İçeriğe Yönlendir

Vectra Lpg Enjektör Temizliği İşe Yarar mı?

Ersen şahin

Recommended Posts

Ersen şahin

Selamın aleyküm arkadaşlar aracımda lovato marka lpg takılı bir kaç ay önce araç lpgde stop etti gitmedi ustaya gösterdim Enjektörün bozuk olduğunu söyledi Velhasıl enjektörü takım halinde değiştidik Araba düzeldi bozuk olan Enjektör takımını aldım eve koydum 

Geçenlerde aklıma geldi Youtubede izlediğim Enjektör temizliği diye bir video vardı elimdeki bozuk enjektörlüsü komple dağıttım balata spreyi ve bir bezle güzelce temizledim 

İçindeki açık kapanan mekanizmanın iki tanesinin oynamadığını farkettim balata spreyini sıkarak ve tornavidayla hafif hafif bastırarak oynar hale getirdim araca taktım ufak bir test sürüşü yaptım ve şu anda bir sıkıntı yok 

İleride herhangi bir sıkıntı olursa buradan  tekrar paylaşım yaparım

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Çok iyi ya :biggrin: Madem bu kadar kolay ben de yapayım. Landirenzo marka lpgli aracımda enjektörler bozuldu yaklaşık iki yıl önce. Gittik lpgciye baktı bunlar tamir olmuyor bilmem sıfırı da 800 lira. Gel sana atiker takalım fark etmez demişti. O zamanlar pek anlamıyordum bu işlerden tamam dedim taktı sorun çözüldü araba çok iyi gidiyordu lpgde. Önceden tekliyordu. 

Sonradan anladım ki parçayı satmak için böyle yaptı elbette. Parça üzerinden de haddinden fazla kâr etmiş. Bagajda halen duruyor o bozuk enjektörler (bırakır mıyım). Ki 4 taneden biri yakıt göndermiyordu zaten. Aklımda hep adam gibi bir lpgciye götürüp şunu tamir ettirsem mi düşüncesi vardı belki ona bile gerek kalmaz şimdi. Hangi video ise bir de ben bakayım ustam dediğin gibi kolay bir işlem ise :)

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Behlül Baş yazdı:

Çok iyi ya :biggrin: Madem bu kadar kolay ben de yapayım. Landirenzo marka lpgli aracımda enjektörler bozuldu yaklaşık iki yıl önce. Gittik lpgciye baktı bunlar tamir olmuyor bilmem sıfırı da 800 lira. Gel sana atiker takalım fark etmez demişti. O zamanlar pek anlamıyordum bu işlerden tamam dedim taktı sorun çözüldü araba çok iyi gidiyordu lpgde. Önceden tekliyordu. 

Sonradan anladım ki parçayı satmak için böyle yaptı elbette. Parça üzerinden de haddinden fazla kâr etmiş. Bagajda halen duruyor o bozuk enjektörler (bırakır mıyım). Ki 4 taneden biri yakıt göndermiyordu zaten. Aklımda hep adam gibi bir lpgciye götürüp şunu tamir ettirsem mi düşüncesi vardı belki ona bile gerek kalmaz şimdi. Hangi video ise bir de ben bakayım ustam dediğin gibi kolay bir işlem ise :)

1 ay önce ladirenzo lpg için 1 adet  400 TL ye aldım. 800 nedir yahu

yetkili serviste 935 e veriyorlardı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozkan çoban

Daha önce temizliğini yapıp kullandım düzen tutmayınca değiştirmek zorunda kaldım bütün sorunlar çözüldü temizlik falan hikaye bence.

Yorum bağlantısı
Ersen şahin
Ozkan çoban yazdı:

Daha önce temizliğini yapıp kullandım düzen tutmayınca değiştirmek zorunda kaldım bütün sorunlar çözüldü temizlik falan hikaye bence.

Uzun yol testi yapınca belli olacak bakalım inşallah randıman verir  

Yorum bağlantısı
Behlül Baş
Ümit Türk yazdı:

1 ay önce ladirenzo lpg için 1 adet  400 TL ye aldım. 800 nedir yahu

yetkili serviste 935 e veriyorlardı. 

Aynen hocam utanmadan 800 demişti sonradan kontrol ettiğimde o zamanlar 350 falandı sanırım. Direkt yalan. Dediğim gibi bilgisizlik işte

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Arkadaşlar bugün gidiş geliş yaklaşık 160 km kadar yol yaptım ve enjektörler sıkıntı çıkarmadı artık değişim öncesi bi temizlik ve bakımı tavsiye edebilirim

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yaylarda vs sorun yoksa devam. Bende Atiker i dağıtmıştım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...