İçeriğe Yönlendir

Banka Faiz Oranları Üzerine Dikkat Edilmesi Gereken Yeni Durum

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Haram olan kazanılmış değerleri piyasa ve para politikası oyunları ile vatandaşın elinden almak benim nazarımda.

islami bankacılıkta birçok olumlu fetva var. Bir inceleyin derim. Köşebaşı ulemalarının dediklerine inanmayın. 

Akıl kullanmak lazım, faizmi değilmi konusunda ;)

Bence ana kuralsa tüm insanlığın uyması gereken aslında ve bence en önemli hatta tek ve herşeyi düzeltecek olan kural, Kul Hakkı yememek (bunu bilmek için dinde gerekmez bu arada), sadece bu kural herşeyin özeti bence...

fetvaya gelince, öyle bir hak ve yetki kimsede ve kurumda vs. yok aslındada neyse, karışmasın ortalık...

bu arada Pakbank ta winwin hesap var, vadeli gibi ama her an para çekebiliyorsun, oranı 5000 tl üstü paraya 15+3,5= 18,5...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Kendini öteki dünyada garanti altına alayım derken ülkesine en büyük kötülüğü yapanların hiçbir şeyden haberleri yok tam bir bencillik hiç kusura bakmasınlar. Millet cennete gidecek diye diğerleri sıkıntı çekiyor. 

Yurtdışından yüzde 8 ile dolarla borçlanmak faiz değil mi?

Ali Cihangiroğlu yazdı:

..

fetvaya gelince, öyle bir hak ve yetki kimsede ve kurumda vs. yok aslındada neyse, karışmasın ortalık...

..

Çıkmaz sokak...tamemn reddet gitsin. 

Kılavuzun akıl ve bilim olsun. O zaten hak yemeyi engeller.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Devlet bankası Şubeyi aradım, ihtiyaç kredisi 1.59 oran vermişlerdi. Webden başvurdum 1.57 oranla ön onay aldım. Şubede gidip krediyi çekerken bir kredi kartı ve bir ek karta onay verip bir fatura talimatı verdim. Oran 1.55 e düştü. Krediyi çekince kartları ve fatura talimatını iptal ettim. 1.55 ihtiyaç için süper orandı, kaçırmadım. Halen web sayfalarında aynı oranı yayınlıyorlar. Halen verebiliyorlar mı bilmiyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

..... Oh ne güzel yüzde 15 faiz diyorsunuz 32 günlük ve vade sonunda aynı şartlarda devam etsin seçeneğini işliyorsunuz. Ancak o ne 32 gün sonra faiz oranınız kampanya oranı olmayan %4.5 a düşmüş. Bunun engellenmesi için her ay banka müşteri temsilcinizi arayıp hem de vade dolduğu gün olacak, oranın güncel orandan olmasını belirtmeniz gerekiyor.

Bundan sonra banka değiştirip duracağız telekomda olduğu gibi. Bu, durum benim gözümde bankanın güvenililrliğini yok etmiştir. ......

Erhan Doruk yazdı:

Devlet bankası Şubeyi aradım, ihtiyaç kredisi 1.59 oran vermişlerdi. Webden başvurdum 1.57 oranla ön onay aldım. Şubede gidip krediyi çekerken bir kredi kartı ve bir ek karta onay verip bir fatura talimatı verdim. Oran 1.55 e düştü. Krediyi çekince kartları ve fatura talimatını iptal ettim. 1.55 ihtiyaç için süper orandı, kaçırmadım. Halen web sayfalarında aynı oranı yayınlıyorlar. Halen verebiliyorlar mı bilmiyorum. 

Banka gelip konu açarmış. Müşteriye bu oranda kredi verdik arkamızı döndük oto ödemeleri iptal etmiş artık bizim gözümüzde güvenilirliği yok olmuştur. Gibi..

tarihinde İlkay Başaran tarafından düzenlendi
Alıntıları kısalttım ekrana sığmıyordu.
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
İlkay Başaran yazdı:

Banka gelip konu açarmış. Müşteriye bu oranda kredi verdik arkamızı döndük oto ödemeleri iptal etmiş artık bizim gözümüzde güvenilirliği yok olmuştur. Gibi..

