İçeriğe Yönlendir

Pandemi Teşviği

Ali Darbaz

Recommended Posts

Fırat Önal
Ali Darbaz yazdı:

Epi topu 2 tane evi var. Birinin kirasını bana bağladı,  diğer evindede kendi oturuyor. Şartlar zorlaştığı için artık emekli maaşı ile geçinemiyor. Kardeşim maaşı ile destekliyor. 

Ali Darbaz yazdı:

Ha ha ha. Valla bu ay kirayı almadım. Arabasının tüm bakımlarını yaptım. Üstüne Akyaka tatiline götürdüm. Ege denizi gördü. :D

Babamın karnı aç değil. Ama bir yazlık, karavan ve araba istiyor. Biriktirdiği para 306 almaya bile yetmiyor. Yaş olmuş 65 bu saaten sonra istediklerine ulaşması için daha ne kadar bedeni müsade edecek. Sağlığı iyice bozulmadan gezsin tozsun istiyorum. 

Ali bey şaka yaptığınızı düşünüyorum. Babanızın 2 evi var. Arabası var. Yazlık-karavan-araba istiyor diyorsunuz. Ülkemizde ne yazık ki pazardan çürük sebze meyve toplayan emeklilerimiz var. Daha niceleri var. ...Belki bu istekler insani istekler ama gerçekleşmesi sizin desteğiniz olmadan zor. 

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Darbaz yazdı:

Abi zaten ben yeni ev aldım. Borç içindeyim. 

Senin borç bitince küçük kardeşe alınacak o zaman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Daha çok para isteniyor ise yapılması gereken belli.

Ya baba çalışacak. Emekli aylığı harici.

Yada sen 2. bir gelir kaynağı daha bulacaksın.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Evin sahibi var. Küçük erkek kardeşim. Evlenince nerde yaşıyacak. 

Kazanacak alacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1 emekli maaşı ile 2 ev alınmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Biraz daha birikir, 3. ev alınınca kirası ile hallolur durum.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

1 emekli maaşı ile 2 ev alınmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Biraz daha birikir, 3. ev alınınca kirası ile hallolur durum.

Yanlış hatırlıyorsun. 2 asgari ücretle yüksek giriş alınmıştı :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O zaman, 2 asgari ucret cikar illa aileden. Simdi de babaya bakma zamani :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Darbaz yazdı:

Ha ha ha. Valla bu ay kirayı almadım. Arabasının tüm bakımlarını yaptım. Üstüne Akyaka tatiline götürdüm. Ege denizi gördü. :D

Babamın karnı aç değil. Ama bir yazlık, karavan ve araba istiyor. Biriktirdiği para 306 almaya bile yetmiyor. Yaş olmuş 65 bu saaten sonra istediklerine ulaşması için daha ne kadar bedeni müsade edecek. Sağlığı iyice bozulmadan gezsin tozsun istiyorum. 

Gezmek veya tatil yapmak için yazlık ve karavan olması şart değil. Bunları daha çok sen istiyorsun bence.
Baban zamanında burdan ev alarak tercihini yapmış ve yazlığı iptal etmiş zaten. Karavan olayı zaten süt 

İçmek için inek beslemeye benziyor hiç yaşlı insanlara göre değil. Yazın bir kaç haftalığına güneyde aparta gidip, kışın da bi termal tatil yapsalar mis gibi işte :) 

Yok istanbul’dan bıktı ise evi satıp güneye egeye yerleşip kral gibi yaşar orda.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Şimdi benim anladığım şu Ali bey, 

Babanız yazlık istiyor, karavan istiyor, bir de yeni araba istiyor (hani bakımlarını yaptırdığınız bir arabası var diye anladım ben) ve siz bunları alabilsin diye pandemi yardımına başvuruda bulundunuz. Bu yardıma başvuran babanızın iki tane de evi var üzerine. Doğru mu anlamışım?

