İçeriğe Yönlendir

Araç Değişikliği

Barış Fırat

Recommended Posts

Barış Fırat

Merhaba

2020 Fiesta Dizel titanyum aracım var 3 kişilik bir aile olduğumuzdn araç yeterli gelemektedir.

Fakat aklım Focus da olduğundan Benzinli Trendx lere bakmaktayım.

Ancak Dizel ve Titanyum seviyesinden Benzin TrendX seviyesine inmek pekte içime sinmiyor.

İkilemde kalmış durumdayım.

Fikirlerini almak isterim.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Aile 4 kişilik olursa düşünülür ama 3 kişi için bence dizel dolu araç çok daha mantıklı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Aklımızı çelen Focus kaç model olacak? 2-3 yaş feda edilip dolusu alınsa?

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

1.5 tdci titanyum paket bir fiesta, ebat olarak yeterli geliyorsa, trendx bir benzinliden daha iyidir. Sonra pişman olmayın :) Focusunda dizelii alabiliyorsanız işin rengi değişecektir. Mevcut yakıt fiyatları ile, dizelden inip benzinliye binince hiç mutlu olmazsınız (aslında cebiniz mutlu olmaz)

Yorum bağlantısı
Barış Fırat
Önder Özcan yazdı:

Aklımızı çelen Focus kaç model olacak? 2-3 yaş feda edilip dolusu alınsa?

Yeni Kasa İstiyorum Onunda ikinci elde dolusu beni aşıyor

Murat Sahın yazdı:

1.5 tdci titanyum paket bir fiesta, ebat olarak yeterli geliyorsa, trendx bir benzinliden daha iyidir. Sonra pişman olmayın :) Focusunda dizelii alabiliyorsanız işin rengi değişecektir. Mevcut yakıt fiyatları ile, dizelden inip benzinliye binince hiç mutlu olmazsınız (aslında cebiniz mutlu olmaz)

Dizel ve dolu alamadığımdan ikilemdeyim Muhtemel fiesta ile devam edeceğim

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

Aynı dertten dolayı fiestamı sattım  sedan kasa aldım rahatladım.  oh be dünya varmış dedim.

Yani illa focus olarak düşünmeyin forddan başka alternatif düşündüğünüz marka var mı? 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Fırat
Ümit Türk yazdı:

Aynı dertten dolayı fiestamı sattım  sedan kasa aldım rahatladım.  oh be dünya varmış dedim.

Yani illa focus olarak düşünmeyin forddan başka alternatif düşündüğünüz marka var mı? 

Pek bakmadım diğerlerine Forddan aşağı kalmaz hiçbirinin fiyatı

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Barış Fırat yazdı:

Pek bakmadım diğerlerine Forddan aşağı kalmaz hiçbirinin fiyatı

Orası öyle tabikide. Sağlam bir araştırma ile güzel bir araca sahip olabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Araç seçerken birçok kriteri ortaya koyup ihtiyaca en uygun aracı bulmanız lazım.

Mesela, yılda kaç km yapıyorsunuz, Dizel gerçekten gerekli mi?

Hacim olacaksa , passat , superb bakılabilir

3 kişi için sedan yeterli olur ama uyguna SW bile bulunabilir. Bence onlara da bakmalı.

Ayrıca 6 yıl trend-x kullandım, donanımda bluetooth ve ısıtmalı ayna dışında birşeyin eksikliğini hissetmemiştim. Yenilerinde bunlar da vardır.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Normal şartlarda 3 kişilik bir aileye fiesta küçük gelmemeli :) hele 2020 Titanyum hiç gelmemeli :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan
(düzenlendi)

Trent X araçlara karşı bir ön yargı var diye hissediyorum.

2008 model Focus 2.5 trend X model aracımın hiç bir yerinden, ilk 5 sene çıt sesi gelmemişti.

2017 model Jetta aracımın alındığı günden beri kapılar , göğüs ve bagajından gelen sesleri kesemedim.

Kim ne derse desin Ford yine de iyidir. Bugün araç alacak olsam yine döner Focus 4 trend alırım. 

tarihinde Mustafa Erkan tarafından düzenlendi
imla hatası
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Fatih Evcin yazdı:

Normal şartlarda 3 kişilik bir aileye fiesta küçük gelmemeli :) hele 2020 Titanyum hiç gelmemeli :) 

geliyor abi ya. cidden sıkıntı.  ben oğlanın eşyalarını koyarmıyordum bagaja şimdi. rahat rahat koyabiliyorum.  fiesta çocuklu aile için sıkıntılı gerçekten.

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Erhan Doruk yazdı:

Araç seçerken birçok kriteri ortaya koyup ihtiyaca en uygun aracı bulmanız lazım.

Mesela, yılda kaç km yapıyorsunuz, Dizel gerçekten gerekli mi?

