İçeriğe Yönlendir

2008 c4 hdi turbo hortumu kayıyor

Mehmer Soyutemiz

Recommended Posts

Mehmer Soyutemiz

Arkadaşlar merhaba. aracımın turbo hortumu ne yaparsam yapayım kayıyor böyle bi sorunla karşılaşan oldumu ne yaptı bunu önlemek için. normalde sona kadar itip sıkıyorum kelepçeyi ama araç çalışınca geri bırakıyor.cf178ee5467b2ee2be7457476685a4eb.jpg66ab2509c7b96ae3192c7eff0faa0d20.jpgf586661b7e596440739e061cbdbe17bf.jpg

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

turbo hortumu orjinal mi? diğer bağlandığı yer ne durumda kasıntı olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Mehmer Soyutemiz

evet orjinal nedense kasıyor ve geri çekiyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motor takozu gibi bağlantı elemanları düzgün mü yani siz hortum yerine yoğunlaşmayın , diğer yanda kasıntı vardı 2-3 cm yatık durusa da yapar böyle

Yorum bağlantısı
Ozkan çoban

Kelepçeyi birde araç soğukken değil de sıcakken sıkınız sonrası hortum ve kelepçe değişimi sanırım.

Çağlar Bayur yazdı:

turbo hortumu orjinal mi? diğer bağlandığı yer ne durumda kasıntı olabilir mi?

Abi birinci fotoya bakar mısın üst hortumun kelepçesinin sağı neden boş anlayamadım ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Radyatör hortumunun kelepçesi neden açık.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Hortumun içi ve temas ettiği yer yağlanmış olabilir mi? Bence söküp balata spreyi ile iyice yıkayın, birde diğer taraflarda da kelepçeleri kontrol edin, açık var

Yorum bağlantısı
Mehmer Soyutemiz
Radyatör hortumunun kelepçesi neden açık.. 
hocam tozdan öyle görünüyor. ya da umarım tozdan açık gibi görünüyordur. bugün araba yeterince uğraştırdı birde orada bi problem çıkmasa sevinirim. anahtarda problem çıktı birde. kapıyı kilitliyor ışık tuşu çalışmıyor arada geliyor gidiyor. anahtarı 9. ayda yaptırmıştım ya o ya da akü bakalım 2 aydır masraf yaptırmamıştı yeter artık dedi araba default_smile.png

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Hava emişinin yapıldığı basınç olmayan bir yer orası, çıkmadı için ya hava filtresi dışa kaymış yada Çağlar Bey'in dediği gibi motorun dışa kayması gerekir boru orijinal ise

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

bence bu hortum bize göre sağ tarafa doğru bir şey tarafından çekiliyor.kasıntı var.hortumun devamında montaj hatası olmalı.

Yorum bağlantısı
Mehmer Soyutemiz

bu sorunu tek yaşayan değilim.
tabii usta kesin bir cevap vermemiş bakalım çözebilirsem buradan bilgi veririm. 36b4f36b86b89a4964d0c4141e801a25.jpg4b157285aa0ecb46ac97942026ef9f82.jpg

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

hadi hayırlısı 👍

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Mehmer Soyutemiz yazdı:

hocam tozdan öyle görünüyor. ya da umarım tozdan açık gibi görünüyordur. bugün araba yeterince uğraştırdı birde orada bi problem çıkmasa sevinirim. anahtarda problem çıktı birde. kapıyı kilitliyor ışık tuşu çalışmıyor arada geliyor gidiyor. anahtarı 9. ayda yaptırmıştım ya o ya da akü bakalım 2 aydır masraf yaptırmamıştı yeter artık dedi araba default_smile.png

Hocam, Mehmet abinin söylediği yere iyi bakın. Tozdan öyle görünmüyor, o kelepçe bildiğimiz açık. İvedi olarak çözmenizi öneririm. O radyatör hortumu yerinden çıkarsa olacakları düşünmek bile istemezsiniz. Birinci fotoğrafta çok net görünüyor açık olduğu.

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmer Soyutemiz yazdı:

hocam tozdan öyle görünüyor. ya da umarım tozdan açık gibi görünüyordur. 

Açık o açık.. sıkmadan çalıştırmayın.  

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

halbükü emiş borusu ben olsam söyle yapardım
o kelepce yapılan sırt kısmı kesip oraya 5cm veya neyse artık 6cm de olabilir redüksiyon silikon hortum alıp uzatırdım.

Yorum bağlantısı
Mehmer Soyutemiz

Açık o açık.. sıkmadan çalıştırmayın.  
sıkıntı yok baktım sabah kelepçe gayette sıkılı

e7a632f97f2641c7c47cb42630afca14.jpg03da285a8a4b65ae600ffcb30290dc45.jpg
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmer Soyutemiz yazdı:

sıkıntı yok baktım sabah kelepçe gayette sıkılı

Aman öyle olsun.. 

Tapatalk imzasını da kapatabilir misin. 

Yorum bağlantısı
Mehmer Soyutemiz

Buda kayan hortuma bulduğumuz çözüm.
e8fbbc304b7c474339b9f96ea39c015e.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...