İçeriğe Yönlendir

Harika Uğraş Robot

Arif Aykın

Recommended Posts

Mustafa Çiçek

Çok sağolasın Mehmet Hocam. Şimdilik ben kendim öğrenmeye çalışıyorum. Oğlum 6 yaşında onlara derste şimdilik boyama tarzı şeyler yaptırıyor öğretmeni. Anlatımlarınızı mutlaka inceleyeceğim. Üni de c++ kullanmıştım biraz kod yazmaya çok uzak değilim ama sıfırdan yazmak zor. şimdilik arduino çalışma prensibini anlamaya çalışıyorum. oğluma da basit algoritma mantığında seviyesine uyguın kitaplar aldım sonrasında yazılımlara geçeceğim inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Site çok iyiymiş tebrikler [mention=31879]Mehmet Kaya[/mention]
Teşekkür ederim [emoji120] [emoji120] [emoji120]
Çok sağolasın Mehmet Hocam. Şimdilik ben kendim öğrenmeye çalışıyorum. Oğlum 6 yaşında onlara derste şimdilik boyama tarzı şeyler yaptırıyor öğretmeni. Anlatımlarınızı mutlaka inceleyeceğim. Üni de c++ kullanmıştım biraz kod yazmaya çok uzak değilim ama sıfırdan yazmak zor. şimdilik arduino çalışma prensibini anlamaya çalışıyorum. oğluma da basit algoritma mantığında seviyesine uyguın kitaplar aldım sonrasında yazılımlara geçeceğim inşallah.
Rica ederim.
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Farklı bir açıdan bakıyorum bu konuya.

Kod yazmak liseden önce gösterilmemesi gerek. Uzun uzadıya konuşurum ama kısa keseyim.

Temel bilimler yeteri kadar öğrenilmeden programlama, sadece montajcı bir işci yaratır. Otomobilde olduğu gibi.

Geleceğin fabrikaları "Sanayi devrimi sonrası oluşan montaj hattı" değil, klavyeler olacaktır. Burada o fabrikayı kuran (algoritmayı geliştiren) yer mi olacağız yoksa veri girişcisi mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Muhittin Kaplan yazdı:

Farklı bir açıdan bakıyorum bu konuya.

Kod yazmak liseden önce gösterilmemesi gerek. Uzun uzadıya konuşurum ama kısa keseyim.

Temel bilimler yeteri kadar öğrenilmeden programlama, sadece montajcı bir işci yaratır. Otomobilde olduğu gibi.

Geleceğin fabrikaları "Sanayi devrimi sonrası oluşan montaj hattı" değil, klavyeler olacaktır. Burada o fabrikayı kuran (algoritmayı geliştiren) yer mi olacağız yoksa veri girişcisi mi?

Hocam temelini alan algoritma mantığını öğrenen kişiye çok rahat kod yazmayı öğretirsiniz. Blok tabanlı kodlama ile çocuklar kodlamanın mantığını kavrıyor.  Hocam çalıştığım 9 - 13 yaş gurubunda çok güzel işler çıkaran öğrencilerim var. Robotik kodlamaya sadece program yazmak olarak bakmayalım. Robotik kodlama Amaç değil Araç hocam. Bu konuda bende çok yazar çizerim. 3 yıldır özellikle küçük yaş guruplarıyla çalışıyorum. Değişimleri (davranış ve çocuktaki bazı davranışlardaki değişimler) görüyorum. Ben değil ailelerden bile dönütler çok olumlu. 

Not: Her hangi bir ücret almadan çalıştım bu alanda ancak 2 3 aydır ücretli yapmaya başladım. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...