Evet, bu kısım hakikaten önemli.  Eğer şehir içinde ve yılda5 bin km'nin altındaysa dizel resmen zarar :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

3 kişiye fiesta yeter bence, yeni kasa fiesta rahat yeter diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Dizel titanyum satıp benzinli Trend X almak pek mantıklı olmayacaktır.

Yorum bağlantısı
Barış Fırat
Evren Erakçora yazdı:

3 kişiye fiesta yeter bence, yeni kasa fiesta rahat yeter diye düşünüyorum. 

Araç yeterli sağdece Focusu beğeniyorum 1 Haftada ikame araç olarak kullandım ondan ötürü aklımın bir köşesinde sürekli duruyor.

2020 Fiesta Dizel titanyum aracım var 3 kişilik bir aile olduğumuzdn araç yeterli gelemektedir. ( gelmektedir.)

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

bence sorun benzinli olması değil trend x olması . beni tatmin etmez açıkçası

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Ben olsam değişmem, 2020 model aracı bagaj için değişmek yerine port bagaj alırım çok gerekli ise. 

Arka pandizotu çıkarıp kullanabilirsiniz bagaj o zaman ciddi genişler

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
(düzenlendi)

Benim açımdan donanım bir yere kadar etkili. Esas mevzu yakıt konusu. LPG takmazsanız 2 kat daha fazla ödersiniz yakıta. 

Kol dayama, multimedya ve bluetooth gibi muhtemelen çok kullandığınız özellikler yok Trend-X pakette. Belki pazarlıkla kol dayamayı hediye ettirirsiniz sıfır alacaksanız :) Klimada manuel olacak. Katlanır yan aynalar havalıdır ama olmasa da olur :) Arka frenleriniz kampanadır muhtemelen. Onlarda disk olacak. 

4 seneye yakın fiesta kullandım. arka koltukla işim olmadığı için sorun olmadı :) Bagajda çocuk olmadığı için fazlasıyla yeterliydi ama geniş araba her zaman iyidir. 

tarihinde Baha Kanberoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Dolu paketten düşük paketli araca geçmek sizi üzebilir. Yeni fiestalar iç tasarım olarak c segmentle yarışacak seviyedeler. Trend focusa geçtiğinizde keşke şunu ekleselerdi keşke bunu ekleselerdi diye söylenebilirsiniz :) Ayrıca dizel farkı var

Yorum bağlantısı
Barış Fırat

Fikirleriniz için teşekkür ederim bende bu gün epeyce düşündüm Fiesta ile devam edeceğim hacim haricinde bana ekstra bir artısı olmayacak.

Şerit takip, Led Farlar, katlanır ayna, yağmur sensörü, dijital klima, kararan iç dikiz bulardan mahrum olmaya gerek yok.

Ötv matrahları güncellenirse tekrardan ksa vadede düşüneceğim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Şahsi fikrim ben benzinli bir ford araç tavsiye etmem. 2013 titanium powershift fiestamı takasa vererek şuan 2020 c3 shine paket aldım ve oh be diyorum. Daha önce 2015 dizel titanium otomatik focus kullandım,şuan 2017 model 3008'im var. 2. araç olarak da C3 aldım. Ford sağlamlığı ve yol tutuşuna lafım yok ama benim gibi ford aşığı biri fransızlara doğru kaydı maalesef. Bunda bir çok etken var ama burada yazamayacağım. Ben size C3 aircross 1.5 dizel otomatik öneririm. Hem tam otomatik, hem cam tavanlı, az yakan fiestaya göre çok daha geniş,donanım olarak çok dolu bir araç.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-citroen-2020-c3-aircross-shine-1.5-bluehdi-otomatik-cam-tvn-takas-olur-892766479/detay

fiyat olarak da üste çok aşırı bir şey koymanıza gerek yok diye düşünüyorum. Karar sizin. ( 2 çocuk olduğu için 2015 titanium dizel otomatik focustan 2017 model Allure Elegance dizel otomatik 3008'e geçtim ben de.)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fiestanın donanım ismi titanyum olsa da, baktığınız trendX focus da donanımda eksik kalmaz? zaten yeni focus aparı bir dünya, fiestadan sonra farkı oldukça hissedersinz

Yorum bağlantısı
Barış Fırat
Çağlar Bayur yazdı:

fiestanın donanım ismi titanyum olsa da, baktığınız trendX focus da donanımda eksik kalmaz? zaten yeni focus aparı bir dünya, fiestadan sonra farkı oldukça hissedersinz

Şerit takip, Led Farlar, katlanır ayna, yağmur sensörü, dijital klima, kararan iç dikiz

Eksikler yukarıdaki gibi. Şerit takip vazgeçilmez bir donannım.

Artık ileri bir tarihte tekrar değerlendireceğim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...