini aldim, aleti actim, degistirdim toplafim baktim wifi yok ve ses cikmiyor. ekran tamir olmus tabi. tamirciye verdim yeniden tamir etti (::

😂 öyle şanssızlıklar oluyor tabi benimde baktım önce ses çıkmıyor söktüm tekrar baktım hoparlörü oturturken tırnak eğmişim düzelttim sonra normale döndü. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

En ufak hatada her şey kötü olabiliyor iphone’da. Ben de bir kez şarj değiştim. 2.değişimde hızlı davrandım biraz. Telefon çöp oldu :) 

Keşke hanımın iphone 6s’ini satmasaydım. Jailbreak yapıp arabanın multimedyasına takardım. Safari, facebook, youtube gibi her türlü şey çalışıyor öyle. 

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...