Eğer doğru anladıysam, yani keyfiniz yerine gelsin diye, şu anda evine ekmek götürecek parası olamayan işsiz, ücretsiz izine çıkarılmış, çalıştığı iş yeri kapanmış çalışanlar için, iş yerleri kapanmasın diye zor durumdaki esnaf için falan ödenmesi planlanan paralar ile karavan alacaksınız yani. Hatta bir de yazlık alacaksınız. İyiymiş valla, harbiden iyiymiş. Bir de tekne alın, arada balığa çıkarsınız... 

• Beğen 7
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yazmiyayim diyorum da. Pandemi ile bir gelir kaybı mi oldu? Teşvik ihtiyacı neden?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sonraki mesajlarda anladım.  Bence tepki çekebilecek bir şey söylüyorsun.

Pandemi ödeneği alıp karavan di 306 mi alacak. 

Bence kirasını aldığın evin bedelinde çok payın yoksa ödeneği sen yap babaya.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

600 dönüm tarlası olan adamın ne işi var ödenekle ali abi 😂😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bu konular sizce de saçma bir yere doğru gitmiyor mu? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ya tamam kapatalım konuyu. 2200 tl maaş alıyor babam. Bunun neresi net değil bilemedim.  Dahada yorum yapmıyorum bu konuda. 

Saygılar. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Abi burada tepki göstereceğin ne var?

Babanın durumunun pandemi ile bir ilgisi var mı? Esnaf mı, ticaret mi yapıyor? Pandemiden dolayı işini mi kaybetti? Bir de üstüne pandemi için teşvik alıp araba ya da karavan alalım diyorsun da ne demesini bekliyorsun insanların? Bunu buraya yazıyorsan cevaplara da katlanmak durumundasın. 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Tabi konu açmakta niye açtin demek bana düşmez de, her akilimiza geleni yazıp bu gün de ne konu açtım  diyerek gelen cevabı beğenmedim  burda kesiyoruz demekte olmaz bence.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sani Gerşon yazdı:

Şükretsin babanız. Anneme bu ay bağlandı, 1500TL...

Babam da ilk emekli olduğunda 1400 tl ile başlamıştı, şimdi zamdan sonra en son maaşı 1800 oldu. Babam hala çalışıyor ama ya çalışamasaydı, 1400 tl ile nasıl aile geçinecek çocuk bakılacak... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Murat Sahın yazdı:

Abi zaten temelde millet olarak sıkıntımız bu. Kişi emekli, emekli maaşı yatıyor tıkır tıkır (az çok orası ayrı bir tartışma konusu, bence emekliliği hak etmiş kişinin ay sonunu nasıl getireceğini düşünmemesi gerekiyor, gerçi çalışanın da düşünmemesi gerekiyor da neyse, oraya girersem çıkamam) ve bir çok emekli pandemi yardımlarına başvuruyor. Bu hem anlamsız, hem de oradaki personelin iş yükünü artırmak suretiyle o yardımı gerçekten hak eden ve ihtiyacı olanların işini geciktiriyor. 

PTT nin önünde bekleyen suriyeleri bir ara gör. Onlara para sacilirken memleketimin emeklisi baş vurmuş çok mu ? 

Ali Darbaz yazdı:

Ya tamam kapatalım konuyu. 2200 tl maaş alıyor babam. Bunun neresi net değil bilemedim.  Dahada yorum yapmıyorum bu konuda. 

Saygılar. 

2200 maaşla mi aldı saydıklarınizi ? Merak ettim detayını :) ?

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

250 Mt aşağıda cami var ara sokağa mescit açılıyor 10 kişi bile olmuyor. İmam ve cemaatten bir kaç kişi ile konuşurken diyorsun; 

Yazık degilmi 250 Mt aşağıda cami varken devleti ziyana sokmaya. İhtiyaç yokki.

- Devlet açıyor sana ne oluyor neyden rahatsizsin!!!

