İçeriğe Yönlendir

Marketler Zinciri vs Bakkal

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Gök
Ozkan çoban yazdı:

Söylediğiniz siteye baktım gayet güzel görünüyor memnun musunuz önerir misiniz 81 il farketmeksizin gönderim var mı acaba biraz bilgilendirir misiniz ? (amasya et)

gönderme nerelere var tam bilmiyorum . ben istanbuldayım en yakın mağazadan 20 dk da geliyor eve

ne tür et alırsam aliyim yumuşaklıkta zirve .istediğin kadar hatalı pişir yinede yumuşak :d 

Ali Gök yazdı:

gönderme nerelere var tam bilmiyorum . ben istanbuldayım en yakın mağazadan 20 dk da geliyor eve

ne tür et alırsam aliyim yumuşaklıkta zirve .istediğin kadar hatalı pişir yinede yumuşak :d 

ankamalda varmış mağazaları ankarada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Bim, şok, a101 gibi marketlerin yaygın olmadığı zamanlar bakkalların durumunu da hatırlıyorum, beğenmediğin ürünü, bozuk ürünü iade şansın yok, fiyat etiketi yok, son kullanma tarihine dikkat etmek yok, yumurta vb ürünleri uygun koşulda saklamak yok, soğuk zincir yok, su gibi güneşten, kokudan vb etkilenen ürünlere dikkat etmek yok, aklıma gelen bunlar. Daha hatırlamadıklarım da vardır. Yaşadığım kasabaya bim, genpa açılınca sevinmiştik. Önce bakkala mecburduk her konuda sonra rekabet olunca bakkal da kendini düzeltti. Devletin özellikle gıda ve temel tüketim malzemelerinde gramaj, fiyat, kar oranı gibi konulara el atması şart. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Bim ve türevleri olmasa daha büyük hiper marketlerin yada yerel büyük mağazaların fiyatları tüketici lehine olmazdı diye düşünüyorum.  

Kesinlikle katılıyorum, migros eskiden bariz pahalıydı şimdi de pahalı knlara göre ama en azından birçok ürün yakın fiyatta. Hatta daha uygunu bile var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Yanar yazdı:

yumurta vb ürünleri uygun koşulda saklamak yok, soğuk zincir yok,

yumurta işi ilginç, bir ara soğuk zincir denmişti? son durumda makarna yanında rafta durmakta?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

normal bakkala tarsusta gidiyorum çok pratik sadece ekmek kola vs almak için kalan alışverişe bakkala ordada gitmiyorum pahalı 

nalbur vs gibi dükkanlarda herşey internetten çok pahalı internet alışverişine yığdım bu işi

ayakkabı kıyafet komple internet alışverişine devrettim

kasap işi amasya et isimli bir et üreticisi var avm lerde mağazaları var. eve tıkla gelsinle yine siparişle getirtiyorum kasapla benzer fiyat ama kalitesi çok daha yüksek

istanbulda evimin etrafında bakkal yok hep büyük market akşamları ekmek lazımsa arabadan in gir çık 15 dk çöp oluyor en az

bazı sektörler ölmek zorunda yaşanan gelişime ayak uyduramadığı için bakkalda bunlardan biri . çırpınışlar boşa 

eskiden pamuk elle toplanırmış pamuk işçisi diye bir meslek kalamadı  makineleşti tarımda bir çok işte böyle oldu durum 

nokia 3310 da iyiydi zamanında ama şuan kullanılmaz malesef buna benziyor biraz.

markette alacağım şeyin fiyatına bakabilmek hoşuma gidiyor ayrıca muhattap olmuyorum kimseyle . yaşam tarzı kredi kartına döndü ayrıca büyük sebeplerden biride bu oldu nakiti cebimde taşımayıda para sayıp para üstü almayıda sevmiyorum. Örneğin simiti hafta sonu getirden sipariş ediyorum iyice soğudum nakit ticaretten üşeniyorum

Bu getir iyi prim yaptı. Tamda eksik olan bir alanı doldurdu. Üstüne gençler için iş alanı oluşturdu. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Bu getir iyi prim yaptı. Tamda eksik olan bir alanı doldurdu. Üstüne gençler için iş alanı oluşturdu. 

hepsijet işine girecektim. aylık net en az 6500 getirisi vardı. çok fazla detaya girmeyeceğim. 

arkadaşım bu işi yapıyor. yorucu olsada parası güzel. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tantuni de yapsa ya. Süper olur.

Erdal Bakkal vardı döner yapardı. 

Çağlar Bayur yazdı:

yumurta işi ilginç, bir ara soğuk zincir denmişti? son durumda makarna yanında rafta durmakta?

Yumurta mı tavuktan pahalı yoksa tavuk mu yumurtadan pahalı. Şimdi alışveriş ZAManı.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Zincir marketlerin değeri varlığında değil yokluğunda anlaşılır bence. A101 ve BİM market yokken hanımın memleketinde çok güzel öpülmüştüm bir keresinde yerel market tarafından...

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Sani Gerşon yazdı:

Bim'den alacağınız son şey et olsun. Gıdadedektifi'ni takip edin, niye söylediğimi anlarsınız. Boyalı ürün mü dersiniz, koruyucular mı eklenmiş dersiniz, ne ararsanız var o etin içinde...

Hocam evime 50 metre mesafede et balık kurumu mu ne, onun şubesi var. Oradan aldım köfte, tavadaki yağın rengi değişti. Hiç biri bir diğerinden iyi değil ki bu konuda. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Aklıma takılan, kafamı meşgül eden daha bir sürü konu var. Açayımmı :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Aklıma takılan, kafamı meşgül eden daha bir sürü konu var. Açayımmı :D

öküz şapkalı adam benim kafama takıldı :rofl:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

öküz şapkalı adam benim kafama takıldı :rofl:

Abi öküz değil. Yanlış bilgi o. 

Bizon kafalıydı. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Abi öküz değil. Yanlış bilgi o. 

Bizon kafalıydı. 

bizde ona öküz derler, ecnebi kuzeni o

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Çağlar Bayur yazdı:

Antalya sıcak olduğu için çabuk bozuluyor, artık sadece migrostan alıyorum, migros soğuk dolapta tutuyor sürekli. 

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Mehmet Yeter yazdı:

Erdal Bakkal vardı döner yapardı. 

Yumurta mı tavuktan pahalı yoksa tavuk mu yumurtadan pahalı. Şimdi alışveriş ZAManı.

ZAM. Paran olsa da alsan :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...