Bddk ya şikayet ederim. Kredi çekilirken zorunlu sigorta yaptılar, zorunlu bilmediğim paketleri eklediler ( eft paketi v.s.vs) web sayfalarında yer almayan bazı hususları eklediler. En son da çektiğim krediyi sadece ihtiyacım için kullanacağım ve kripto , döviz vs. gibi yatırım araçlarında kullanmayacağım diye taahhütname imzalattılar. Saçmaladılar açıkçası. Zaten oradaki MT de iptal ettirirsiniz sonra dedi.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Erhan Doruk yazdı:

Bddk ya şikayet ederim. Kredi çekilirken zorunlu sigorta yaptılar, zorunlu bilmediğim paketleri eklediler ( eft paketi v.s.vs) web sayfalarında yer almayan bazı hususları eklediler. En son da çektiğim krediyi sadece ihtiyacım için kullanacağım ve kripto , döviz vs. gibi yatırım araçlarında kullanmayacağım diye taahhütname imzalattılar. Saçmaladılar açıkçası. Zaten oradaki MT de iptal ettirirsiniz sonra dedi.

Denk geldiği için yazdım. Bizde hiçbirşeye güven yok zaten. Geçen aylarda telefonum bozuldu vatandan aldım. Virüs programı yükletmezsem garanti dışı kalırmış. 500 tl. Ben yükletmiyorum bi arıza olsun sende garanti dışı bırak bakalım dedim. Annem babam denk gelse 500 e satacaklar programı. Sıfır city ye pedalbox satmak gibi. Konusu vardı. 

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
İlkay Başaran yazdı:

Denk geldiği için yazdım. Bizde hiçbirşeye güven yok zaten. Geçen aylarda telefonum bozuldu vatandan aldım. Virüs programı yükletmezsem garanti dışı kalırmış. 500 tl. Ben yükletmiyorum bi arıza olsun sende garanti dışı bırak bakalım dedim. Annem babam denk gelse 500 e satacaklar programı. Sıfır city ye pedalbox satmak gibi. Konusu vardı. 

Geçen bir videoda izledim. Engelli biri galeriye gidiyor, sıfır araç alacak, adam diyor ben bunu kime istesem satarım, son araç kaldı, sen zaten ucuza alacaksın 35bin hava parası vermen lazım demiş. Etraf ahlaksız, sapık , ırkçı , dolandırıcı ahlaksız insan dolmuş. Para için her naneyi yiyorlar. 

Telefoncuya gidersin kopyalanmış imeili satarlar, belediyeye gidersin iskan almak su bağlatmak için bağış isterler , bankaya gider kredi çekersin hayat sigortası kilitlerler, oto tamircisine gidersin ek masraf çıkarır , internetten ürün alırsın hıyar gönderirler, S. Bir kulağımızın arkası kaldı . Onu da yapmak için bekliyorlar.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
İlkay Başaran yazdı:

Örnek güzel olmuş.

Vesile ile gerçekten şart olarak koydularsa takip etmeleri gerekir. Demek ki şart değil, öylesine takma amaçlı. O zaman iptal edilebilir tabi.

Ülkede herkes çakal oldu.

İlkay Başaran yazdı:

Faiz yiyen yok ama şükür

amin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Eskiden çok düşük makas aralığı sunan enpara bile dolarda 20 kuruş makas yapmış. 

Aksaray’a gittim. Makas 1,5 kuruş. Beyazıt’a gitsem belkide 1 kuruş’tu. Sonradan uydurulan ve günahsız vatandaş harici alındığını düşünmediğim kambiyo vergisini de el salladık aksaray’dan. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aksaray’a gittim. Makas 1,5 kuruş. Beyazıt’a gitsem belkide 1 kuruş’tu.

Dün Taksim'de döviz bürosu önünden geçtim. Makas tam 60 kuruştu.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Dün Taksim'de döviz bürosu önünden geçtim. Makas tam 60 kuruştu.

Enpara 20 kuruş

yapıkredi 30 kuruş

aksaray beyazıt 1-2 kuruş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Tahtakale fix 2 kuruştur. Çok oynak olduğu zamanlarda bile 10 krş gördüm en fazla makası. 3-5 krşu geçmiyor son dönemlerde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emin Önal yazdı:

Tahtakale fix 2 kuruştur.

bi milyon tl nin sığmadığı çantaya bi milyon dolar sığar, daha ince herhalde

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Emin Önal yazdı:

Tahtakale fix 2 kuruştur. Çok oynak olduğu zamanlarda bile 10 krş gördüm en fazla makası. 3-5 krşu geçmiyor son dönemlerde.

Daha da azdı eskiden. Mesela ekranda dolar 6,0775 olsun. Tahtakale’de alış 6,0765, satış 6,0785 olduğunu hatırlıyorum. 

@Çağlar Bayur ne çantası.. çöp torbasında balya balya para getiriyorlar dövizcinin üst katına. Sayma yok. Adam torbadan çıkarıp veriyor. Karşılığında diğer balyaları saymadan alıyor. Dövizci de saymıyor aldıklarını. Güven ilişkisi ☺️

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

nazikçe çanta dedik, balya sayılmaz, tartılır :mamba: mikrometre ile de ölçüm mümkün

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...