Arkadaş sanayide oto tamircisi. İki ortak. Kazanıyorda. Dükkanı 6 ay biri üstüne alıyor sonra diğeri . İskurdan işçi görünüyorlar sigortayı devlet ödüyor. Bu diyorsun istihdama yardım etmek için. Katakulli için değil.

- Napak kardeş imkanı kullanmayak mı?

Bir diğer arkadaş karı koca memur. Devlet pandemide faizsiz kredi veriyor eleman alıyor.

Öbürü esnaf kooparatif sıfıra yakın faizle esnafa destek kredisi veriyor. Eleman parayı alıyor gömüyor altına kazandım diyor.

...........

Bence de konuya artık cevap verme. Sen babana pandemi desteği ile karavan hesabı yaparken bir çok insan ne kadar daha dayanabiliriz hesabı yapıyor. 

Yada boşver devlet veriyorsa ye çatır çatır

tarihinde Mehmet Yıldız 1 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Yıldız 1 yazdı:

PTT nin önünde bekleyen suriyeleri bir ara gör. Onlara para sacilirken memleketimin emeklisi baş vurmuş çok mu ? 

Hmm, bu durumda bi ara git karakolun önüne, hırsız yankesici dolandırıcı her gün giriyor çıkıyor. Onları görüp o işleri de yapalım o zaman?

İçinde Hristiyan insanlar ibadet ederken kilisenin önünden geçersek din de değiştirelim mi? 

Bu mu yani adalet algısı? Bu dünya 3 gün. Sonrakinde hesap sorulunca da suriyelileri mi örnek göstereceksin?

Ayrıca suriyeliler ayrı bir başlık olmalı. O konu hassas. Zaten o konudaki düşüncelerimi forumda yazamam. Sadece birilerinin hesap kitap bilmemesinin bedelini milletçe ödüyoruz diyeyim gerisini anlamak isteyen anlar zaten...

Mehmet Yıldız 1 yazdı:

Bence de konuya artık cevap verme. Sen babana pandemi desteği ile karavan hesabı yaparken bir çok insan ne kadar daha dayanabiliriz hesabı yapıyor. 

Yada boşver devlet veriyorsa ye çatır çatır

Vermiyor işte devlet, zaten mesele o. Verse gelip konu açılmayacak, kimse rahatsız olmayacak. Ama işte söylediğin gibi, bir çok insan ne kadar daha dayanabiliriz hesabı yaparken o yardımlar ile karavan hesabı yapmak hoş karşılanmaz...

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Konu saçma derecede sapıttı. Devlet emekliye pandemi teşviği veriyormu? 

Vermiyorsa vermiyor dersin. Veriyorsa veriyor dersin. 

Gereksiz acıtasyona gerek yok. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Konu saçma derecede sapıttı. Devlet emekliye pandemi teşviği veriyormu? 

Vermiyorsa vermiyor dersin. Veriyorsa veriyor dersin. 

Gereksiz acıtasyona gerek yok. 

Acıtasyon?

Hocam 2 çocuklu bir adam şu an 1180 lira yardımla ev geçindiriyor bizim şirkette. Kendisi şirketin geriye kalan 1000 küsür çalışanı gibi ücretsiz izinde.

Evimin altında restoran var. 5 garson, 2 temizlikçi ücretsiz izinde. Evlerini ne ile geçindiriyorlar acaba?

Bunun adı acıtasyon çünkü babanızın karavanı yok. Haklısınız. Zaten milletçe karavansız yapamayız biz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Mehmet Yıldız 1 yazdı:

2200 maaşla mi aldı saydıklarınizi ? Merak ettim detayını :) ?

50 yıl çalış seninde olur. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konu çok saçma bir hal almış.. 

Ali özel hayatını biraz saklı tut. 

Arkadaşlar siz de insanların özel hayatlarını az merak edin lütfen. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yurt dışı hizmet borçlanması konusunu ayırdım. 

Sosyal güvenlik bölümünde. 

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...